Ухвала від 24.02.2025 по справі 461/6272/22

Справа № 461/6272/22

Провадження № 1-кс/461/1256/25

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу

24.02.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно підозрюваного підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

ВСТАНОВИВ:

слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 42022141410000134 від 20.10.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.365-2 КК України, погодженим прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури

у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_6 , про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, з покладенням на нього відповідних обов'язків, строком на два місяці.

В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що 11 лютого 2025 року ОСОБА_4 , відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 276 КПК України, вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.365-2 КК України. З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого він підозрюється, сторона обвинувачення приходить до висновку про необхідність застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Прокурор в судоволму засіданні клопотання підтримала.

Підозрюваний в судовому засіданні клопотання не заперечив.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що Відділом розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022141410000134 від 20.10.2022, за підозрою ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.365-2 КК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , будучи згідно наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області № 1090 від 25.11.2015 призначений на посаду головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області та зобов'язаним дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, володіючи ідентифікатором доступу до Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, всупереч статей 3, 10, 23 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закону), пунктів 12, 41 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі - Порядку), усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, без належних на те законних підстав, 25.03.2016 близько о 10:41:34 год. перебуваючи на робочому місці у приміщенні адміністративної будівлі, що за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54, використовуючи власний ідентифікатор доступу, вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка обробляється в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно, шляхом внесення відомостей щодо державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, позначене в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташоване за адресою: м. Львів, вул. Максимовича, буд.3 (далі- Об'єкт), зазначивши його як підсобні приміщення, що мало місце за наступних обставин.

Так, у відповідності до наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області № 1090 від 25.11.2015, ОСОБА_4 призначено на посаду головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

У відповідності до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі-Закон) державний реєстратор - громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав.

Відповідно до статті 6 Закону, державний реєстратор приймає документи; перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; веде Єдиний державний реєстр; веде реєстраційні справи; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

У відповідності до Закону - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру прав.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону однією із засад державної реєстрації прав є внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених Законом.

Пунктами 1, 2 частини третьої статті 10 Закону, пунктом 12 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі - Порядок № 1127), визначено, що державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, а також перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.

Відповідно до частини восьмої статті 18 Закону державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

Частиною першою статті 182 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс), визначено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Абзацом першим частини першої статті 181 Кодексу встановлено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об?єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об?єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Частиною четвертою статті 5 Закону встановлено, що не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв?язку, залізничні колії.

Отже, відповідно до законодавства державній реєстрації підлягають права лише на ті споруди, які є самостійними об?єктами нерухомого майна.

За результатом розгляду заяв про державну реєстрацію права власності від 23.03.2016 № 16186827 (далі - Заяви), поданих ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (далі -Заявниками), державним реєстратором ОСОБА_4 прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 25.03.2016 № 28929332, на підставі якого відкрито розділ у Державному реєстрі прав №887330346101 на об?єкт нерухомого майна - квартиру АДРЕСА_1 та нежитлове приміщення (підсобні приміщення), яке позначене в технічній документації під номером: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 (далі- Об'єкт), та проведено державну реєстрацію права власності за Заявниками.

Згідно з відомостями Державного реєстру прав до Заяв додано:

- технічний паспорт, виготовлений станом на 30.09.2015 обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», відповідно до якого квартира АДРЕСА_3 , загальною площею 43,8 кв.м., складається з 1-ї кімнати, кухні, санвузла, коридору, холу, веранди та комори. В склад квартири також входить нежитлові приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м.

- довідку від 20.08.2015 № 626/2, видану Будинкоуправління № 4 (Липники) КЕВ м. Львова, відповідно до якої мешканці квартири АДРЕСА_4 , використовують підсобне приміщення: 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7, загальною площею 38,3 кв. м., які помилково не внесені до документів при приватизації (далі - Довідка);

- свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_3 загальною площею 30 кв.м., видане 15.03.1999 Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації за номером запису у реєстрову книгу № 33351;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- копія квитанції № ПН 451953 від 12.03.2016 р. на суму 35 грн. платника ОСОБА_9 .

Пунктом 3 частини третьої статті 10 Закону передбачено, що під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, обов?язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав здійснюється у зв?язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв?язку з вчиненням такої дії.

Відповідно до пункту 40 Порядку № 1127 державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених Законом, іншими законами України та цим Порядком.

