04 листопада 2024 рокуСправа №160/22992/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Букіної Л.Є., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії відповідачів щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та скасувати рішення відповідача-1 від 23.05.2024 року №046150015261;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву від 14.05.2024 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та призначити її, зарахувавши до пільгового стажу періоди з 02.09.2008 року по 10.11.2008 року, з 01.11.2011 року по 01.12.2011 року, з 14.02.2012 року по 20.03.2012 року, з 30.11.2013 року по 15.12.2013 року, з 03.06.2014 року по 30.06.2014 року, з 18.08.2014 року по 28.11.2014 року, з 01.12.2014 року по 16.01.2014 року, з 19.01.2015 року по 28.02.2015 року, з 03.03.2015 року по 29.03.2015 року, з 15.04.2015 року по 05.05.2015 року, з 16.05.2015 року по 09.06.2015 року, з 15.10.2015 року по 31.10.2015 року, з 14.03.2016 року по 30.03.2016 року, з 27.09.2017 року по 30.04.2019 року та з 01.05.2019 року по 14.05.2024 року з метою призначення пенсії з 14.05.2024 року.
В обґрунтування позову зазначив, що має достатній та необхідний стаж роботи, що дає йому право на отримання пенсії за віком відповідно до ч. 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому відмова відповідача у призначенні такої пенсії у зв'язку з неможливістю зарахування вказаних періодів роботи до пільгового стажу фактично з формальних підстав є незмістовною, оскільки у трудовій книзі щодо вказаних періодів роботи наявні усі необхідні записи, які є належними та допустимими доказами підтвердження трудового стажу. За викладених обставин просить задовольнити позов.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Тією ж ухвалою суду відповідачу запропоновано надати відзив на позовну заяву.
Відповідач-2 скористався наданим правом і надіслав на адресу суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив про відсутність підстав для задоволення позовних вимог
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши відповідні норми чинного законодавства, суд виходить із таких такого.
Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що 14.05.2024 року позивач звернувся з особистою заявою і документами на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058.
Рішенням відповідача-1 від 23.05.2024 року №046150015261 відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю пільгового стажу згідно із постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 - 25 років при наявних 17 років 09 місяців 25 днів.
У рішенні зазначено, що до пільгового стажу згідно із постановою КМУ від 31.03.1994 року №202 зараховані ті періоди, які зазначені у довідці, виданої ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 22.12.2023 року по 1451-2072. За списком №1 відрядження в межах підприємства, заміщення професії, яка не дає право на призначення пільгової пенсії, направлення до учбового центру, простої за межами підприємства, нератифікована робота, згідно із довідки від 02.01.2024 року №3, виданої ПП «Стіл Сервіс». При цьому, пенсійним органом звернуто увагу, що у зазначенцій довідці відсутня інформація про те, що діяльність останнього пов'язана з металургійним виробництвом.
Указані обставини і слугували підставою для звернення до суду із цим позовом.
При вирішені спору суд виходить із того, що статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім'ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров'я; екологічної безпеки (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України).
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» №1788-ХІІ від 05.11.1991 та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (в редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин).
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.
Частина третя статті 4 Закону № 1058-IV визначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до абзаців першого, другого пункту 2 розділу XV Прикінцеві положення Закону №1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Статтею 114 Закону № 1058-IV врегульовані питання щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.
Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 114 Закону №1058-IV працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
За змістом частини п'ятої статті 114 Закону № 1058-IV, у разі призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до частин другої і третьої цієї статті проводиться взаємне зарахування періодів роботи, передбачених цією статтею, за умови що роботи, які зараховуються, дають право на пенсію на аналогічних або більш пільгових умовах.
Перелік робіт та професій, зайнятість на яких протягом 25 років дає право на призначення пенсії незалежно від віку, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року № 202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років» (далі - Постанова №202).
Відповідно до цієї постанови, Розділ V, Металургійне виробництво чорних та кольорових металів (рудопідготовка, збагачення, окускування, випал руд і нерудних копалин, коксохімічне виробництво, виробництво динасових виробів): прибиральники гарячого металу: у прокатному виробництві; у трубному виробництві;
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (частина друга статті 24 Закону №1058-IV).
Відповідно до частини третьої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом. Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років
Відповідно до частини першої статті 14 Закону №1788-ХІІ визначено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.
Отже, положення частини першої статті 14 Закону №1788-ХІІ аналогічного змісту положенню частини третьої статті 114 Закону №1058-IV.
