465/3468/24
2-а/465/98/25
про залишення без руху
"18" лютого 2025 р.
Суддя Франківського районного суду м. Львова Мигаль Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора Авєршина Сергія Сергійовича, Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови про накладеня адміністративного стягнення -
ОСОБА_1 звернувся до Франківського районного суду м.Львова з позовом до інспектора Авєршина Сергія Сергійовича, Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови про накладеня адміністративного стягнення.
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд вважає за необхідне даний позов залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Разом з тим, в порушення даних вимог в адміністративному позові, відповідачами зазначено Управління патрульної поліції у Львівській області та інспектора взводу 1 роти 3 батальйону 2 Управління патрульної поліції у Львівській області, які не є юридичними особами.
Відповідно до ст.222 КУпАП, органи Національної поліції розглядають, зокрема, справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції (поліцейські) при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Належним відповідачем у справах про скасування постанов про накладення адміністративного стягнення є орган, який таке стягнення застосував, а не конкретна посадова особа вказаного органу. Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 17 вересня 2020 у справі № 742/2298/17.
Таким чином, зазначений у позовній заяві учасник справи в якості відповідача працівник поліції не може бути самостійно відповідачем по справі, так як йому, не маючому статусу юридичної особи, не властива адміністративна процесуальної дієздатність, а отже окрім нього у справі має брати участь юридична особа.
Тому, належним відповідачем як суб'єктом владних повноважень у адміністративній справі щодо оскарження рішень (дій чи бездіяльності) у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, повинен бути відповідний орган Національної поліції. Тому вважаю, що позивач не вказав повне найменування відповідача, в тому числі його місцезнаходження; поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Враховуючи наведене, позовну заяву необхідно залишити без руху для усунення вказаних недоліків, про що повідомити позивача.
Керуючись ст.169 КАС України, суддя -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора Авєршина Сергія Сергійовича, Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови про накладеня адміністративного стягнення - залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків протягом десяти днів.
Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мигаль Г.П.