Ухвала від 10.02.2025 по справі 712/9251/24

Справа № 712/9251/24

Провадження № 1-кс/712/8/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2025 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні № 22024250000000005 від 03.01.2024старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

02.08.2024 року старший слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням погодженим прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання мотивовано тим, щ о ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 111 КК України.

Встановлено, що згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і російською федерацією (далі - рф) 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 09.12.1981 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями: № 2131 (XX) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24.10.1970, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (XXV) від 16.12.1970, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; № 3314 (XXIX) від 14.12.1974, що містить визначення агресії, установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.

У порушення вимог п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимог ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ) президент рф, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації (далі - зс рф) на територію України.

Відповідно до ст. 42 Положення про закони і звичаї війни на суходолі IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі від 18.10.1907, ратифікованої Україною 24.08.1991, територія визнається окупованою якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Окупація поширюється лише на ту територію, де така влада встановлена і здатна виконувати свої функції.

О 04 год. 30 хв. 24.02.2022 президентом рф оголошено початок так званої «спеціальної військової операції» проти України з метою проведення «демілітаризації та денацифікації України».

У той же час, тобто о 04 год. 30 хв. 24.02.2022, військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглися на територію України через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин указаної території.

Із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан строком на 30 днів, тобто до 05 год. 30 хв. 26.03.2022.

Після цього на підставі Указів Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 № 757/2022, від 06.02.2023 № 58/2023, від 01.05.2023 № 254/2023, від 26.07.2023 № 451/2023, від 06.11.2023 № 734/2023, від 05.02.2024 № 49/2024 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф, воєнний стан на території України продовжувався. На даний час, на підставі Указу Президента України від 06.05.2024 № 271/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф, воєнний стан на території України продовжено з 05 год. 30 хв. 14.05.2024 строком на 90 діб, тобто до 12.08.2024.

Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована рф територія України (далі - тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування рф та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.

Окупаційна адміністрація рф - сукупність державних органів і структур рф, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних рф самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

Відповідно до ст. 42 Положення про закони і звичаї війни на суходолі IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі від 18.10.1907, ратифікованої Україною 24.08.1991, територія визнається окупованою, якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Окупація поширюється лише на ту територію, де така влада встановлена і здатна виконувати свої функції.

У період з 24.02.2022 по теперішній час вся територія Каховського району Херсонської області (в т.ч. і Великолепетиська селищна територіальна громада) захоплена військовослужбовцями зс рф і знаходиться під тимчасовою окупацією держави-агресора, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» № 309 від 22.12.2022.

Таким чином, з 24.02.2022 і по цей день дії рф проти України підпадають під всі пункти, передбачені ст. 3 Резолюції 3314, а тому такі дії слід кваліфікувати саме як акт агресії рф проти України.

У зв'язку із веденням агресивної війни з боку рф проти України, 24.02.2022 діючою армією рф захоплено селище Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області.

З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю української влади на територіях населених пунктів Херсонської області, які на даний час контролюються (контролювались) та утримуються (утримувались) російськими військами, представниками рф залучаються особи з числа місцевого населення Херсонської області для формування органів управління, які виконують функції виконавчих, адміністративних, законодавчих, правоохоронних та інших органів влади на окупованих територіях.

Указом так званого «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» № 184-р від 08.07.2022 на тимчасово окупованій території Херсонської області визначено адміністративно-територіальний устрій у складі міських та муніципальних округів, до складу якого включено так званий «Великолепетиський муніципальний округ» (мовою оригіналу -«Великолепетихский муниципальный округ»).

Указом так званого «т.в.о. голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області» № 32-у від 29.08.2022 затверджено «Положение о Великолепетихской военно-гражданской администрации», яка є підконтрольним рф незаконним самопроголошеним органом, який узурпував виконання владних повноважень на тимчасово окупованій території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, та яка виконує властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України. Незаконний самопроголошений орган так звана «Великолепетиська військово-цивільна адміністрація» (мовою оригіналу - «Великолепетихская военно-гражданская администрация») здійснює свою діяльність у взаємодії з підрозділами зс рф і федеральною службою військ національної гвардії, органами громадської безпеки, з підприємствами та державними установами, розташованими територіально в зоні відповідальності військово-цивільної адміністрації, а також у своїй діяльності керується нормативними правовими актами Херсонської області, законами та нормативними правовими актами рф в частині, що не суперечить нормативним правовим актам Херсонської області.

04.10.2022, відповідно до постанови № 409-СФ ради федерації федеральних зборів рф, територія Херсонської області увійшла до складу рф. І з цього часу на території вказаного псевдоутворення, у тому числі, на тимчасово окупованій території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, діє законодавство держави-агресора.

Указом так званого «т.в.о. губернатора Херсонської області» № 52/1-у від 27.03.2023 на тимчасово окупованій території Херсонської області визначено адміністративно-територіальний устрій у складі міст обласного підпорядкування та районів, до складу якого включено так званий «Великолепетиський район» (мовою оригіналу - «Великолепетихский район»).

Указом так званого «т.в.о. губернатора Херсонської області» № 54-у від 29.03.2023 на тимчасово окупованій території Херсонської області створено міські та муніципальні округи, в тому числі так зване «муніципальне утворення Великолепетиський муніципальний округ» (мовою оригіналу - «муниципальное образование Великолепетихский муниципальний округ»).

20.09.2023 було прийнято «Решение Совета депутатов Великолепетихского муниципального округа № 4 «Об одобрении проекта Устава муниципального образования «Великолепетихский муниципальный округ Херсонской области» и утверждении Порядка учета предложений по проекту решения Совета депутатов Великолепетихского муниципального округа «О принятии Устава муниципального образования «Великолепетихский муниципальный округ Херсонской области», яким затвердили статут так званого «муніципального утворення Великолепетиський муніципальний округ».

Після остаточної військової окупації селища Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Таким чином, представниками рф на тимчасово окупованій території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області створено підпорядковану, керовану та фінансовану рф окупаційну адміністрацію, в яку входять органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України. При цьому, представники підконтрольних рф самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території Херсонської області, здійснюють підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які перебувають на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів, є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу рф.

З огляду на викладені події у ОСОБА_5 виник намір щодо співпраці з окупаційною адміністрацією держави-агресора, яка створювала на захоплених територіях Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області власні незаконні органи влади. Зокрема, ОСОБА_5 шляхом добровільного самовисунення прагнула зайняття посад, які б дозволяли надавати допомогу державі-агресору.

ОСОБА_5 , являючись громадянкою України, фактично перебуваючи в селищі Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, будучи достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення всієї території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області збройними силами рф, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що Великолепетиська селищна територіальна громада Каховського району Херсонської області є невід'ємною складовою частиною України, порядок утворення державних органів та органів влади регулюється виключно Конституцією України та законами України, у проміжку часу між 29.08.2022 та 24.10.2023 (більш точну дату органом досудового розслідування не встановлено), перебуваючи в селищі Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних та корисливих мотивів, маючи на меті підтримати воєнну агресію рф на території України, добровільно, без фізичного примусу, погроз вбивством чи застосуванням насильства щодо неї чи членів її родини, зайняла посаду так званого «голови Великолепетиського муніципального округу Херсонської області» (мовою оригіналу - «главы Великолепетихского муниципального округа Херсонской области»), про що окупаційним органом управління був прийнятий документ «Решение Совета депутатов Великолепетихского муниципального округа от 24.10.2023 г. № 29 «Об избрании Главы Великолепетихского муниципального округа Херсонской области».

У період з 24.10.2023 по 15.06.2024 ОСОБА_5 , як «голова Великолепетиського муніципального округу Херсонської області», відповідно до ч. 2 ст. 36 федерального закону рф № 131-ФЗ від 06.10.2003 «об общих принципах организации местного самоуправления в российской федерации» та ст. 30 так званого «статуту муніципального утворення Великолепетиський муніципальний округ Херсонської області», виконує наступні організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції:

1.1. Представляє округ та Адміністрацію округу у відносинах із органами місцевого самоврядування інших муніципальних утворень, органами державної влади, громадянами та організаціями, без довіреності діє від імені округу та Адміністрації округу.