За приписами статті 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637), визначено, що за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 зазначеного Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників визначені пунктом 20 Порядку № 637, згідно з яким, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що право на передбачену частиною третьою статті 114 Закону №1058-IV пенсію незалежно від віку мають працівники за Списком робіт і професій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 р. №202, за умови їх безпосередньо зайнятості повний робочий день на підземних роботах не менше 25 років. У разі призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до частин другої і третьої цієї статті проводиться взаємне зарахування періодів роботи, передбачених цією статтею, за умови що роботи, які зараховуються, дають право на пенсію на аналогічних або більш пільгових умовах.
При цьому, законодавець пов'язує необхідність підтвердження спеціального трудового стажу для призначення пенсії лише за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.
З метою забезпечення соціального захисту та належного пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 року №383 затверджено Порядок застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі - Порядок №383).
За змістом пункту 2 Порядку №383 під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками (36-2003-п), не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.
Відповідно до пункту 3 Порядку №383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка чи відповідні записи у трудовій книжці.
В ході судового розгляду встановлено, що на дату звернення за призначенням пенсії 11.01.2023 страховий стаж позивача становить 51 рік 03 місяців 08 днів (в тому числі додаткові за Списком №1 - 23 роки 25 днів); пільговий стаж (ст. 14 не підземні, постанова №202) - 17 років 09 місяців 25 днів.
Оспорюване рішення обґрунтовано відсутністю необхідного пільгового стажу за частиною третьої статті 114 Закону №1058-IV - 25 років відповідно до постанови №202.
У межах спірних правовідносинах позивачем заявлено позовні вимоги щодо не зарахування до пільгового стажу, що надає право пенсію відповідно до ч.3 ст. 114 Закону №1058-IV, наступних періодів роботи: з 02.09.2008 року по 10.11.2008 року, з 01.11.2011 року по 01.12.2011 року, з 14.02.2012 року по 20.03.2012 року, з 30.11.2013 року по 15.12.2013 року, з 03.06.2014 року по 30.06.2014 року, з 18.08.2014 року по 28.11.2014 року, з 01.12.2014 року по 16.01.2014 року, з 19.01.2015 року по 28.02.2015 року, з 03.03.2015 року по 29.03.2015 року, з 15.04.2015 року по 05.05.2015 року, з 16.05.2015 року по 09.06.2015 року, з 15.10.2015 року по 31.10.2015 року, з 14.03.2016 року по 30.03.2016 року, з 27.09.2017 року по 30.04.2019 року та з 01.05.2019 року по 14.05.2024 року
Як слідує з трудової книжки позивача, останній з 01.04.1998 по 25.09.2017 року працював у Криворізькому державному гірничо-металургійному комбінаті «Криворіжсталь», який у подальшому реорганізовано шляхом приєднання до КДГМК «Криворіжсталь», з 08.04.2004 перетворено у ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь», з 12.01.2006 - перетворено на ВАТ «МіталлСтіл Кривий Ріг», з 14.06.2007 - перетворено ВАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» та з 26.04.2011 - перетворено у ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг»), та у спірний період на таких посадах цього підприємства: прибиральником гарячого металу 3 розряду. З 26.09.2017 року переведено до ПП «Стіл Сервіс» за цією ж посадою, на якій позивач працює на сьогоднішній ден.
Надана копія трудової книжки не містить подальші записи про трудову діяльність позивача.
Трудова книжка позивача оформлена у відповідності до вимог законодавства, в трудовій книжці містяться відомості про роботу позивача, вказані записи вчинені на підставі розпоряджень по підприємству, однак не містять відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, зокрема, повної інформації щодо характеру виконуваної роботи, зайнятості повний робочий день для поширення пільг пенсійного забезпечення.
Разом з тим, матеріалами справи підтверджено, що позивачем разом із трудовою книжкою при зверненні за призначенням пенсії надавалась довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 22.12.2023 року по 1451-2072, що видана ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Судом досліджена така довідка та встановлено, що фактично, у період з 01.04.1998 по 25.09.2017 року позивачем відпрацьовано за статтею 114 п.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202 - 17 років 10 місяців 12 днів.
Окрім того, у примітці довідки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 22.12.2023 року по 1451-2072 зазначено, що в інші періоди робіт, що дають право на призначення пенсії за статтею 114 п.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 р.№ 202 не виконував.
Довідка видана на підставі: особової картки, штатного розкладу, технологічного процесу, містить підписи уповноважених осіб та печатку підприємства та є чинною, доказів протилежного матеріали справи не містять.
