печерський районний суд міста києва
Справа № 757/2183/25-к
05 лютого 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , захисників-адвокатів: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , підозрюваного: ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 підозрюваному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
20 січня 2025 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого Управління Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_8 , за погодженням із виконуючим обов'язків Генерального прокурора ОСОБА_10 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 відносно ОСОБА_9 .
В обґрунтування слідчий вказує на те, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023000000001423 від 29.08.2023, за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 332 КК України та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
З метою запобігання спробам підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення незаконно впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення, просить застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі ста мільйонів гривень, оскільки інші запобіжні заходи не зможуть забезпечити запобігання вказаним ризикам.
В судовому засіданні прокурори ОСОБА_3 та ОСОБА_4 клопотання підтримали, посилаючись на викладені в ньому підстави, просили клопотання задовольнити.
Підозрюваний ОСОБА_9 та його захисники адвокати ОСОБА_6 , ОСОБА_5 проти клопотання заперечували, просили в його задоволенні відмовити. В обґрунтування заперечень сторона захисту посилалася на відсутність обґрунтованої підозри та недоведеність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.
У судовому засіданні слідчому судді присутніми у залі судових засідань особами ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 подані та підтримані ними заяви про взяття підозрюваного ОСОБА_9 на поруки.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників провадження, приходжу до наступних висновків.
Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023000000001423 від 29.08.2023, за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 332 КК України та за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
18.01.2025 ОСОБА_9 повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, повторно, службовою особою з використанням службового становища, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України та у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про статус народного депутата України» народний депутат України є обраний відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України.
Стороною обвинувачення встановлено, що ОСОБА_9 обрано по загальнодержавному багатомандатному округу № 14 та згідно із Законом України «Про вибори народних депутатів України». ОСОБА_9 обраний народним депутатом України від політичної партії «Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"» та є народним депутатом України IX скликання.
ОСОБА_9 29.08.2019 склав присягу народного депутата України перед Верховною Радою України на вірність Україні, зобов'язався всіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, присягнувши додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.
Того самого дня, 29.08.2019, ОСОБА_9 , скріпивши текст присяги особистим підписом, відповідно до вимог ст. 2 Закону України «Про статус народного депутата України» як представник Українського народу у Верховній Раді України набув повноважень народного депутата України ІХ скликання, передбачених Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про статус народного депутата України» ніхто не має права обмежувати повноваження народного депутата, крім випадків, передбачених Конституцією України, цим та іншими законами України.
Повноваження народного депутата та його конституційні права і свободи не можуть бути обмежені в умовах воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
Держава гарантує народному депутату необхідні умови для ефективного здійснення ним депутатських повноважень. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та їх підпорядкування, забезпечують умови для здійснення народним депутатом своїх повноважень у межах та в порядку, визначених Конституцією України, цим та іншими законами України, а громадські організації та політичні партії можуть сприяти йому в цьому.
Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності є обов'язком громадян України, які відбувають військову службу відповідно до закону.
Статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Однією з причин встановлення передбачених ст. 33 Конституції України обмежень вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років є введення воєнного стану, а також оголошення і проведення загальної мобілізації на території України, оскільки захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України, які повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством (ст. 65 Конституції України, ч. 4 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ч. 6 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України від 24.02.2022 № 2102-ХІ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на 30 днів, який неодноразово продовжувався Указами Президента України та триває до цього часу.
Так, відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Крім того, у п. 3 цього Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, зокрема, ст. 33 Конституції України, тобто право кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у тому числі зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 27) (далі - Правила), право перетинання державного кордону України військовозобов'язаним особам надано лише з окремих документально підтверджених підстав.
Ураховуючи викладене, виникли обмеження щодо вільного залишення території України громадянами України чоловічої статі віком від 18 до 60 років державного кордону України.
Незважаючи на це, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_24 та ОСОБА_25 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 14.07.2022 ОСОБА_24 і ОСОБА_25 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку липня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_24 і ОСОБА_25 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 і ОСОБА_25 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 03.07.2022 по 29.07.2022 за кордоном, усвідомлюючи що ОСОБА_24 і ОСОБА_25 не будуть здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону в якості водіїв, не пізніше 14.07.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_24 і ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_24 і ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 19.07.2022 о 18 год. 53 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022 в пункті перетину Державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_24 і ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ними супроводу цієї особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 03.07.2022 о 07 год 54 хв ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Лужанка».
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «BENTLEY», реєстраційний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_24 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_24 і ОСОБА_25 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Окрім того, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_24 і ОСОБА_25 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 14.07.2022 ОСОБА_24 і ОСОБА_25 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку липня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 14.07.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_24 і ОСОБА_25 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_24 і ОСОБА_25 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 03.07.2022 по 29.07.2022 за кордоном, усвідомлюючи що ОСОБА_24 та ОСОБА_25 не будуть здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону в якості водіїв, не пізніше 14.07.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_24 і ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_24 та ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 19.07.2022 о 18 год. 53 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/114747 від 14.07.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_24 і ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ними супроводу цієї особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 03.07.2022 о 07 год. 54 хв. ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Лужанка».
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «BENTLEY», реєстраційний номер НОМЕР_3 . ОСОБА_24 повернувся до України 29.07.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку липня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 14.07.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_24 і ОСОБА_25 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_26 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_26 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_26 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_26 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_26 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю цієї особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_26 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 06.08.2022 о 19 год. 35 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_26 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_26 повернувся до України 17.08.2022 на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Також на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_26 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_26 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_26 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_26 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_26 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю цієї особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_26 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 06.08.2022 о 19 год. 35 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/128714 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_26 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_26 повернувся до України 17.08.2022 на транспортному засобі марки «LINCOLN», реєстраційний номер НОМЕР_4 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_26 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_27 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_27 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_27 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_27 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_27 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_27 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_27 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 09.08.2022 о 16 год. 36 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_27 через державний кордон України на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_27 повернувся до України 11.08.2022 на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища організував незаконне переправлення ОСОБА_27 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_27 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_27 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 04.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_27 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_27 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_27 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 04.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_27 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_27 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 09.08.2022 о 16 год. 36 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/128840 від 04.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_27 через державний кордон України на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_27 повернувся до України 11.08.2022 на транспортному засобі марки «PEUGEOT», реєстраційний номер НОМЕР_5 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 04.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_27 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Окрім того, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , озуміючи, що ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 не будуть здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 57 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_28 , ОСОБА_29 та ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ними супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 13.08.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , ОСОБА_28 повернувся до України 11.09.2022 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_8 .
ОСОБА_29 до цього часу на територію України не повернувся.
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 , ОСОБА_29 та ОСОБА_25 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Окрім того, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану вони є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та за не встановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 , у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 не будуть здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаних осіб, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 , ОСОБА_29 і ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 57 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/130512 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_28 , ОСОБА_29 та ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ними супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 13.08.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , ОСОБА_28 повернувся до України 11.09.2022 на транспортному засобі марки «FORD», реєстраційний номер НОМЕР_8 .
ОСОБА_29 до цього часу на територію України не повернувся.
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 , ОСОБА_29 та ОСОБА_25 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022 у
ОСОБА_30 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_31 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_30 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_31 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_31 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_32 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_30 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 56 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_30 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України
ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ОСОБА_33 супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».
У подальшому ОСОБА_31 повернувся до України 24.09.2022 на транспортному засобі марки «CITROEN», реєстраційний номер НОМЕР_9 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_30 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
У подальшому, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022 у ОСОБА_30 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 08.08.2022 ОСОБА_31 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 08.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_30 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_31 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_31 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, не пізніше 08.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_32 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_30 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.08.2022 о 13 год. 56 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/130760 від 08.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_30 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_6 , незважаючи на відсутність народного депутата України ОСОБА_9 та фактичне нездійснення ОСОБА_33 супроводу даної особи, яка на той час вже перебувала за кордоном, оскільки 11.08.2022 о 19 год. 53 хв. ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_7 , перетнув державний кордон України в пункті перетину державного кордону України «Устилуг».
