Справа №: 671/218/25
19 лютого 2025 року суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Ніколова С.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Гарнишівка Волочиського району Хмельницької області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , одруженої, працюючої продавцем в магазині «Продукти» в с. Гарнишівка Хмельницького району, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 156, ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
19 січня 2025 року близько 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 , будучи продавцем в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » с. Гарнишівка Хмельницького району по вул. Грушевського, 32 А, всупереч вимог ч. 9 ст. 65 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», п. 226.5 ст. 226 Податкового кодексу України, здійснила продаж ОСОБА_2 однієї пачки сигарет марки «Ritm» за ціною 40 грн. за 1 пачку, яка реалізовувалась з підробленою маркою акцизного податку.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. Про дату, час та місце розгляд справи ОСОБА_1 повідомлена належним чином (а.с. 36).
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 156 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 091279 від 21.02.2025 року (а.с. 1); даними рапорту ПОГ СП ВП №2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області Синявського В. (а.с. 2), письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (а.с. 3, 4); актом виявлення, вилучення (добровільної видачі) від 21.01.2025 року, з якого вбачається, що органом поліції у ОСОБА_2 було вилучено одну пачку сигарет марки «Ritm» (а.с. 5), даними квитанції № 000183 від 23.01.2025 року про отримання речових доказів по адміністративному правопорушенню від ОСОБА_3 , а саме: - один пакет з однією пачкою сигарет марки «Ritm» без марок акцизного податку (а.с. 7), даними фототаблиці (а.с. 8).
З урахуванням викладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, суд приходить до висновку про призначення їй адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, встановленому санкцією ч. 1 ст. 156 КУпАП з конфіскацією вилучених тютюнових виробів, без конфіскації виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі, оскільки виручка не вилучалася.
Також, ОСОБА_1 згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 274686 від 21.01.2025 року ставиться у вину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, а саме те, що вона «21 січня 2025 року близько 12 год. 10 хв., будучи продавцем в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » АДРЕСА_2 , зберігала тютюнові вироби без марок акцизного податку встановленого зразка, а саме: сигарети марки «Ritm» в кількості 16 пачок».
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, суд враховуює наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, серед іншого, зазначаються: суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Диспозицією ч. 1 ст. 164-5 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств-виробників, імпортерами і продавцями таких товарів.
Відповідно до ч. 9 ст. 65 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, які виробляються в Україні, а також ті, що ввозяться на митну територію України, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законами України.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 274686 від 21.01.2025 року, складеного за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у вину зберігання «тютюнових виробів без марок встановленого зразка акцизного податку», а не з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, як це передбачено ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
З диспозиції ч. 1 ст. 164-5 КУпАП слідує, що відповідальність за зберігання тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку несуть посадові особи підприємств-виробників, імпортери і продавці таких товарів.
Зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка не охоплюється складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Отже, за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП особа несе відповідальність за зберігання або транспортування тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 274686 від 21.01.2025 року органом поліції не встановлено та не ставиться у вину ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про закриття провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 40-1, ст. 156 ч. 1, ст. 164-5 ч. 1, ст. 247 ч. 1 п. 1 , ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн. з конфіскацією вилучених тютюнових виробів, що передані на зберігання в камеру схову відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області (квитанція № 000183 від 23.01.2025 року).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, в зв'язку із відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Речові докази, а саме: пакет з із 16 пачками сигарет марки «Ritm», що передані на зберігання в камеру схову відділу поліції №2 Хмельницького РУП ГУНП у Хмельницькій області (квитанція № 000181) знищити.
На постанову може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу: отримувач - ГУК у Хмельницькій області /Волочиська мтг/ 21081100; код отримувача - 37971775; банк отримувача -.Казначейство України; код банку отримувача - 899998; рахунок -UA568999980313040106000022653.
Реквізити для сплати судового збору: банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106; код отримувача - 37993783; рахунок - UA908999980313111256000026001.
Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору становить 3 місяці.
Після набрання постановою законної сили:
- стягувачем в частині сплати адміністративного штрафу є відділ поліції №2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Хмельницькій області, що знаходиться за адресою: 31200, Хмельницька область м. Волочиськ, вул. Слави, 12, код ЄДРПОУ 40108824;
- стягувачем в частині сплати судового збору є Державна судова адміністрація України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795;
- боржником є - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя: