Справа № 466/12296/24
Провадження № 3/466/162/25
10 лютого 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Зима І.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 39001 від 25.11.2024 року, ОСОБА_1 систематично приводить собак у приміщення загального користування, а саме крайній раз 11.11.2024 року , у під'їзді АДРЕСА_2 , без письмового дозволу адміністрації об'єкту та не прибираючи екскрементів тварин, за якими здійснює опіку, чим порушила вимоги абзацу другого ч. 7 ст.9 ЗУ «Про захист тварин від жорсткого поводження». Відтак, відносно ОСОБА_1 складено протокол про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.154 КУпАП.
Під час розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнала. Пояснила, що є волонтером, згідно договору № 16 від 30.04.2021 року в ЛКП «Лев». Згідно даного договору здійснює опіку над безпритульними тваринами (собаками та котами), добросовісно та добровільно. Зазначає, що всі собаки вакциновані та стерилізовані, про що свідчить чіп, який є у всіх тварин, якими вона опікується . Щодо екскрементів зазначає, що завжди прибирає за собаками, вигулює їх на вулиці, і свої природні потреби вони здійснюють саме на вулиці, а проживають собаки у її квартирі. Відтак не вважає себе винною у вчиненні даного правопорушення.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» домашні тварини - собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана: забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог цього Закону; дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття.
Згідно з ч. 3, 4 ст.9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.
Відповідно до п. 1, 4 ч. 5, 6 ст. 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» особа, яка супроводжує тварину, зокрема, зобов'язана забезпечити: безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною; наявність повідка для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров'я людини, поза місцем постійного утримання таких тварин, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.
Відповідно до п. 3, 5 ч. 7 ст. 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» дозволяється утримувати: домашніх тварин - у вільному вигулі на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні) на прив'язі або без неї; собак - без повідків і намордників під час оперативного використання правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.
Згідно з ч. 8 ст.9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.
ч. 1 ст. 154 КУпАП передбачає відповідальність за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях).
ч. 2 ст. 154 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року.
Проте, матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_1 раніше протягом року притягалась до відповідальності за ст.154 КУпАП, адже постановою Шевченківського райсуду м. Львова від 18.09.24 провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 154 КУпАП було закрито в зв'язку з відсутністю в її діях складу адмінправопорушення.
Матеріли справи містять лише пояснення ОСОБА_1 , письмові пояснення сусідів ОСОБА_1 , договір з ЛКП «Лев» про те, що ОСОБА_1 є волонтером та скріншоти з месенджера, про прилаштування безпритульних собак.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 154 КУпАП не доведена.
У відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення, провадження по справі підлягає закриттю.
В зв'язку з вищенаведеним, оскільки встановлено відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 154 КУпАП, справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід провадженням закрити.
Керуючись ст. 9; п. 1 ст. 247; ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд -
Закрити провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.154 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу даного адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І. Є. Зима