Рішення від 17.02.2025 по справі 160/9891/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2025 рокуСправа №160/9891/24

Суд, у складі судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Савченка А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, 26, м.Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

установив:

16 квітня 2024 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому вона просить:

- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 21910427) щодо не нарахування та не перерахування з 01.01.2024 пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) протиправною;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 2191042749094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26) поновити нарахування пенсійних виплат ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 13.11.2001 р.) з 01.01.2024 з урахуванням доплат, перерахунку і індексації;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (ЄДРПОУ 2191042749094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26) перерахувати пенсію ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на її рахунок в Акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України» (ЄДРПОУ 00032129).

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачка зазначила, що у 2022 році банкомат не повернув її електронне пенсійне посвідчення, що унеможливило отримання пенсії, особливо під час воєнного стану. ОСОБА_1 не змогла переоформити посвідчення через свій вік і стан здоров'я. Всі її звернення до банку та Пенсійного фонду не дали результатів, банк відмовився надати правову допомогу, а Пенсійний фонд не нараховує пенсію. Позивачка зазначає, що раніше вже стикалася з безпідставним припиненням пенсійних виплат і вимушена була звертатися до різних інстанцій. Вона наполягає, що Пенсійний фонд зобов'язаний виконувати свої функції відповідно до законодавства.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.04.2024 р. вказана позовна заява була залишена без руху та встановлено позивачу строк десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, шляхом надання оригіналу документа про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 1211,20 грн., або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

На виконання ухвали суду від 29.04.2024 р., позивачем 09.05.2024 р. усунуто означені недоліки позовної заяви.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.05.2024 р. прийнято до розгляду та відкрито провадження в цій адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

06 червня 2024 року від позивача надійшла заява про витребування доказів у справі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.07.2024 р. витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області: копію пенсійної справи ОСОБА_2 .

06 серпня 2024 р. відповідач надав до суду додаткові документи.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 р. витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області додаткові докази, а саме пояснення та докази для з'ясування питання, чи припинялось нарахування пенсійних виплат ОСОБА_1 з 01.01.2024 р., якщо так то вказати з яких підстав.

23 січня 2025 року від Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому вони просили відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що 19.05.2023 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшли списки осіб (пенсіонерів) з банківської установи АТ «Ощадбанк» про неотримання з поточного рахунку більше як один рік пенсійних виплат ОСОБА_1 . Після чого відділом опрацювання документації № 3 управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області України в Дніпропетровській області на адресу ОСОБА_1 було направлено лист від 07.06.2023 вих. № 0400-010503-8/80651, в якому повідомлено Позивачку, про те що, згідно інформації наданої установою банку АТ "Ощадбанк" пенсійні кошти не одержуються з поточного рахунка більше як один рік, у зв'язку з цим, згідно із пунктом 10 Порядку одержувач пенсії зобов'язаний подати нову заяву в орган Пенсійного фонду про продовження перерахування пенсії на раніше визначених умовах. Там же зазначено, що заяви одержувачів про зарахування сум пенсій на поточні рахунки приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред'явлення паспорта. Враховуючи зазначене, для продовження виплати пенсії через банківську установу, необхідно особисто з'явитися до відділу обслуговування громадян № 8 (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за адресою м. Кам'янське, вул. Інститутська,4 та надати: заяву з банківської установи, паспорт та ідентифікаційний код, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (копія листа надається). Також з пенсійної справи вбачається, що пенсійні виплати ОСОБА_1 нараховані включно по січень 2024 та з банківської установи не повертались, виплата пенсії призупинена 01.02.2024.

27 січня 2025 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якому підтримав позовні вимоги та просив задовольнити у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 01.10.2017, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області як отримувач пенсії по втраті годувальника відповідно до відповідно Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

19.05.2023 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшли списки осіб (пенсіонерів) з банківської установи АТ «Ощадбанк» про неотримання з поточного рахунку більше як один рік пенсійних виплат ОСОБА_1 .