1.2. Забезпечує здійснення органами місцевого самоврядування округу повноважень щодо вирішення питань місцевого значення та окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами Херсонської області.

1.3. Підписує та оприлюднює нормативні правові акти, прийняті Радою депутатів.

1.4. Відповідно до законодавства погоджує кандидатури громадян, представлених до державних нагород.

1.5. Має право вимагати скликання позачергового засідання Ради депутатів.

1.6. Видає у межах своїх повноважень правові акти.

1.7. Здійснює повноваження у сфері муніципально-приватного партнерства, передбачені федеральним законом від 13.07.2015 № 224-ФЗ «Про державно-приватне партнерство, муніципально-приватне партнерство в російській федерації та внесення змін до окремих законодавчих актів російської федерації».

2. Глава округу як особа, яка очолює Адміністрацію округу:

2.1. Керує роботою Адміністрації округу на основі єдиноначальності.

2.2. Бере участь у роботі Ради депутатів із правом дорадчого голосу.

2.3. Бере участь у засіданнях робочих органів Ради депутатів.

2.4. Вносить на розгляд Ради депутатів нормативні правові акти Ради депутатів, які передбачають встановлення, зміну та скасування місцевих податків та зборів, здійснення видатків із коштів бюджету округу.

У разі внесення на розгляд Ради депутатів нормативних правових актів Ради депутатів, які передбачають встановлення, зміну та скасування місцевих податків та зборів, іншими суб'єктами правотворчої ініціативи, дає у обов'язковому порядку висновок на внесені акти.

2.5. Подає на затвердження Ради депутатів проект стратегії соціально-економічного розвитку округу та звіт про її реалізацію, проект структури Адміністрації округу.

2.6. Затверджує відповідно до структури та в межах виділених бюджетних асигнувань штатний розпис Адміністрації округу.

2.7. Призначає на посаду та звільняє з посади муніципальних службовців Адміністрації округу, які заміщають вищі посади муніципальної служби, керівників інших органів місцевого самоврядування, керівників муніципальних підприємств та установ, вживає до них заходів заохочення та дисциплінарної відповідальності, якщо інше не встановлено цим Статутом.

Голова округу після призначення заступників голови Адміністрації округу, керівників інших органів місцевого самоврядування округу представляє вказаних осіб Раді депутатів на найближчому засіданні Ради депутатів.

2.8. Затверджує положення про галузеві (функціональні) та територіальні органи Адміністрації округу, які не мають статусу юридичної особи, посадові інструкції керівників підрозділів Адміністрації округу.

2.9. Керує та розпоряджається муніципальною власністю округу в порядку, встановленому Радою депутатів.

2.10. Здійснює керівництво цивільною обороною на території округу та заходи щодо захисту населення у надзвичайних ситуаціях.

2.11. Приймає рішення про створення постійно діючих при Адміністрації округу комісій та організацію контролю за їх діяльністю відповідно до законодавства російської федерації.

2.12. Організовує роботу з виконання Адміністрацією округу та муніципальними підприємствами та установами законів та інших нормативних правових актів органів державної влади, нормативних правових актів органів місцевого самоврядування округу на території округу.

2.13. З питань своєї компетенції має право доручати виступати в суді від свого імені юридичним чи фізичним особам у порядку, встановленому законодавством.

2.14. Відкриває та закриває особові рахунки Адміністрації округу у відділеннях федерального казначейства округу, розпоряджається коштами Адміністрації округу, підписує фінансові документи.

2.15. Приймає рішення про підготовку генерального плану округу та пропозицій щодо внесення до нього змін, затверджує план реалізації генерального плану округу.

2.16. Приймає рішення про підготовку проекту правил землекористування та забудови округу, направлення проекту правил землекористування та забудови округу до Ради депутатів або про відхилення проекту правил землекористування та забудови округу та направлення його на доопрацювання із зазначенням дати його повторного подання у порядку, встановленому Містобудівним кодексом російської федерації.

