Справа № 375/137/25
Провадження № 3/375/275/25
18 лютого 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Смик М.М., за участі ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з Головного Управління Державної податкової служби України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, керівника Рокитнянської державної нотаріальної контори, код ЄДРПОУ 2884492, місцезнаходження - вул. Травнева, 4 у селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області,
за частиною 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
20 січня 2025 року до Рокитнянського районного суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 117/10-36-24-07 від 9 січня 2025 року.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 117/10-36-24-07 від 9 січня 2025 року, посадова особа - ОСОБА_1 - керівник Рокитнянської державної нотаріальної контори, вчинила правопорушення - порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи, а саме: несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян (податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 3 квартал 2021 року, термін подання до 11 листопада 2024 року, фактично подано 12 листопада 2024 року, чим порушено п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 ст.51, п.п., 70.16.1 п.70.16, ст. 70, п.176.2 с.176, абзац третій п.п.69.1 п.69 підрозд.10 розд. ХХ "Перехідних положень" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 163/4 КУпАП).
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-4 КУпАП.
Частиною 1 статті 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила факти зазначені в протоколі. Додатково зазначила, що дане порушення мало місце у листопаді 2024 року.
Подія та склад адміністративного правопорушення підтверджується матеріали справи, де міститься:
- акт № 698/10-36-24-07 від 9 січня 2024 року про неявку посадової особи для складання протоколу;
- корінець повідомлення № 57814/6/10-36-24-07 від 25 грудня 2024 року;
- акт камеральнолї перевірки податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, ісум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску № 977/10-36-24-07-/41413626 від 9 січня 2025 року;
- квитанція №2 за 3 квартал 2021 року;
- протокол про адміністративне правопорушення № 117/10-36-24-07 від 9 січня 2025року.
Разом з цим, частиною 2 статті 38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Датою вчинення правопорушення є 12 листопада 2024 року, проте протокол до суду надійшов 20 січня 2025 року.
З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, станом на час розгляду даної справи судом сплив тримісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності, встановлений статтею 38 КУпАП.
Відповідно до пункту 7 статті 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, з дня вчинення адміністративного правопорушення минуло більше трьох місяців, тобто строк накладення адміністративного стягнення, передбачений статтею 38 КУпАП, закінчився.
З огляду на зазначене, провадження у цій справі підлягає закриттю в порядку пункту 7 статті 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись статтями 9, 38, частиною 1 статті 163/4, 247, 279, 280, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП - закрити на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Марина СМИК