Справа № 766/987/25
н/п 2-а/766/216/25
11.02.2025року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Рядчої Т.І.,
за участю секретаря Міщука О.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Позивач звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
В обгрунтування своїх вимог позивач вказав, що 26.12.2024 року постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 його притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, який становить 34 000 грн. Відповідно до вказаної постанови ОСОБА_1 будучи призначений Начальником Музиківської сільської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області, 17.12.2024 року отримав розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року №І/1/3334 про забезпечення заходів мобілізації, зокрема: здійснення оповіщення військовозобов'язаних на території Музиківської територіальної громади Херсонської області про їх виклик до відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 ; забезпечити їх прибуття 20.12.2024 року о 09:00 за адресою: АДРЕСА_1 ; повідомити про виконання розпорядження до 21.12.2024 року. Позивач вважає, що постанова є незаконною, оскільки згідно розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року №І/1/3334 було визначено здійснити оповіщення вказаних військовозобов'язаних на території Музиківської територіальної громади Херсонської області, при цьому не було надано бланки заповнення повісток у розумінні ст.ст.17,18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». На виконання вказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року №І/1/3334, про забезпечення заходів мобілізації, ОСОБА_2 -провідному спеціалісту військового обліку та реєстрації місця проживання відділу «Центр надання адміністративних послуг» Музиківської сільської ради Херсонського району Херсонської області, наказано про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 20.12.2024 року о 09:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 мешканців Музиківської територіальної громади, які визначені в розпорядженні. Протокол оповіщення, в якому відображено результати оповіщення мешканців Музиківської територіальної громади був наданий до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Крім цього, до компетенції органів місцевого самоврядування не відноситься повноваження щодо розшуку військовозобов'язаних. Таким чином, було вчинено всі необхідні дії щодо виконання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року №І/1/3334, у зв'язку з чим постанова про вчинення адміністративного правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП від 26.12.2024 року підлягає скасуванню, а справа закриттю.
Разом з позовною заявою позивач подав до суду клопотання про поновлення процесуального строку для подання позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, оскільки ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності дізнався лише 14.01.2025 року, після виклику до ІНФОРМАЦІЯ_1 для її отримання.
Ухвалою від 28.01.2025 року було відкрито провадження у справі.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 26.12.2024 р., складеної начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34000,00 грн. За змістом цієї постанови, громадянин ОСОБА_1 будучи призначеним за Розпорядження Президента України від 14.12.2022 року №325/2022 начальником Музиківської сільської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області, яка у відповідності ст.1 ЗУ «Про військово-цивільні адміністрації» є тимчасово державним органом виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, а отже є посадовою особою органу державної виконавчої влади. 17.12.2024 року, отримавши розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року про забезпечення мобілізації, зокрема щодо здійснення оповіщення військовозобов'язаних на території Музиківської територіальної громади Херсонської області ( ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ) про їх виклик до відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 ; забезпечити їх прибуття 20.12.2024 року о 09:00 год. за адресою: АДРЕСА_2 , повідомити про результати виконання розпорядження до 21.12.2024 року, всупереч вимогам ст.7.18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в умовах особливого періоду протягом дії військового стану за відповідним Указом Президента України не забезпечив виконання вказаного розпорядження на території Музиківської об'єднаної територіальної громади Херсонського району Херсонської області, не оповістив вказаних осіб та не забезпечив їх явку - жоден із військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_2 не прибув, наданий протокол №001 від 20.12.2024 року здійснення оповіщення відсутність належних, повних та достатніх дій з боку начальника Музиківської сільської адміністрації ОСОБА_1 щодо виконання розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 згідно п.12 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМ України №560. Накладено на громадянина ОСОБА_1 штраф в сумі 34000 грн., що ставить 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
До матеріалів справи надано розпорядження №І/1/3334 ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року, в якому вказано, що на виконання Конституції України, Законів України «Про оборону України», «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»: з метою виклику до ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснити оповіщення таких військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку в Музиківській ОТГ: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_16 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 та забезпечити їх прибуття 20.12.2024 року о 09-00 год., за адресою: АДРЕСА_1 , про результати виконання розпорядження поінформувати до 21.12.2024 року.
Наказом начальника сільської військової адміністрації Підгородецьким І. від 16.12.2024 року №27/1ОД на виконання вказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.12.2024 року №І/1/3334, про забезпечення заходів мобілізації, доручено ОСОБА_2 -провідному спеціалісту військового обліку та реєстрації місця проживання відділу «Центр надання адміністративних послуг» Музиківської сільської ради Херсонського району Херсонської області, оповістити про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 20.12.2024 року о 09:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 мешканців Музиківської територіальної громади, які визначені в розпорядженні.
До матеріалів справи надано Протокол №001 від 20.12.2024 року здійснення оповіщення, в якому вказано, що згідно Розпорядження №І/1/3334 від 16.12.2024 року проведена робота по оповіщенню військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку в Музиківській ТГ у період з 17.12.2024 року по 19.12.2024 року та були визначені у вказаному розпорядженні.
