Справа № 198/80/25
Провадження № 3/0198/28/25
18.02.2025
18 лютого 2025 року суддя Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області Гайдар І.О., за участю секретаря судового засідання Літвіченко В.О., прокурора Мінарського Є.І., особи, стосовно якої розглядається справа про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в с-щі Юріївка матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт № НОМЕР_1 , виданий Павлоградським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області 13.08.2021 року, депутата Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (правопорушення, пов'язане з корупцією),
На підставі рішення Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області від 02.12.2020 ОСОБА_1 почав здійснювати повноваження депутата Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Як виходить з підп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», є депутати місцевих рад.
Частина 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» наголошує, що особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, відповідно до зазначених вище норм Закону ОСОБА_1 як особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, тобто депутат Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області, є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в тому числі за порушення вимог фінансового контролю, у зв'язку з чим був зобов'язаний до 01 квітня кожного року здійснення повноважень депутата місцевої ради подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Разом з тим, 03 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», яким відтермінувала строк подання суб'єктами декларування документів, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, на строк до трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов'язку подати документи.
В подальшому Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, викладено в новій редакції пункт 27 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Також встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Отже, особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, які не подали у 2022-2023 роках декларації за 2021 та 2022 звітні роки, були зобов'язані подати такі до 31.01.2024, а за 2023 звітний період - до 01.04.2024.
Однак, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо наявності у нього обов'язку з подання декларації за 2021 рік, проявляючи бездіяльність, всупереч вимогам ст. 1, та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за відсутності поважних причин, які об'єктивно унеможливлювали виконати такий обов'язок у передбачені законом строки, своєчасно, до 31.01.2024, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2021 рік, подавши декларацію несвоєчасно, з пропуском строку лише 03.07.2024, чим допустив порушення вимог фінансового контролю.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо наявності у нього обов'язку з подання декларації за 2022 рік, проявляючи бездіяльність, всупереч вимогам ст. 1, та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за відсутності поважних причин, які об'єктивно унеможливлювали виконати такий обов'язок у передбачені законом строки, своєчасно, до 31.01.2024, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2022 рік, подавши декларацію несвоєчасно, з пропуском строку лише 03.07.2024, чим допустив порушення вимог фінансового контролю.
Також, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо наявності у нього обов'язку з подання декларації за 2023 рік, проявляючи бездіяльність, всупереч вимогам ст. 1, та ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за відсутності поважних причин, які об'єктивно унеможливлювали виконати такий обов'язок у передбачені законом строки, своєчасно, до 01.04.2024, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2023 рік, подавши декларацію несвоєчасно, з пропуском строку лише 03.07.2024, чим допустив порушення вимог фінансового контролю.
Місцем вчинення правопорушень є місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_2 .
Дати вчинення правопорушень - 03 липня 2024 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративних правопорушень визнав в повному обсязі.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією, підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 145 від 04.02.2025, складеним відповідно до вимог ст.ст. 255, 256 КУпАП, про те, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 03.07.2024, тобто несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2021 рік;
- протоколом про адміністративне правопорушення № 146 від 04.02.2025, складеним відповідно до вимог ст.ст. 255, 256 КУпАП, про те, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 03.07.2024, тобто несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2022 рік;
- протоколом про адміністративне правопорушення № 147 від 04.02.2025, складеним відповідно до вимог ст.ст. 255, 256 КУпАП, про те, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 03.07.2024, тобто несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2023 рік;
- рішенням Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області від 02 грудня 2020 року з додатками, відповідно до якого оголошено результати виборів депутатів місцевих рад та визнані повноваження ОСОБА_1 як депутата Юр'ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області;
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_1 як особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, подав декларації за 2021, 2022, 2023 роки 03.07.2024, тобто несвоєчасно, з пропуском встановленого законодавством строку.
Оцінюючи наведені докази в сукупності, враховуючи їх достатність, належність та допустимість, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Дії останнього підлягають кваліфікації за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Обираючи стягнення для ОСОБА_1 , у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність обставини, яка пом'якшує відповідальність - щире розкаяння, а також те, що справи розглядаються одним і тим же органом.
Грунтуючись на положеннях ст.ст. 1, 23 КУпАП щодо завдання Кодексу та мети адміністративного стягнення, дотримуючись вимог ст. 33 КУпАП, та зважаючи на те, що суттєві негативні наслідки не настали, суд вважає можливим накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд покладає на ОСОБА_1 сплату судового збору відповідно до ст. 40-1 КУпАП у розмірі 605,60 гривень.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 24, ст.ст. 27, 33, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафув розмірі п'ятдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 935,00 (дев'ятсот тридцять п'ять) гривень.
Попередити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з дня отримання ним постанови про притягнення до відповідальності, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до положень статті 308 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) штраф у подвійному розмірі, тобто в сумі 1 870,00 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська буд. 18/5; отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області.
Копію постанови вручити Кривому О.В., прокурору.
Суддя І. О. Гайдар