У подальшому ОСОБА_31 повернувся до України 24.09.2022 на транспортному засобі марки «CITROEN», реєстраційний номер НОМЕР_9 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 08.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_30 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 , підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_34 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.08.2022 ОСОБА_35 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_34 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_35 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_36 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 26.08.2022 о 17 год. 51 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_34 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_35 повернувся до України 30.10.2022 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Надалі, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_34 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.08.2022 ОСОБА_35 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку серпня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.08.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_34 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_35 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.08.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_36 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 26.08.2022 о 17 год. 51 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/137554 від 18.08.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_34 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_35 повернувся до України 30.10.2022 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, на початку серпня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.08.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Надалі, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_37 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_38 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку вересня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_37 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_38 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_38 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 26.09.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_39 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_37 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 06.10.2022 о 16 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_37 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_11 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_38 повернувся до України 14.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_12 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_37 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Надалі, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_37 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_38 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку вересня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.09.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_37 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_38 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_38 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 26.09.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_39 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_37 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 06.10.2022 о 16 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/162723 від 26.09.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_37 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_11 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_38 повернувся до України 14.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_12 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці вересня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.09.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_37 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_40 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 10.10.2022 ОСОБА_41 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_40 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_41 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_41 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 10.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю зазначеної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_42 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.10.2022 о 23 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_40 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_41 повернувся до України 20.10.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_40 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 10.10.2022 ОСОБА_41 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 10.10.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_40 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_41 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_41 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 10.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю зазначеної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_42 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 12.10.2022 о 23 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/171296 від 10.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_40 через державний кордон України на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_41 повернувся до України 20.10.2022 на транспортному засобі марки «MERСEDES», реєстраційний номер НОМЕР_13 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 10.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_43 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_44 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_43 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_44 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_44 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_45 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_43 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 21.10.2022 о 17 год. 04 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_43 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_44 повернувся до України 27.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_43 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Надалі, на початку жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_43 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану він є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_44 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у його виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку жовтня 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 18.10.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_43 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документа та подальшого його використання з указаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_44 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_44 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 18.10.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи, склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_45 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_43 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетинання державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 21.10.2022 о 17 год. 04 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/175113 від 18.10.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_43 через державний кордон України на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_44 повернувся до України 27.10.2022 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_14 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебування за його межами, наприкінці жовтня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 18.10.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_43 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В листопаді 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_40 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.11.2022 ОСОБА_41 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в листопадаі 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_40 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_41 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 розуміючи, що ОСОБА_41 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 16.11.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_42 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 16.11.2022 о 18 год. 47 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_40 через державний кордон України на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_41 повернувся до України 21.11.2022 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку листопада 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.11.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України.
Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що полягали в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
На початку листопада 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_40 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.11.2022 ОСОБА_41 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у їх виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку листопада 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.11.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_40 , у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_41 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 розуміючи, що ОСОБА_41 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 16.11.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_42 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 16.11.2022 о 18 год. 47 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України ОСОБА_9 № 175д9/15-2022/195244 від 16.11.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_40 через державний кордон України на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_41 повернувся до України 21.11.2022 на транспортному засобі марки «AUDI», реєстраційний номер НОМЕР_15 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку листопада 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.11.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_40 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_28 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_28 , звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 27.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_28 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 03 год 01 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Угринів» здійснили пропуск ОСОБА_28 через державний кордон України на транспортному засобі марки «GMC YUKON» реєстраційний номер НОМЕР_16 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_28 повернувся до України 01.03.2023 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_17 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 27.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України.