2.17. Несе відповідальність за організацію та стан благоустрою на території округу.

2.18. Здійснює інші повноваження відповідно до законодавства російської федерації.

Так громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у проміжку часу між 29.08.2022 та 24.10.2023 (більш точну дату органом досудового розслідування не встановлено), усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, зайняла посаду «голови Великолепетиського муніципального округу Херсонської області» у незаконному органі влади, а саме окупаційній адміністрації рф у вигляді «Великолепетиського муніципального округу Херсонської області» на тимчасово окупованій території України.

Крім того, з огляду на викладені події, у ОСОБА_5 , виник намір щодо співпраці з окупаційною адміністрацією держави-агресора, яка створювала на захоплених територіях Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, власні незаконні органи влади. Зокрема, ОСОБА_5 шляхом добровільного самовисунення прагнула зайняття посад, які б дозволяли надавати допомогу державі-агресору.

ОСОБА_5 , являючись громадянкою України, фактично перебуваючи в селищі Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, будучи достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення всієї території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області збройними силами рф, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що Великолепетиська селищна територіальна громада Каховського району Херсонської області є невід'ємною складовою частиною України, порядок утворення державних органів та органів влади регулюється виключно Конституцією України та законами України, у проміжку часу між 29.08.2022 та 24.10.2023 (більш точну дату органом досудового розслідування не встановлено), перебуваючи в селищі Велика Лепетиха Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, всупереч інтересам держави Україна, її суверенітету та територіальній цілісності, з ідеологічних та корисливих мотивів, маючи на меті підтримати воєнну агресію рф на території України, добровільно, без фізичного примусу, погроз вбивством чи застосуванням насильства щодо неї чи членів її родини, зайняла посаду так званого «голови Великолепетиського муніципального округу Херсонської області» (мовою оригіналу - «главы Великолепетихского муниципального округа Херсонской области»), про що окупаційним органом управління був прийнятий документ «Решение Совета депутатов Великолепетихского муниципального округа от 24.10.2023 г. № 29 «Об избрании Главы Великолепетихского муниципального округа Херсонской области».

Також ОСОБА_5 , діючи умисно та виконуючи покладені на неї обов'язки, функції, вказівки і розпорядження представників окупаційної адміністрації російської федерації на території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, маючи за мотив проявити себе та довести свою лояльність і відданість окупаційній владі держави-агресора, нехтуючи своїм конституційним обов'язком щодо захисту прав та інтересів громади, з метою нанести шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України та надати підтримку окупаційній владі російської федерації, здійснювала свої повноваження на цій посаді у період з 24.10.2023 по 15.06.2024, перебуваючи на території тимчасово окупованої Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, та виконувала незаконно надані їй повноваження станом на 15.06.2024, самостійно приймала участь у загальному управлінні незаконного органу влади, надавала безпосередню допомогу в проведенні підривної діяльності проти України представникам держави-агресора - російської федерації у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території, в тому числі, такі як виконання повноважень як «глава Великолепетихского муниципального округа Херсонской области», відповідно до ч. 2 ст. 36 федерального закону рф № 131-ФЗ від 06.10.2003 «об общих принципах организации местного самоуправления в российской федерации» та ст. 30 так званого «статуту муніципального утворення Великолепетиський муніципальний округ Херсонської області», виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції щодо забезпечення діяльності незаконних органів влади на тимчасово окупованій території України, а саме:

1.1. Представляє округ та Адміністрацію округу у відносинах із органами місцевого самоврядування інших муніципальних утворень, органами державної влади, громадянами та організаціями, без довіреності діє від імені округу та Адміністрації округу.

1.2. Забезпечує здійснення органами місцевого самоврядування округу повноважень щодо вирішення питань місцевого значення та окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними законами та законами Херсонської області.

1.3. Підписує та оприлюднює нормативні правові акти, прийняті Радою депутатів.

1.4. Відповідно до законодавства погоджує кандидатури громадян, представлених до державних нагород.

1.5. Має право вимагати скликання позачергового засідання Ради депутатів.