Пунктом 41 Порядку № 1127 встановлено, що для державної реєстрації права власності на новозбудований об?єкт нерухомого майна подаються:

1) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта;

2) технічний паспорт на об?єкт нерухомого майна;

3) документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси;

4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об?єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність);

5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності).

Документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, не вимагається у разі, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиному реєстрі документів.

У такому разі державний реєстратор відповідно до наданих заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у режимі реального часу отримує відомості Єдиного реєстру документів про документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, та перевіряє, відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, що містяться в цьому Реєстрі.

Документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов?язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки, за яким державним реєстратором отримуються відомості Державного земельного кадастру з метою встановлення місця розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний об?єкт, для подальшого відображення таких відомостей як адреси об?єкта нерухомого майна.

Документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, також не вимагається у разі, коли адреса отримана під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об?єктам будівництва та об?єктам нерухомого майна та зазначена в документі, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта. У такому разі державний реєстратор відповідно до зазначених заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що згідно з вимогами законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, обов?язково перевіряє відсутність суперечностей між заявленою адресою та відомостями, що містяться в Єдиному реєстрі документів.

Зокрема встановлено, що заявниками не подано, а державним реєстратором ОСОБА_4 не витребувано документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, та не направлено відповідний запит до органу, який проводив оформлення та/або реєстрацію прав про надання інформації, необхідної для державної реєстрації прав, що виникли до 01.01.2013.

Пунктами 1, 2 частини першої статті 23 Закону визначено підстави для зупинення розгляду заяви, у разі подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством та неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному цим Законом, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 01.01.2013 року, необхідної для державної реєстрації прав.

В той же час встановлено, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області, будучи зобов'язаним діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, маючи умисел на несанкціоновану зміну інформації, яка обробляється в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно, на підставі поданих ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 документів, діючи всупереч статей 3, 10, 23 Закону та пунктів 12, 41 Порядку №1127, 25.03.2016 близько о 10:41:34 год. перебуваючи на робочому місці у приміщенні адміністративної будівлі, що за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, достовірно знаючи про відсутність у ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 документа, що у відповідності до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, за відсутності документа, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, без направлення відповідного запиту до органу, який проводив оформлення та/або реєстрацію прав про надання інформації, необхідної для державної реєстрації прав, що виникли до 01.01.2013, усвідомлюючи, що діє без належних на те правових підстав, вніс зміни в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно шляхом відкриття розділу №887330346101 щодо реєстрації об'єкта нерухомого майна - нежитлове приміщення, позначених в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , та в подальшому, на підставі документів, а саме: технічного паспорту, виготовленого станом на 30.09.2015 Обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», відповідно до якого квартира АДРЕСА_3 , загальною площею 43,8 кв.м., складається з 1-ї кімнати, кухні, санвузла, коридору, холу, веранди та комори. В склад квартири також входять нежитлове приміщення, позначених в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м.; довідки від 20.08.2015 № 626/2, виданої Будинкоуправлінням № 4 (Липники) КЕВ м. Львова, відповідно до якої мешканці квартири АДРЕСА_4 використовують підсобне приміщення: 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7, загальною площею 38,3 кв.м., які помилково не внесені до документів при приватизації квартири (далі - Довідка); свідоцтва про право власності на квартиру АДРЕСА_3 загальною площею 30 кв.м., видане 15.03.1999 Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації за номером запису у реєстрову книгу № 33351; завіреної копії паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; завіреної копії картки платника податків ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; завіреної копії паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; завіреної копії картки платника податків ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; завіреної копії паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; завіреної копії картки платника податків ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; копії квитанції № ПН 451953 від 12.03.2016 р. на суму 35 грн. платника ОСОБА_9 за ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , тим самим, несанкціоновано внісши зміни до інформації, яка обробляється в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно.

Внаслідок вищевказаних незаконних дій державного реєстратора ОСОБА_4 за ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 25.03.2016 незаконно зареєстровано право власності на нежитлові приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , які фактично були нерухомим майном - нежитловим приміщенням №1, загальною площею 38,3 кв.м. вартістю 792 249,28 (сімсот дев'яносто дві тисячі двісті сорок дев'ять) гривень, розташованим за адресою: м.Львів, вул. Максимовича, буд. 3, належним на праві власності державі в особі Міністерства оборони України та перебувало на балансі Будинкоуправління №4 (Липники) КЕВ м.Львова, та яке вибуло з власності держави внаслідок зазначених вище незаконних дій ОСОБА_4 , чим заподіяно значну шкоду інтересам держави.