Як уже попередньо зазначено, що Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії терміном не менше 25 років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 №202, у розділі V «Металургійне виробництво чорних та кольорових металів (рудопідготовка, збагачення, окускування, випал руд і нерудних копалин, коксохімічне виробництво, виробництво динасових виробів)», передбачена професія (посада) різальника гарячого металу в прокатному виробництві та прибиральника гарячого металу в прокатному виробництві.
Отже, записами в трудовій книжці в частині періоду, що розглядається, з урахуванням відомостей з довідки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 22.12.2023 року по 1451-2072, що уточнює пільговий стаж, підтверджено роботу позивача за статтею 114 п.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202 - 17 років 10 місяців 12 днів, який відповідач й зарахував до такого стажу позивача, у зв'язку з чим, порушень прав позивача в цій частині судом не встановлено.
Щодо зарахування інших періодів, про які наполягає позивача (з 02.09.2008 року по 10.11.2008 року, з 01.11.2011 року по 01.12.2011 року, з 14.02.2012 року по 20.03.2012 року, з 30.11.2013 року по 15.12.2013 року, з 03.06.2014 року по 30.06.2014 року, з 18.08.2014 року по 28.11.2014 року, з 01.12.2014 року по 16.01.2014 року, з 19.01.2015 року по 28.02.2015 року, з 03.03.2015 року по 29.03.2015 року, з 15.04.2015 року по 05.05.2015 року, з 16.05.2015 року по 09.06.2015 року, з 15.10.2015 року по 31.10.2015 року, з 14.03.2016 року по 30.03.2016 року), суд зазначає, що матеріали справи не містять належних доказів зайнятості позивача у спірні періоди повний робочий день за професіями (посадами), що передбачені Списком, затвердженого постановою КМУ №202 від 31.03.1994 року, трудова книжка в частині спірних періодів таких відомостей не містить, натомість у довідці про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 22.12.2023 року по 1451-2072, підприємством-роботодавцем чітко визначено, що в інші періоди (аніж ті, що зазначені у цій довідці) робіт, що дають право на призначення пенсії за статтею 114 п.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивач не виконував, тому позов в цій частині не підлягає задоволенню.
Щодо періоду роботи з з 27.09.2017 року по 30.04.2019 року та з 01.05.2019 року по 14.05.2024 року суд зазначає, що позивачем разом із трудовою книжкою при зверненні за призначенням пенсії надавалась довідка від 02.01.2024 року №3, видана ПП «Стіл Сервіс».
Судом досліджена така довідка та встановлено, що за період роботи з 27.09.2017 року по 02.01.2024 року пільговий стаж за Списком №1 на підприємстві складає 05 років 03 місяці 19 днів. У цій же довідці зазначені періоди, які не дають право на призначення пенсії: як-от наприклад: з 16.03.2018 року - 24.03.2018 року і так далі.
Судом досліджено розрахунок стажу позивача та встановлено, як-от наприклад: період з 26.09.2017 року по 15.03.2018 року зараховано до пільгового стажу позивача за Списком №1, а з 16.03.2018 ркоу по 24.03.2018 року до його складу не зараваховано. Те саме стосується й усіх інших визначених в довідці від 02.01.2024 року №3 періодів, які не дають право на призначення пенсії.
Отже, записами в трудовій книжці в частині періоду, що розглядається, з урахуванням відомостей з довідки від 02.01.2024 року №3, видана ПП «Стіл Сервіс», що уточнює пільговий стаж, підтверджено роботу позивача за Списком №1 - 05 років 03 місяці 19 днів, який відповідач й зарахував до такого стажу позивача, у зв'язку з чим, порушень прав позивача в цій частині судом не встановлено.
Приведений позивачем розрахунок судом до уваги не приймається, оскільки позивач його наводить без врахування тих періодів, що визначені в наданих ним довідках, як такі, що не дають право на призначення пенсії за статтею 114 п.3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»
Також суд звертає увагу позивача, що відповідач у рішенні посилався на те, що у довідці від 02.01.2024 року №3, видана ПП «Стіл Сервіс» відсутня інформація про те, що діяльність останнього пов'язана з металургійним виробництвом та як наслідок можливості зарахування періоду роботи у ПП «Стал Сервіс» до пільгового стажу відповідно до постанови №202.
Проте, означені обставини позивачем не порушувалися у рамках розгляду цієї справи, у зв'язку з чим суд не надає їм відповідну правову оцінку.
З огляду на викладене, у рамках розгляду цієї справи судом не встановлено допущення відповідачем порушень по відношенню до позивача, у зв'язку з чим у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст. 241-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, у разі якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного перегляду справи.
Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Л.Є. Букіна