Справа № 211/7918/24
Провадження № 3/211/815/25
іменем України
21 лютого 2025 року суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Сарат Н.О. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 51 КУпАП,-
02.02.2024 року о 17-30 год. в м. Кривий Ріг, Довгинцівському районі по вул. Лісового, 11, гр. ОСОБА_2 знаходячись у приміщенні аптеки "Бажаємо здоров'я" здійснив крадіжку мобільного телефону марки "Xiaomi Redmi Note 9", чим завдав потерпілій ОСОБА_3 матеріальний збиток на суму 2433,33 грн.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, вважаю, що такий підлягає направленню на доопрацювання, з наступних підстав.
За приписами статті 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення містяться у статті 256 КУпАП. Відповідно до наведеної норми у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до п. 5 Розділу ІІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України 06.11.2015 року № 1376, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, в протоколі про притягнення до адміністративної відповідальності серії ВАД №648191 від 19.12.2024 року визначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч.2 ст.51 КУпАП, проте в заяві від ОСОБА_1 вказано, що він визнає себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 51 КУпАП. Водночас в довідці за результатами розгляду матеріалу ЕО №26310 від 04.12.2024 вказано про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.51 КУпАП, однак взагалі не зазначено частину.
Положеннями КУпАП не передбачено право суду самостійно визначати суть вчиненого адміністративного правопорушення або вносити зміни до протоколів про адміністративні правопорушення, які складені уповноваженими особами.
Оскільки недоліки в протоколі про адміністративне правопорушення торкаються суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в провину ОСОБА_1 , що перешкоджає вірному встановленню складу адміністративного правопорушення, тому такі недоліки є невід'ємною частиною протоколу про адміністративне правопорушення, на які також поширюються вимоги статей 254, 256 КУпАП.
Вказані недоліки є перешкодою для розгляду адміністративної справи по суті.
Слід зазначити, що вказаний протокол постановою Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16.01.2025 року вже повертався на доопрацювання, однак вказані недоліки усунуті не були.
За наведених обставин, даний протокол підлягає повторному поверненню на доопрацювання
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.256,268,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до ВП №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. О. Сарат