Ухвала від 13.02.2025 по справі 295/2173/25

Справа №295/2173/25

1-кс/295/1172/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.02.2025 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши внесене слідчим другого слідчого відділу (з дислокацією у місті Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 та погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 42024060000000060 від 10.10.2024, клопотання про проведення обшуку, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся із указаним клопотанням, в якому послався на те, що другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Житомирі) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024060000000060 від 10.10.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що в жовтні 2024 року ОСОБА_5 звернувся до ОСОБА_6 щодо можливості лікування наявних у нього неврологічних захворюваннях. Під час спілкування з ОСОБА_6 ОСОБА_5 запитав у неї, чи зможе він претендувати на встановлення II групи інвалідності.

У подальшому, 14.10.2024 близько 18 години під час зустрічі з ОСОБА_6 на площі Соборній м. Житомира перед будинком міського суду остання повідомила, що з діагнозами по неврології він не може претендувати на ІІ чи ІІІ групу інвалідності. Разом з цим, ОСОБА_6 висунула вимогу ОСОБА_5 надати їй неправомірну вигоду в розмірі 5500 доларів США за фіктивне оформлення йому групи інвалідності.

На виконання зазначеної злочинної вимоги близько 16 год. 30 хв. 21.10.2024 ОСОБА_5 передав ОСОБА_6 на вулиці Університетська в місті Житомирі поблизу КНП «Обласна клінічна лікарня» ім. О.Ф. Гербачевського неправомірну вигоду у сумі 40 000 грн., яку остання мала передати невстановленим особам за оформлення фіктивних документів про проходження лікування ОСОБА_5 в одному з медичних закладів міста Києва. Крім цього, на вимогу ОСОБА_6 ОСОБА_5 передав їй свою медичну картку для подальшого підроблення в ній документів службовими особами.

Під час наступної зустрічі, на вимогу ОСОБА_6 ОСОБА_5 передав їй неправомірну вигоду в сумі 20 000 грн. за підроблення документів щодо лікування останнього в період 2021-2022 років, що не відповідає дійсності.

20.12.2024 близько 10 год. 30 хв. під час зустрічі поблизу КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» за адресою: м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, ОСОБА_6 висунула вимогу ОСОБА_5 про передачу їй неправомірної вигоди в сумі 23 000 грн. за проходження лікарсько-консультативної комісії (далі - ЛКК).

На виконання зазначеної злочинної вимоги, 24.12.2024 поблизу магазину «Сільпо», що по вулиці Житній ринок, ОСОБА_5 передав ОСОБА_6 неправомірну вигоду в сумі 23 000 грн. за фіктивне проходження ЛКК.

Відповідно до листа Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області №66590-2024 від 26.11.2024 ОСОБА_6 залучила до протиправної діяльності медичного директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради - керівника лікарсько-консультативної комісії ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, на переконання слідчого, за місцем роботи медичного директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради - керівника лікарсько-консультативної комісії ОСОБА_7 за адресою: м. Житомир, майдан Перемоги, 10а, можуть знаходитися підроблені документи щодо обстеження та лікування ОСОБА_5 та інших осіб, яким ОСОБА_7 , а також інші медичні працівники КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» виготовляли підроблені документи щодо лікування для фіктивного оформлення інвалідності, комп'ютери, ноутбуки, планшети, магнітні носії інформації, оптичні диски, карти пам'яті, флеш-накопичувачі, мобільні телефони, інші носії інформації, на яких може зберігатися інформація, у тому числі в електронному вигляді, що стосуються підроблення документів щодо лікування для фіктивного оформлення інвалідності, готівкові кошти, отримані через ОСОБА_6 злочинним шляхом за оформлення завідомо підроблених документів.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав, у ньому викладених, просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши й дослідивши клопотання про проведення обшуку та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Як вбачається із матеріалів клопотання, другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Житомир) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження №42024060000000060 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами державного органу всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, а також за фактом вимагання та одержання посадовими особами державного органу неправомірної вигоди від громадян. Попередня правова кваліфікація - ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України.

Із доданого до матеріалів клопотання рапорту старшого о/у в ОВС УСР в Житомирській області ДСР НА України ОСОБА_8 на ім'я т.в.о. заступника начальника управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України ОСОБА_9 слідує, що у ході супроводження даного кримінального провадження встановлено, що ФОП ОСОБА_6 залучила до протиправних дій медичного директора КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради ОСОБА_7 , який в свою чергу створив направлення на стаціонарне лікування у кардіологічне відділення КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» гр. ОСОБА_5 . Також у розмовах ОСОБА_6 зазначила, що домовилась про фіктивне лікування з лікарем-кардіологом ОСОБА_10 , вказані направлення на лікування створювались без огляду та участі ОСОБА_5 .

На підтвердження наведених у клопотанні обставин до клопотання слідчим додані копії рапортів, протоколу про результати здійснення негласної слідчої (розшукової) дії, негласного аудіо-, відео контролю особи, протоколу допиту свідка ОСОБА_5 тощо.

За інформацією із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна будинок №10а по майдану Перемоги в м. Житомирі належить на праві власності територіальній громаді сіл, селищ, міст Житомирської області в особі Житомирської обласної ради.

Враховуючи обставини вчинення ймовірних кримінальних правопорушень, так як вони викладені у клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, слідчий суддя дійшов висновку про можливість задоволення клопотання з огляду на наявність достатніх підстави вважати, що відшукувані речі й документи мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду у кримінальному провадженні №42024060000000060.

Зважаючи на викладені у клопотанні відомості, завдання кримінального провадження, наведені у ч. 5 ст. 234 КПК України підстави для відмови у задоволенні клопотання, із урахуванням встановлених в судовому засіданні обставин справи, керуючись ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №42024060000000060 від 10.10.2024 дозвіл на проведення обшуку в КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» за адресою: м. Житомир, Майдан Перемоги, 10а із метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання та вилучення підроблених документів щодо обстеження та лікування ОСОБА_5 та інших осіб, яким ОСОБА_7 та інші медичні працівники виготовляли підроблені документи про обстеження та лікування для фіктивного оформлення інвалідності, комп'ютерів, ноутбуків, планшетів, магнітних носіїв інформації, оптичних дисків, карт пам'яті, флеш-накопичувачів, мобільних телефонів, інших носіїв інформації, на яких може зберігатися інформація, у тому числі в електронному вигляді, що стосується підроблення документів для фіктивного оформлення інвалідності, готівкових коштів, отриманих через ОСОБА_6 злочинним шляхом за оформлення завідомо підроблених документів.

Встановити строк дії ухвали до 13.03.2025 р.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
125182735
Наступний документ
125182737
Інформація про рішення:
№ рішення: 125182736
№ справи: 295/2173/25
Дата рішення: 13.02.2025
Дата публікації: 18.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення обшуку житла чи іншого володіння особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (13.02.2025)
Дата надходження: 13.02.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
13.02.2025 15:30 Богунський районний суд м. Житомира
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЗНЄЦОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
КУЗНЄЦОВ ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