Відділом опрацювання документації № 3 управління з питань виплат Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області України в Дніпропетровській області листом від 07.06.2023 вих. № 0400-010503-8/80651 повідомлено позивачку про те, що згідно інформації наданої установою банку АТ "Ощадбанк" пенсійні кошти не одержуються з поточного рахунка більше як один рік, у зв'язку з цим, згідно із пунктом 10 Порядку одержувач пенсії зобов'язаний подати нову заяву в орган Пенсійного фонду про продовження перерахування пенсії на раніше визначених умовах. Там же зазначено, що заяви одержувачів про зарахування сум пенсій на поточні рахунки приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред'явлення паспорта.

У зв'язку з чим виплата пенсії ОСОБА_1 призупинена 01.02.2024 р.

Згідно зі службовою запискою, підготовленою начальником відділу опрацювання документації №3 від 22.01.2024 р. №11055/01-16, виплата пенсії ОСОБА_1 була призупинена з 01.02.2024 р. по причині «ВПО відсутні видаткові операції до проходження фізичної ідентифікації».

18 березня 2024 року представник позивачки звернувся до керівника Пенсійного фонду України із адвокатським запитом, в якому просив, зокрема, поновити виплату пенсії ОСОБА_1 .

Листом Пенсійного фонду України від 26.03.2024р. повідомлено представника про те, що його запит направляється до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, який є належним розпорядником інформації.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 01.04.2024р. представника позивача повідомлено про те, що запитувана ним інформація містить відомості з обмеженим доступом, а в долучених до адвокатського запиту документах відсутня згода ОСОБА_1 на обробку та поширення персональних даних, надати запитувану інформацію неможливо.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо не поновлення пенсії, позивачка звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до преамбули до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

Частиною 4 статті 4 Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV передбачено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Відповідно до статті 5 вказаного Закону встановлено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами: рівноправності застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат та виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом, про що зазначено в частині 1 статті 7 Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV.

Аналізуючи зазначені норми, суд приходить до висновку, що за загальним правилом, право на призначення (перерахунок, поновлення) пенсії мають громадяни України незалежно від місця проживання та іноземці і особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, на умовах та порядку, передбачених законодавством або міждержавними угодами.

Зазначений підхід узгоджується з позицією Верховного Суду, висловленою в постановах від 30 січня 2020 року у справі № 489/5194/16-а та від 30 вересня 2021 року у справі № 540/4060/20.

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону № 1058, пенсія це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Статтею 27 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР передбачено, що виплати та надання соціальних послуг, на які має право застрахована особа за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, може бути припинено: а) якщо виплати призначено на підставі документів, що містять неправдиві відомості; б) якщо страховий випадок стався внаслідок дії особи, за яку настає кримінальна відповідальність; в) якщо страховий випадок стався внаслідок умисної дії особи; г) внаслідок невиконання застрахованою особою своїх обов'язків щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування; д) в інших випадках, передбачених законами.

Згідно з частиною 1 статті 47 Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV встановлено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Приписами ч.1 ст.49 Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV передбачено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 2-1) за заявою пенсіонера про припинення виплати пенсії у зв'язку з тимчасовим проживанням за кордоном; 3) у разі смерті пенсіонера, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у встановленому законом порядку; 3-1) у разі надання пенсіонеру статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин"; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 4-1) у разі непроходження фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством; 5) в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з частиною 2 статті 49 вказаного Закону, поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону. Наведений перелік підстав для припинення виплати пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду України є вичерпним та передбачає можливість припинення виплати пенсії з інших підстав лише у випадках, прямо передбачених законом.

У відповідності до положень п.17 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 662) якщо суми пенсії та грошової допомоги отримуються з використанням платіжної картки, строк дії якої перевищує один рік, і протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції особисто одержувачем, а банком протягом року не проводилася фізична ідентифікація особи, уповноважений банк повідомляє про це відповідному органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення. У такому разі орган Пенсійного фонду України або орган соціального захисту населення забезпечує проведення ідентифікації та верифікації особи на підставі пред'явленого (в обов'язковому порядку) одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та визначеного законодавством документа, в якому зазначено відомості про місце її проживання. Органи Пенсійного фонду України можуть забезпечити проведення ідентифікації та верифікації особи за допомогою відеоконференцзв'язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Під час сеансу такого відеоконференцзв'язку пред'являються документи, що посвідчують особу, відповідно до порядку, визначеного правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри.