Таким чином, своїми умисними протиправними діями, що полягали в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_28 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_28 , звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 27.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_28 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_28 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 27.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_28 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_28 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 03 год 01 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/223373 від 27.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Угринів» здійснили пропуск ОСОБА_28 через державний кордон України на транспортному засобі марки «GMC YUKON» реєстраційний номер НОМЕР_16 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_28 повернувся до України 01.03.2023 на транспортному засобі марки «FORD» реєстраційний номер НОМЕР_17 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 27.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_28 через державний кордон Українии шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_46 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022, ОСОБА_47 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_46 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_47 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_47 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_48 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_49 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 15 год 02 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_46 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_47 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_46 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_46 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022, ОСОБА_47 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_46 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_47 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_47 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, в який вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_48 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_49 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 15 год 02 хв, службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2022/225127 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_46 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_47 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_46 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_50 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022 ОСОБА_51 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_50 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_51 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_51 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_52 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_50 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 15 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_50 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_51 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_50 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_50 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 29.12.2022 ОСОБА_51 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 29.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_50 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_51 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_51 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 29.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_52 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_50 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 30.12.2022 о 15 год. 03 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/225207 від 29.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Лужанка» здійснили пропуск ОСОБА_50 через державний кордон України на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_51 повернувся до України 24.01.2023 на транспортному засобі марки «VOLKSWAGEN», реєстраційний номер НОМЕР_18 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, в грудні 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 29.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_50 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_53 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 28.12.2022 ОСОБА_54 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_55 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_54 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_54 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 28.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_56 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023 продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_55 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 31.12.2022 о 21 год. 11 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_55 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SETRA», реєстраційний номер НОМЕР_19 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_54 повернувся до України 13.02.2023 на транспортному засобі марки «MERSEDES», реєстраційний номер НОМЕР_20 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 28.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_55 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_53 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 28.12.2022 ОСОБА_54 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 28.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_55 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_54 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_54 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону у якості водія, не пізніше 28.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_56 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023 продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_55 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 31.12.2022 о 21 год. 11 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/224173 від 28.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_55 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SETRA», реєстраційний номер НОМЕР_19 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_54 повернувся до України 13.02.2023 на транспортному засобі марки «MERSEDES», реєстраційний номер НОМЕР_20 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 28.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_55 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_34 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.12.2022 ОСОБА_35 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_34 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 не буде здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону у якості водія, не пізніше 26.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_36 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 07.01.2023 о 19 год. 21 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Порубне» здійснили пропуск ОСОБА_57 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата України ОСОБА_9 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_58 повернувся до України 05.03.2023 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_57 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_34 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 26.12.2022 ОСОБА_35 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в грудні 2022 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 26.12.2022, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_34 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , перебуваючи з 21.12.2022 по 11.01.2023 за кордоном, усвідомлюючи, що ОСОБА_35 не буде здійснювати його супровід під час перетинання державного кордону у якості водія, не пізніше 26.12.2022 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_36 .
У подальшому ОСОБА_9 перебуваючи за кордоном з 21.12.2022 по 11.01.2023, продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_34 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного кордону, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 07.01.2023 о 19 год. 21 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2022/222884 від 26.12.2022 в пункті перетину державного кордону України «Порубне» здійснили пропуск ОСОБА_57 через державний кордон України на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 , який не здійснював супровід народного депутата ОСОБА_59 , у якості водія, оскільки останній з 21.12.2022 по 11.01.2023 перебував за кордоном.
