про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
17 лютого 2025 року справа №320/4066/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Вісьтак М.Я., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції по справі про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Національного агенства з питань запобігання корупції (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати пункт 4.1 розділу IV Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24 про результати проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, поданої ОСОБА_1 , суддею Верховного Суду;
- визнати протиправними дії Національного агентства з питань запобігання корупції із надання оцінки джерелам інформації, наданням переваги одним джерелам над іншими, що знайшло свій зовнішній прояв у розміщенні в Довідці Національного агентства з питань запобігання від 09 грудня 2024 року № 657/24 такого тексту: «З матеріалів кримінального провадження, наданих Національним антикорупційним бюро України на запит Національного агентства, вбачається ,що під час обшуку, проведеного з 15.05.2023 по 16.05.2023, виявлення грошових коштів та на запитання детектива про їх належність суб'єкт декларування не повідомив про те, що частина вилучених коштів отримані від позикодавця за договором позики» (абзац 4 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року No 657/24); «Пояснення суб'єкта декларування не враховані та викликають обґрунтований сумнів у їх правдивості з огляду на таке» (абзац 6 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24); «Разом з тим, враховуючи те, що слідчі дії щодо позикодавця проводилися до початку кампанії декларування за 2023 рік, останній 22.04.2024 подав щорічну декларацію (виправлену) за 2023 рік, де знову не відобразив відомостей про кошти, позичені третій особі у розділі 12 « Грошові активи » декларації, що також викликає сумнів щодо існування договору позики» (абзац 11 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24); «Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1047 Цивільного кодексу України договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Суб'єкт декларування та позикодавець є юристами, а отже, не могли бути необізнаними з цією вимогою законодавства» (абзац 12 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24); «Отже, враховуючи відсутність укладеного у письмовій формі договору позики, яка передбачена чинним законодавством, відсутність жодних підтвердних документів щодо існування договірних зобов'язань між сторонами, невідображення позикодавцем у розділі 12 «Грошові активи » декларації за 2023 рік відомостей про кошти, позичені третій особі, у Національного агентства існують підстави вважати, що зазначення суб'єктом декларування у розділі 12 «Грошові активи» декларації відомостей про нібито позичені кошти може бути спрямоване на уникнення кримінальної відповідальності.» (абзац 13 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24); «Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 1828 430,00 гривень» (абзац 14 підпункту 2 пункту 3.1 розділу III Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24); «Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 13 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 1828430,00 грн., чим не дотримав вимоги п.9 ч. 1 ст. 46 Закону» (абзац 15 підпункту 2 пункту 3.1 розділу ІІІ Довідки Національного агентства з питань запобігання від 09 грудня 2024 року № 657/24).
- зобов'язати Національне агентство з питань запобігання корупції вилучити з офіційного вебсайту Національного агентства з питань запобігання корупції Довідку Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24 та опублікувати на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції Довідку Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24 з вилученими: пунктом 4.1 розділу IV Довідки Національного агентства з питань запобігання корупції від 09 грудня 2024 року № 657/24; абзацами 4, 6, 11, 12, 13, 14, 15 підпункту 2 пункту 3.1 розділу ІІІ Довідки Національного агентства з питань запобігання від 09 грудня 2024 року № 657/24
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.01.2025 позовну заяву було залишено без як таку, що подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначено недоліки позовної заяви, спосіб і строк для їх усунення, який становив п'ять днів.
03.02.2025 судом було отримано заяву про усунення недоліків разом із додатками, ознайомившись з якими суд дійшов висновку, що позивачем було усунено недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.
Відповідно до частини 3 статті 169 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 Кодексу.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до положень статей 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 169, 171, 243, 248, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Відкрити провадження в адміністративній справі №320/4066/25 ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції по справі про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Справа буде розглядатися суддею Вісьтак М.Я, одноосібно за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
2. Запропонувати відповідачу упродовж п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд здійснюватиме розгляд справи на підставі наявних у ній доказів. Попередити відповідача про те, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
3. Повідомити Відповідача про наявність в суді матеріалів - копії позовної заяви та доданих до неї документів, які підлягають врученню йому безпосередньо в приміщенні Київського окружного адміністративного суду за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 6 поверх, каб. 633.
4. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посилання: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Вісьтак М.Я.