1.6. Видає у межах своїх повноважень правові акти.

1.7. Здійснює повноваження у сфері муніципально-приватного партнерства, передбачені федеральним законом від 13.07.2015 № 224-ФЗ «Про державно-приватне партнерство, муніципально-приватне партнерство в російській федерації та внесення змін до окремих законодавчих актів російської федерації».

2. Глава округу як особа, яка очолює Адміністрацію округу:

2.1. Керує роботою Адміністрації округу на основі єдиноначальності.

2.2. Бере участь у роботі Ради депутатів із правом дорадчого голосу.

2.3. Бере участь у засіданнях робочих органів Ради депутатів.

2.4. Вносить на розгляд Ради депутатів нормативні правові акти Ради депутатів, які передбачають встановлення, зміну та скасування місцевих податків та зборів, здійснення видатків із коштів бюджету округу.

У разі внесення на розгляд Ради депутатів нормативних правових актів Ради депутатів, які передбачають встановлення, зміну та скасування місцевих податків та зборів, іншими суб'єктами правотворчої ініціативи, дає у обов'язковому порядку висновок на внесені акти.

2.5. Подає на затвердження Ради депутатів проект стратегії соціально-економічного розвитку округу та звіт про її реалізацію, проект структури Адміністрації округу.

2.6. Затверджує відповідно до структури та в межах виділених бюджетних асигнувань штатний розпис Адміністрації округу.

2.7. Призначає на посаду та звільняє з посади муніципальних службовців Адміністрації округу, які заміщають вищі посади муніципальної служби, керівників інших органів місцевого самоврядування, керівників муніципальних підприємств та установ, вживає до них заходів заохочення та дисциплінарної відповідальності, якщо інше не встановлено цим Статутом.

Голова округу після призначення заступників голови Адміністрації округу, керівників інших органів місцевого самоврядування округу представляє вказаних осіб Раді депутатів на найближчому засіданні Ради депутатів.

2.8. Затверджує положення про галузеві (функціональні) та територіальні органи Адміністрації округу, які не мають статусу юридичної особи, посадові інструкції керівників підрозділів Адміністрації округу.

2.9. Керує та розпоряджається муніципальною власністю округу в порядку, встановленому Радою депутатів.

2.10. Здійснює керівництво цивільною обороною на території округу та заходи щодо захисту населення у надзвичайних ситуаціях.

2.11. Приймає рішення про створення постійно діючих при Адміністрації округу комісій та організацію контролю за їх діяльністю відповідно до законодавства російської федерації.

2.12. Організовує роботу з виконання Адміністрацією округу та муніципальними підприємствами та установами законів та інших нормативних правових актів органів державної влади, нормативних правових актів органів місцевого самоврядування округу на території округу.

2.13. З питань своєї компетенції має право доручати виступати в суді від свого імені юридичним чи фізичним особам у порядку, встановленому законодавством.

2.14. Відкриває та закриває особові рахунки Адміністрації округу у відділеннях федерального казначейства округу, розпоряджається коштами Адміністрації округу, підписує фінансові документи.

2.15. Приймає рішення про підготовку генерального плану округу та пропозицій щодо внесення до нього змін, затверджує план реалізації генерального плану округу.

2.16. Приймає рішення про підготовку проекту правил землекористування та забудови округу, направлення проекту правил землекористування та забудови округу до Ради депутатів або про відхилення проекту правил землекористування та забудови округу та направлення його на доопрацювання із зазначенням дати його повторного подання у порядку, встановленому Містобудівним кодексом російської федерації.

2.17. Несе відповідальність за організацію та стан благоустрою на території округу.

2.18. Здійснює інші повноваження відповідно до законодавства російської федерації.

Допомога ОСОБА_5 російській федерації та її представникам в проведенні підривної діяльності проти України призвела до забезпечення сталого і належного функціонування незаконно створених органів влади на тимчасово окупованій території Херсонської області, а також до посилення заходів тимчасової окупації на зазначеній території, що в загальному завдало шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

29.06.2024 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та 29.06.2024 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» опубліковано письмове повідомлення від 27.06.2024 про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 111 КК України, а також повістки про виклик ОСОБА_5 на 10:00 04.07.2024, 05.07.2024 та 06.07.2024 до слідчого відділу УСБУ в Черкаській області для проведення за її участі слідчих та процесуальних дій.