У подальшому ОСОБА_58 повернувся до України 05.03.2023 на транспортному засобі марки «LAND ROVER», реєстраційний номер НОМЕР_10 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України та перебуванням за його межами, на початку грудня 2022 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 26.12.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_57 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 , підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_60 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 12.01.2023 ОСОБА_61 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_60 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_61 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_61 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 12.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_62 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_60 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 18.01.2023 о 13 год 28 хв, службові особи Державної прикордонної служби України, на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Грушів» здійснили пропуск ОСОБА_60 через державний кордон України на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_61 повернувся до України 15.02.2023 на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 12.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_60 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_60 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 12.01.2023 ОСОБА_61 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 12.01.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_60 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_61 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_61 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 12.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю вказаної особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_62 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_60 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 18.01.2023 о 13 год. 28 хв., службові особи Державної прикордонної служби України, на підставі листа народного депутата України №175д9/15-2023/7615 від 12.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Грушів» здійснили пропуск ОСОБА_60 через державний кордон України на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_61 повернувся до України 15.02.2023 на транспортному засобі марки «JEEP», реєстраційний номер НОМЕР_21 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 12.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_60 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_63 та ОСОБА_64 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.01.2023 ОСОБА_65 і ОСОБА_66 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_63 і ОСОБА_64 у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів та подальшого їх використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_65 і ОСОБА_66 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_65 і ОСОБА_66 не будуть здійснювати його супровід його супровід під час перетину державного кордону, оскільки до цього часу на територію України не поврнулися, не пізніше 16.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданих осіб, склав електронні листи до Державної прикордонної служби України, до яких вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_67 і ОСОБА_68 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України з використанням свого службового становища, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетину державного, оскільки на територію України вони не повернулися, засвідчив зазначені листи своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв їм через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023, надавши їм ознаки офіційних документів, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 21.01.2023 о 16 год. 32 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листів народного депутата України № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України, який вони перетинали разом із народним депутатом України ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «LEXUS», реєстраційний номер НОМЕР_22 , та до цього часу до України не повернулися.
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України, які до цього часу до України не повернулися.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого щодо кількох осіб, службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
В січні 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_63 та ОСОБА_64 , які усвідомлювали, що в умовах воєнного стану є особами призовного віку, яким виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин не пізніше 16.01.2023 ОСОБА_65 і ОСОБА_66 звернулися до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами в січні 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 16.01.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_63 і ОСОБА_64 у яких не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів та подальшого їх використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаних осіб через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_65 і ОСОБА_66 мають намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_65 і ОСОБА_66 не будуть здійснювати його супровід його супровід під час перетину державного кордону, оскільки до цього часу на територію України не поврнулися, не пізніше 16.01.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданих осіб, склав електронні листи до Державної прикордонної служби України, до яких вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водіїв при перетині державного кордону України громадянами ОСОБА_67 і ОСОБА_68 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказані особи не будуть здійснювати його супровід у якості водіїв під час перетину державного, оскільки на територію України вони не повернулися, засвідчив зазначені листи своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв їм через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023, надавши їм ознаки офіційних документів, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 21.01.2023 о 16 год. 32 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листів народного депутата України № 175д9/15-2023/9285 від 16.01.2023 та № 175д9/15-2023/10078 від 17.01.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України, який вони перетинали разом із народним депутатом України ОСОБА_9 на транспортному засобі марки «LEXUS», реєстраційний номер НОМЕР_22 , та до цього часу до України не повернулися.
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, в січні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 16.01.2023, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_63 та ОСОБА_64 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
На початку червня 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_25 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин, не пізніше 05.06.2023 ОСОБА_25 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку червня 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_25 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_25 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 05.06.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданої особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 09.06.2023 о 17 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SUZUKI», реєстраційний номер НОМЕР_23 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 16.06.2023 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_24 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку червні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 05.06.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчиненого службовою особою з використанням службового становища, повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
На початку червня 2023 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_25 , який усвідомлював, що в умовах воєнного стану є особою призовного віку, якій виїзд за кордон обмежено, виник намір виїхати за межі України. З цією метою у не встановлений досудовим розслідуванням спосіб та за невстановлених обставин, не пізніше 05.06.2023 ОСОБА_25 звернувся до ОСОБА_9 з проханням посприяти у виїзді через державний кордон України.