Таким чином, ОСОБА_4 , обґрунтовано підозрюється у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду, тобто у кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 3 ст. 362 КК України.

Крім цього, ОСОБА_4 , будучи згідно наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області № 1090 від 25.11.2015 призначений на посаду головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області, 25.03.2016 близько 10:41:34 год., перебуваючи на робочому місці у приміщенні адміністративної будівлі, що за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54, будучи належним чином ознайомлений з положеннями чинного законодавства України, яке регламентує надання публічних та адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, у супереч вимогам чинного законодавства, у тому числі з порушенням Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон) та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - Порядок) зловживаючи своїми повноваженнями та діючи в інтересах ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 з метою отримання останніми неправомірної вигоди, прийняв рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 28929332 від 25.03.2016 на об'єкт нерухомого майна - квартиру АДРЕСА_1 , та нежитлове приміщення, позначене в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , у наслідок чого Міністерству оборони України спричинені тяжкі наслідки на суму 792 249,28 (сімсот дев'яносто дві тисячі двісті сорок дев'ять) гривень за наступних обставин.

Так, у відповідності до наказу Головного територіального управління юстиції у Львівській області № 1090 від 25.11.2015 ОСОБА_4 призначено на посаду головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

У відповідності до частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі-Закон) державний реєстратор - громадянин України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації прав;

Відповідно до статті 6 Закону, державний реєстратор приймає документи; перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; веде Єдиний державний реєстр; веде реєстраційні справи; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

У відповідності до Закону - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру прав.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону однією із засад державної реєстрації прав є внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених Законом.

Пунктами 1, 2 частини третьої статті 10 Закону, пунктом 12 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (далі - Порядок № 1127), визначено, що державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, а також перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.

Відповідно до частини восьмої статті 18 Закону державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

Частиною першою статті 182 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс), визначено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Абзацом першим частини першої статті 181 Кодексу встановлено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об?єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об?єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

За результатом розгляду заяви про державну реєстрацію права власності від 23.03.2016 № 16186827 (далі - Заява), поданої ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (далі -Заявниками), державний реєстратор ОСОБА_4 , 25.03.2016 о 10:41:34 год., перебуваючи на робочому місці у приміщенні адміністративної будівлі, що за адресою: м. Львів, вул. Липинського, 54, будучи належним чином ознайомленим з положеннями чинного законодавства України, яке регламентує надання публічних та адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, всупереч вимогам чинного законодавства, у тому числі з порушенням Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень зловживаючи своїми повноваженнями та діючи в інтересах ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 з метою отримання останніми неправомірної вигоди, прийняв рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 25.03.2016 № 28929332, на підставі якого відкрив розділ у Державному реєстрі прав №887330346101 на об?єкт нерухомого майна - квартиру АДРЕСА_1 , та нежитлове приміщення, позначених в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 (далі- Об'єкт), зазначивши його як підсобні приміщення та провів державну реєстрацію права власності за Заявниками.

Згідно з відомостями Державного реєстру прав до Заяви додано:

- технічний паспорт, виготовлений станом на 30.09.2015 обласним комунальним підприємством Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», відповідно до якого квартира АДРЕСА_3 , загальною площею 43,8 кв.м., складається з 1-ї кімнати, кухні, санвузла, коридору, холу, веранди та комори. В склад квартири також входить нежитлові приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м.

- довідку від 20.08.2015 № 626/2, видану Будинкоуправління № 4 (Липники) КЕВ м. Львова, відповідно до якої мешканці квартири АДРЕСА_4 , використовують підсобне приміщення: 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7, загальною площею 38,3 кв.м., які помилково не внесені до документів при приватизації (далі - Довідка);

- свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_3 загальною площею 30 кв.м., видане 15.03.1999 Львівським міжміським бюро технічної інвентаризації за номером запису у реєстрову книгу № 33351;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- завірену копію паспорта громадянина України на прізвище ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- завірену копію картки платника податків ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- копія квитанції № ПН 451953 від 12.03.2016 р. на суму 35 грн. платника ОСОБА_9 .

Пунктом 3 частини третьої статті 10 Закону передбачено, що під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 01.01.2013, обов?язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав здійснюється у зв?язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв?язку з вчиненням такої дії.

Відповідно до пункту 40 Порядку № 1127 державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених Законом, іншими законами України та цим Порядком.

Пунктом 41 Порядку № 1127 встановлено, що для державної реєстрації права власності на новозбудований об?єкт нерухомого майна подаються:

1) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта;

2) технічний паспорт на об?єкт нерухомого майна;

3) документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси;

4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об?єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність);

5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності).

Документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, не вимагається у разі, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиному реєстрі документів.

У такому разі державний реєстратор відповідно до наданих заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у режимі реального часу отримує відомості Єдиного реєстру документів про документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, та перевіряє, відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, що містяться в цьому Реєстрі.

Документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. У такому разі заявник в поданій заяві обов?язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки, за яким державним реєстратором отримуються відомості Державного земельного кадастру з метою встановлення місця розташування земельної ділянки, на якій споруджено відповідний об?єкт, для подальшого відображення таких відомостей як адреси об?єкта нерухомого майна.

Документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, також не вимагається у разі, коли адреса отримана під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об?єктам будівництва та об?єктам нерухомого майна та зазначена в документі, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта. У такому разі державний реєстратор відповідно до зазначених заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що згідно з вимогами законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, обов?язково перевіряє відсутність суперечностей між заявленою адресою та відомостями, що містяться в Єдиному реєстрі документів.

Зокрема встановлено, що заявником не подано, а державним реєстратором ОСОБА_4 не витребувано документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об?єкта, документ, що підтверджує присвоєння об?єкту нерухомого майна адреси, та не направлено відповідний запит до органу, який проводив оформлення та/або реєстрацію прав про надання інформації, необхідної для державної реєстрації прав, що виникли до 01.01.2013.

При цьому у доданій до заяви довідці відсутня інформація про державну реєстрацію прав, що виникли до 01.01.2013, на об?єкт нерухомого майна.

Пунктами 1, 2 частини першої статті 23 Закону визначено підстави для зупинення розгляду заяви, у разі подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством та неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному цим Законом, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 01.01.2013 року, необхідної для державної реєстрації прав.

Враховуючи викладене, державна реєстрація права приватної власності ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на нежитлове приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташовані за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна №887330346101, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Максимовича, буд. 3, на підставі рішення головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_4 від 25.03.2016 № 28929332 відбулась без належних правовстановлюючих документів всупереч вимогам чинного законодавства України.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», корупція - використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей.

Згідно вказаної статті та примітки до ст. 364-1 КК України, під неправомірною вигодою слід розуміти грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які пропонують, обіцяють, надають або одержують без законних на те підстав.

Вищевказані протиправні дії головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_4 призвели до протиправного набуття ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 права власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлові приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташовані за адресою: АДРЕСА_2 . Разом із тим, у наслідок вчинення ОСОБА_4 вказаних незаконних дій з реєстрації права власності на нерухоме майно в інтересах ОСОБА_8 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , які таким чином безпідставно набули неправомірну вигоду у формі права власності на нежитлові приміщення, позначені в технічній документації: 1-1 площею 4,6 кв.м.; 1-2 площею 1,0 кв.м.; 1-3 площею 2,0 кв.м.; 1-4 площею 5,4 кв.м.; 1-5 площею 0,5 кв.м.; 1-6 площею 11,1 кв.м.; 1-7 площею 13,7 кв.м., загальною площею 38,3 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , які фактично були нерухомим майном - нежитловим приміщенням №1 загальною площею 38,3 кв.м. вартістю 792 249,28 (сімсот дев'яносто дві тисячі двісті сорок дев'ять) гривень, розташованим за адресою: м.Львів, вул. Максимовича, буд. 3, належним на праві власності державі в особі Міністерства оборони України та перебувало на балансі Будинкоуправління №4 (Липники) КЕВ м.Львова, та яке вибуло з власності держави внаслідок зазначених вище незаконних дій ОСОБА_4 , що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним правам та інтересам.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у зловживанні своїми повноваженнями іншою особою, яка не є державним службовцем, посадовою особою місцевого самоврядування, але здійснює професійну діяльність, пов'язану з наданням публічних послуг, з метою отримання неправомірної вигоди для інших осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним правам та інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365-2 КК України (в редакції КК України станом на 18.03.2016 року).

11 лютого 2025 року ОСОБА_4 , відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 276 КПК України, вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.365-2 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець міста Львова, громадянин України, українець, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_5 , працюючий на посаді начальник відділу № 7 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, раніше не судимий, депутатом, адвокатом та нотаріусом не є.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

матеріалами оперативних працівників Департаменту військової контррозвідки 6 управління 1 ГВ СБ України, про виявлення кримінального правопорушення;

матеріалами щодо прийняття у власність територіальної громади м. Львова відомчого житлового фонду, об'єктів інфраструктури та інженерного забезпечення квартирно-експлуатаційного відділу м. Львова військ Західного оперативного командування;

матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, що перебували у володінні Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, зокрема оригіналів реєстраційної справи 931608346101 та документів, що були подані для реєстрації об'єкту нерухомого майна - квартири АДРЕСА_4 за реєстраційним номером № 887330346101;

матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, що перебували у володінні приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Львівської області ОСОБА_10 , щодо посвідчення договору купівлі-продажу нежитлових (підсобних) приміщень від імені ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 на ім'я ОСОБА_11 за реєстраційним № 830 та здійснення реєстрації права власності за останнім та всіх документів, що стали підставою для його посвідчення;

матеріалами тимчасового доступу до речей і документів, що перебували у володінні Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та Експертної оцінки», зокрема оригіналів інвентаризаційної справи № 1264 на квартиру АДРЕСА_4 , належної на праві спільної сумісної власності ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 та інвентаризаційної справи на будинок АДРЕСА_6 ;

протоколами допитів свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ;

висновком експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної, оціночно-будівельної експертизи № 3375-Е від 16.07.2024;

висновком експерта за результатами проведення судово-почеркознавчої експертизи № Л/255 від 29.11.2024;

іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного ОСОБА_4 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.

Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

З огляду наявності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, оцінюючи особу підозрюваного, слідчий суддя приходить до переконання в наявності передбачених ст.177 КПК України ризиків, а саме:

переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки, у разі визнання винуватим, ОСОБА_4 загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої. Водночас, відповідно до п. 36 Рішення Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі «Москаленко проти України», Європейський суд зазначив, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину. Окрім цього, тяжкість інкримінованого правопорушення та усвідомлення можливості засудження до тривалого терміну позбавлення волі вже самі по собі можуть бути підставою та мотивом для підозрюваного ОСОБА_4 до втечі.

знищити, сховати чи спотворити речі та документи, що прямо або опосередковано можуть вказувати на причетність ОСОБА_4 , а також інших осіб до вчиненого кримінального правопорушення. Цей ризик обґрунтовується тим, що на даний час органом досудового розслідування ще не відшукано та не вилучено усіх речей та документів, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, оскільки не всі свідки у даному кримінальному провадженні ще допитані, а ті які допитані, можуть змінити показання. ОСОБА_4 може узгоджувати свої показання з показанням свідків та осіб, які ще не допитані в ході досудового розслідування, давати цим особам поради з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування з метою створення собі штучного алібі щодо його непричетності до вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.

перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки для закінчення досудового розслідування та прийняття остаточного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а ОСОБА_4 може перешкоджати їх проведенню, зокрема, може негативно впливати на хід досудового розслідування, узгоджувати свої показання з показанням свідків та осіб, які ще не допитані в ході досудового розслідування, давати цим особам поради з врахуванням відомих йому обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування з метою створення собі штучного алібі щодо його непричетності до вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.

При оцінці обставин, передбачених ст.178 КПК України, слідчий суддя прийшов до висновків, що:

- наявні докази вчинення підозрюваним ОСОБА_4 кримінальних правопорушень є вагомими, належними та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку;

- у разі визнання винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.365-2 КК України, підозрюваному ОСОБА_4 загрожує покарання, за який законом передбачено позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.

- вік та стан здоров'я підозрюваного ОСОБА_4 дозволяє застосування щодо нього запобіжного заходу, у вигляді особистого зобов'язання.

Оцінюючи особу підозрюваного та інкриміноване йому кримінальне правопорушення, слідчий суддя приходить до переконання в наявності передбачених ст.177 КПК України підстав для застосування запобіжного заходу, з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та встановлених ризиків.

Відповідно до ч.1 ст. 179 КПК України особисте зобов?язання полягає у покладені на підозрюваного, обвинуваченого зобов?язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи те, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, та достатність підстав вважати, що існують ризики, передбачені ст.177 КПК України, а запобіжний захід, який просить застосувати орган досудового розслідування є найм'якішим, приходжу до висновку про необхідність застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов'язки, передбачені ст. 194 КПК України:

прибувати до слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду із встановленою періодичністю;

не відлучатися за межі Львівської області без дозволу слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

повідомляти слідчого СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання.

зобов'язати здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що в разі невиконання вищезазначених обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Строк дії ухвали становить два місяці, тобто до 22.04.2025 року.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 .

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1