Постанова від 08.01.2025 по справі 182/98/25

Справа № 182/98/25

Провадження № 3/0182/268/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

08.01.2025 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ступак Т.С., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Нікопольського РУП в Дніпропетровській області у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія НОМЕР_1 , громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч.1 ст.130, 124, 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)

ВСТАНОВИВ:

Опис обставин справи визнаних Судом доведеними

1.14.12.2024 о 22-35 год. на перехресті в м.Нікополі вул.Шевченка та вул.Першотравнева, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «INFINITI FX», д.н.з. НОМЕР_2 , не врахував безпечну швидкість та здійснив наїзд на металевий розділювальний стовпчик, дерев'яний паркан. В результаті ДТП автомобіль «INFINITI FX», д.н.з. НОМЕР_2 , зазнав механічних ушкоджень, травмовані відсутні. Вказаним автомобілем ОСОБА_1 керував з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, хитка хода), від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою алкотесту «Драгер» або у медичному закладі відмовився, що зафіксовано на бодикамеру №799176. Після чого водій залишив місце ДТП до якої від був причетний до приїзду наряду поліції.

2.Своїми діями порушив вимоги п 2.10 а, 12.1, 2.5 ПДР.

3.Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП.

Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення

4.У судовому засіданні ОСОБА_1 вину за зазначених у протоколах обставинах визнав частково, пояснив, що не перебував у стані алкогольного сп'яніння (надав висновок лікаря від 15.12.2024), у вчиненні ДТП та збиття стовпика вину визнав, пояснив, що в той момент була загроза обстрілу саме в цьому районі, тому поспішав залишити даний район з метою особистої безпеки, просив суворо його не карати.

Оцінка та мотиви Суду

5.Згідно із ч.2 ст.7, ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. При цьому суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.

6.Крім того, враховуючи те, що протоколи про адміністративні правопорушення складені у відношенні однієї особи та розглядаються одночасно, суддя вважає доцільним об'єднати вказані справи в одне провадження згідно з ст.36 КУпАП.

7.Пункт 2.10 а ПДР передбачає, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

8.Пункт 2.5 ПДР передбачає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

9.Пункт 12.1 ПДР передбачає, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

10.Дослідивши протоколи та додані до них матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються склади адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння та керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння), ст.124 КУпАП (порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна), ст.122-4 КУпАП (залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні).

11.Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами серій ЕПР1 №196623 від 14.12.2024 та №196668, №196684 від 15.12.2024; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до «Томаківської КП МЦЛ», згідно із яким огляд не проводився у зв'язку з відмовою ОСОБА_1 , що зафіксовано на бодикамеру №799176; схемою місця ДТП від 14.12.2024 та фототаблицею до неї; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів, згідно із яким огляд на стан сп'яніння гр. ОСОБА_1 не проводився у зв'язку з відмовою, що зафіксовано на бодикамеру №799176; копією електронного рапорту ЄО №39908 від 15.12.2024; копія постанови серії ЕНА №3664380 від 15.12.2024; довідкою інспектора САП Нікопольського РУП ГУНП від 16.12.2024 про те, що гр. ОСОБА_1 має посвідчення водія серії НОМЕР_1 від 26.12.2018; усними показами ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні (див.п.3).

12.Крім того, в матеріалах справи наявний відеодиск з нагрудної камери поліцейського та з відеокамер «Безпечне місто», на яких зафіксовано події, які у повній мірі відповідають відомостям та обставинам, що зазначені у протоколі.

13.Зазначені докази є чіткими, узгоджуються між собою та не викликають сумніву.

14.Дії працівників поліції відповідали вимогам Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17 грудня 2008 року № 1103, а також Інструкції, затвердженої спільним наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 року № 1452/735.

15.Щодо наданого ОСОБА_1 до суду висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15.12.2024 проведеного о 12 год. 50 хв., то суд зауважує, що відповідно до ч.4 ст.266 КУпАП огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського, тому даний доказ суд не приймає до уваги через порушення процедури огляду визначеною законодавством.

16.Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП, повністю доведена сукупністю вказаних доказів.

Накладення адміністративного стягнення

17.Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги та правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, відповідно до ст. 23 КУпАП.

18.При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність згідно ч.2 ст.33 КУпАП.

19.Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП - не встановлено.

20.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП - не встановлено.

21.Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

22.Враховуючи характер та суспільну небезпеку вчинених правопорушень, зокрема те, що вчинене правопорушення передбачене ст.130 КУпАП, є одними із найнебезпечніших правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху і найгрубішими порушеннями порядку користування правом керування транспортними засобами та становить велику суспільну небезпеку, особу порушника, та керуючись вимогами ч.2 ст.36 КУпАП, суддя вважає, що стягнення повинно бути обране у вигляді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами, що є достатнім для виховання правопорушника, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.

23.Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.

24.Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.

Керуючись ст. 7, 9, 33, 36, 122-4, 124, 130, 245, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1. Справи №182/98/25, №182/99/25, №182/100/25 - об'єднати в одне провадження присвоївши унікальний номер справи 182/98/25 (провадження №3/0182/268/2025).

2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ст.124, ст.122-4 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст.36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп. на користь держави з позбавленням права керувати транспортними засобами на один рік.

3. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

4. Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

5. На підставі ст.308 КУпАП України, у разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова буде направлена до органу державної виконавчої служби для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.

6. На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя: Т. С. Ступак