До фізичної ідентифікації прирівнюється:

-авторизація в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

-посвідчення в установленому порядку за зверненням одержувача, який тимчасово проживає за кордоном, відповідною закордонною дипломатичною установою України факту, що особа є живою.

-якщо ідентифікація та верифікація особи не відбулася протягом року, орган Пенсійного фонду України та орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку і проводить виплату через призначеного оператора поштового зв'язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.

У відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 р. №637, фізична ідентифікація внутрішньо переміщеної особи, яка одержує пенсію через поточний рахунок в установі акціонерного товариства Державний ощадний банк України, проводиться акціонерним товариством Державний ощадний банк України кожні шість місяців з дня відкриття рахунка або з дня проведення попередньої фізичної ідентифікації. Для осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи до введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 Про введення воєнного стану в Україні воєнного стану в Україні та які не проходили фізичну ідентифікацію протягом дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), для продовження нарахування пенсій необхідно пройти фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року.

Способами фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб, які одержують пенсію через поточний рахунок в установах акціонерного товариства Державний ощадний банк України, є:

особисте звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України;

авторизація в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв'язку, проведеного територіальними органами Пенсійного фонду України із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг;

ідентифікація одержувачів пенсій в установах акціонерного товариства Державний ощадний банк України;

Докази проходження позивачкою фізичної ідентифікації внутрішньо переміщеної особи в Пенсійному фонді чи банку у порядку, визначеному Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 та/або Постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 р. №637, матеріали справи не містять.

При цьому, суд враховує, що Законом від 09 липня 2003 року № 1058-IV передбачена така підстава для припинення (призупинення) виплати пенсії, як «непроходження фізичною особою ідентифікації внутрішньо переміщеної особи».

Разом з тим, суд наголошує, що відповідно до частини другої статті 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.

Верховний Суд України у своєму рішенні від 06.10.2015 у справі № 608/1189/14-а зазначив, що держава відповідно до конституційних принципів зобов'язана гарантувати право на отримання пенсії незалежно від того, де проживає особа, якій призначена пенсія.

Як свідчить аналіз положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» припинення виплати пенсії можливо лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення з підстав, визначених статтею 49 цього Закону.

Разом з тим, матеріали справи не містять рішення пенсійного органу про припинення виплати пенсії позивачу з підстав визначених статтею 49 Закону №1058-IV.

Доказів прийняття рішення про припинення виплати пенсії, відповідачем до суду подано не було.

Суд наголошує, що Верховний Суд у постанові від 22.03.2018 (справа №243/6391/17) дійшов висновку, що припинення виплати пенсії можливе лише за умови прийняття пенсійним органом відповідного рішення і лише з підстав, визначених статтею 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Враховуючи наведені норми, суд дійшов висновку про порушення відповідачем вимог частини першої статті 49 Закону №1058-VI, оскільки позивачеві припинено нарахування та виплату пенсії без прийняття відповідного рішення.

Враховуючи викладене та те, що відповідачем зупинено (припинено) виплату пенсії позивачці із порушенням порядку, визначеного діючим законодавством України, суд приходить до висновку, що належним та достатнім способом захисту порушеного права позивача буде:

- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зупинення з 01.02.2024 виплати пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поновити з 01.02.2024 виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням всіх належних виплат на її рахунок в Акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України»;

При цьому, суд зобов'язує здійснити поновлення пенсії з 01.02.2024р., оскільки з цієї дати було припинено виплату пенсії.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги вище наведене, суд дійшов висновку про задоволення позову частково з викладених вище підстав.

Питання щодо розподілу судових витрат врегульовані ст.139 КАС України.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як свідчать матеріали справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.

Керуючись ст. 241-246, 250 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, 26, м.Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зупинення з 01.02.2024 виплати пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поновити з 01.02.2024 виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням всіх належних виплат на її рахунок в Акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України».

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, 26, м.Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.ст.295, 297 КАС України.

Суддя А.В. Савченко