В протоколі оповіщення №001 від 20.12.2024 року вказано інформацію про те, яким чином здійснювалось оповіщення кожної особи визначено в Розпорядженні №І/1/3334 від 16.12.2024 року.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно зі статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема, про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (у т.ч. передбачені ст.ст.210,210-1 КУпАП).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Як встановлено статтею 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Частиною 1 статті 210-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а частиною 3 цієї статті - за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період.
Відповідно до Закону України «Про оборону України», особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно з Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року воєнний стан, який триває і по теперішній час.
Згідно ст.16 ЗУ «Про оборону України» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі оборонної роботи забезпечують: підготовку громадян до військової служби, а також загальне військове навчання у воєнний час; приписку громадян до призовних дільниць, військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; призов громадян на строкову військову службу; направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори; організацію та участь у здійсненні на відповідній території заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою, територіальною обороною та цивільним захистом; бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; проведення мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів в особливий період; здійснення контролю за використанням і охороною наданих у встановленому порядку для потреб оборони земельних, водних та інших природних ресурсів згідно із законодавством; вирішення згідно із законодавством питань, пов'язаних з наданням частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, та правоохоронним органам службових приміщень і житлової площі, інших об'єктів, здійсненням контролю за їх використанням, наданням комунально-побутових та інших послуг; організацію виробництва і поставки військам підприємствами та організаціями, що належать до комунальної власності, замовленої продукції, енергетичних та інших ресурсів; сприяння у підтриманні відповідного режиму в прикордонній смузі та у контрольованих прикордонних районах; проведення заходів щодо військово-патріотичного виховання громадян України; здійснення інших повноважень у галузі оборонної роботи, передбачених законами.
Згідно абз.11 ст. 18 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад: здійснюють під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та забезпечують прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п'ятою статті 22 цього Закону, транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів, а також виконання завдань, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України.
Згідно ч.2 ст.10 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування: 1) начальник військової адміністрації: крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови; може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду).
Згідно п.32 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 У разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), до органів СБУ, розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, взяття на військовий облік, визначення призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних (резервістів) виконавчі органи сільських, селищних, міських рад: відбирають картки первинного обліку зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів; здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток (додаток 11) або під їх особистий підпис у картках первинного обліку (додаток 3) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення для проходження базової військової служби, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечення їх своєчасного прибуття; у триденний строк письмово повідомляють районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про результати оповіщення, виконання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами вимог законодавства; забезпечують контроль за прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів.
Відповідно до положень п.34 Порядку з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють оповіщення на вимогу районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки і забезпечення їх своєчасного прибуття.
Згідно з п.47 Порядку у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов'язані:
-видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
-вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);
-письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;
-забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.
На виконання Розпорядження №І/1/3334 начальником сільської військової адміністрації ОСОБА_17 видано наказ №27/1 ОД, яким доручено ОСОБА_2 -провідному спеціалісту військового обліку та реєстрації місця проживання відділу «Центр надання адміністративних послуг» Музиківської сільської ради Херсонського району Херсонської області, оповістити про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 20.12.2024 року о 09:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 мешканців Музиківської територіальної громади, які визначені в розпорядженні.
Крім цього, до матеріалів справи надано Протокол здійснення сповіщення №001 від 20.12.2024 року, який було надано до ІНФОРМАЦІЯ_1 , що встановлено з постанови по справі про адміністративне правопорушення від 26.12.2024 року, в протоколі визначено інформацію про вручення/неможливість вручення повісток особам, які вказані в розпорядженні.
Отже, начальником сільської військової адміністрації Підгородецьким І. організовано виконання Розпорядження №І/1/3334 та оповіщено вказаних військовозобов'язаних, які визначені в розпорядженні та проживають на території Музиківської територіальної громади, про результати сповіщено повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_3 у строки, визначені в законі.
З огляду на викладене, суд вважає, що не доведено наявності у діях позивача складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3ст.210-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків (ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України).
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право, зокрема, скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Отже, виходячи з вищевикладеного, суд доходить висновку про те, що наявні всі правові підстави для задоволення позову ОСОБА_1 та скасування постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3ст.210-1КУпАП із закриттям справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Оскільки позивач надав до суду копію постанови по справі про адміністративне правопорушення від 26.12.2024 року, на якій вказано, що ОСОБА_18 отримав копію постанови 14.01.2025 року та за номером трекінгу поштового відправлення №7502400022365, наданого до суду, встановлено, що постанова ОСОБА_19 була відправлена 26.12.2024 року, але 27.01.2025 року повернулась відправнику, у зв'язку з відсутністю одержувача за вказаною адресою, у зв'язку з чим суд вважає за можливе визнати поважними причини пропуску такого строку та поновити його.
Згідно ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 7,9,210,235,245, 251, КУпАП,2, 3, 72, 77, 286, 293, 295, 297 КАС України, суд-
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП від 26.12.2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді адміністративного стягнення в сумі 34000 грн. скасувати, провадження по адміністративній справі закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( місце реєстрації: АДРЕСА_3 РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_3 (місце знаходження: АДРЕСА_4 ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Суддя Т.І. Рядча