Будучи достовірно обізнаним із вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України та перебування за його межами на початку червня 2023 року, точна дата та час у ході досудового розслідування не встановлені, але не пізніше 05.06.2023, у ОСОБА_9 виник злочинний умисел спрямований на організацію всупереч Правил незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_25 у якого не було законних підстав для виїзду за кордон, з використанням свого службового становища шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Діючи умисно, усвідомлюючи протиправний, суспільно небезпечний характер своїх дій, спрямованих на організацію незаконного переправлення вказаної особи через державний кордон України з використанням свого службового становища, повторно, будучи обізнаним з вичерпними законними підставами для перетину державного кордону України, усвідомлюючи, що ОСОБА_25 має намір перетнути державний кордон України за відсутності для цього законних підстав, ОСОБА_9 , розуміючи, що ОСОБА_25 не буде здійснювати його супровід під час перетину державного кордону, оскільки такий виїзд не здійснював, не пізніше 05.06.2023 (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено) з метою створення уяви про нібито наявну необхідність сприяння виконанню його службових повноважень за участю згаданої особи склав електронний лист до Державної прикордонної служби України, до якого вніс завідомо неправдиві відомості щодо необхідності його супроводження як водія при перетині державного кордону України громадянином ОСОБА_25 .
Продовжуючи свої протиправні дії, спрямовані на організацію незаконного переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України з використанням свого службового становища, ОСОБА_9 , передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що вказана особа не буде здійснювати його супровід у якості водія під час перетину державного, оскільки такий виїзд не здійснював, засвідчив зазначений лист своїм кваліфікованим електронним підписом і присвоїв йому через свій електронний кабінет № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023, надавши йому ознаки офіційного документа, та направив у межах виконання депутатських повноважень на адресу Голови Державної прикордонної служби України.
Надалі, 09.06.2023 о 17 год. 02 хв., службові особи Державної прикордонної служби України на підставі листа народного депутата України № 175д9/15-2023/120912 від 05.06.2023 в пункті перетину державного кордону України «Устилуг» здійснили пропуск ОСОБА_25 через державний кордон України на транспортному засобі марки «SUZUKI», реєстраційний номер НОМЕР_23 , який не здійснював супровід народного депутата України у якості водія, оскільки ОСОБА_9 за кордон не виїжджав, а перебував на території України.
У подальшому ОСОБА_25 повернувся до України 16.06.2023 на транспортному засобі марки «TOYOTA», реєстраційний номер НОМЕР_24 .
Враховуючи викладене, народний депутат України ОСОБА_9 достовірно знаючи встановлені вимоги для перетину державного кордону України, на початку червні 2023 року (точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено), але не пізніше 05.06.2022, з використанням свого службового становища, організував незаконне переправлення ОСОБА_25 через державний кордон України шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційного документу та подальшого його використання з вказаною метою.
Таким чином, ОСОБА_9 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то, з огляду на наведені у клопотанні органу досудового розслідування докази, слідчий суддя дійшла висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_9 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 332 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмоюстатті 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
У відповідності до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Звертаючись з клопотанням про застосування до підозрюваного ОСОБА_9 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, прокурор при розгляді клопотання довів про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінальних правопорушень, проте, не довів наявності ризиків, визначених ст. 177 КПК України.
Враховуючи доводи сторони обвинувачення про наявність ризиків, слідчий суддя приймає до уваги те, що ОСОБА_9 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, відповідальність за вчинення якого передбачена у виді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Проте, недостатність застосування більш м'якого запобіжного заходу для запобігання ризиків, визначених в клопотанні, прокурором при його розгляді не доведено.
Враховуючи вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_9 кримінального правопорушення, його вік, задовільний стан здоров'я, майновий стан, постійне місце проживання, вважаю, що у відповідності до ч. 4 ст. 194 КПК України до підозрюваного слід обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, оскільки саме цей запобіжний захід забезпечить адекватне виконання підозрюваним процесуальних обов'язків та попередить вчинення ним дій, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.
Окрім цього, застосовуючи до підозрюваного ОСОБА_9 запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, вважаю за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на нього обов'язки в межах строку досудового розслідування, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 179, 181, 193 КПК України, -
У задоволенні клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 підозрюваному ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Узбекистан, громадянина України, народного депутата України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, в межах строку досудового розслідування до 18 березня 2025 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, зокрема:
- прибувати до суду, слідчих слідчої групи та прокурорів групи прокурорів у кримінальному провадженні № 42023000000001423 від 29.08.2023 за першою вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_9 , що в разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1