22.07.2024 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та 25.07.2024 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» опубліковано письмове повідомлення від 22.07.2024 про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 111 КК України, а також повістка про виклик ОСОБА_5 на 10:00 29.07.2024 до слідчого відділу УСБУ в Черкаській області для проведення за її участі слідчих та процесуальних дій.

До слідчого відділу Управління у вказані дати ОСОБА_5 не з'явилася, не повідомивши при цьому про причини своєї неявки.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, встановлено, що підозрювана ОСОБА_5 фактично перебуває на території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, яка визнана тимчасово окупованою.

30.07.2024 підозрювану ОСОБА_5 постановою слідчого оголошено в державний розшук, оскільки на теперішній час вона знаходиться на території Великолепетиської селищної територіальної громади Каховського району Херсонської області, яка захоплена військовослужбовцями зс рф та знаходиться під тимчасовою окупацією держави-агресора, де переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Обставинами, що дають підстави обґрунтовано підозрювати ОСОБА_5 у вчинені злочинів, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, є фактичні дані, підтверджені зібраними у ході досудового розслідування речовими доказами і документи, відомостями, що містяться в протоколах слідчих дій, проведених у кримінальному провадженні, зокрема в: протоколі огляду від 09-10.02.2024; висновку експерта № СЕ-19/124-24/6948-ФП від 24.06.2024; показаннях свідка ОСОБА_6 від 05.05.2024; листі Офісу Президента України № 48-01/727 від 22.05.2022; протоколі огляду від 22.06.2024 з додатками; протоколі огляду від 15.06.2024 з додатками; інших зібраних у кримінальному провадженні доказах і документах.

На теперішній час є необхідність у застосуванні до ОСОБА_5 найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки існують достатні підстави вважати, що підозрювана, знаходячись на волі:

- буде переховуватись від органів досудового розслідування та суду (п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України);

- може вчинити інші злочини чи продовжити злочин, у якому підозрюється (п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України).

Зазначені ризики існують, так як ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжких злочинів, за які передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі. Також ОСОБА_5 не з'являється на виклики до слідчого для дачі пояснень щодо пред'явленої їй підозри, що свідчить про зухвале нехтування та невизнання нею об'єктивних фактів її протиправної діяльності, які належним чином задокументовані протягом досудового розслідування.

Таким чином , органом досудового розслідування, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність обгрунтованих ризиків передбачених п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України і обставин, які підтверджують ці ризики, а також встановлено, що лише запобіжний захід у вигляді тримання під вартою зможе запобігти переліченим ризикам, що не здатен забезпечити інший більш м'який запобіжний захід.

Слідчий в клопотанні вказує, що на підставі викладеного, враховуючи тяжкість покарання, яке загрожує, підозрюваній ОСОБА_5 , з метою забезпечення виконання підозрюваною покладних на неї обов'язків, які покладені у ст. 194 КПК України, а також запобіганням спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, тому виникла необхідність у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, без визначення застави оскільки, застосування більш м'якого запобіжного заходу, не зможе запобігти ризикам.

Прокурор та слідчий в судове засідання не з?явився.

Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, буде доведено, що підозрюваний, обвинувачений оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.

Відповідно до ст. 186 КПК України, клопотання про застосування або зміну запобіжного заходу розглядається слідчим суддею, судом невідкладно, але не пізніше сімдесяти двох годин з моменту фактичного затримання підозрюваного, обвинуваченого або з моменту надходження до суду клопотання, якщо підозрюваний, обвинувачений перебуває на свободі, чи з моменту подання підозрюваним, обвинуваченим, його захисником до суду відповідного клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 КПК України, розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті.

Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.08.2024 задоволено клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дослідивши матеріали клопотання, суддя слідчий вважає, що клопотання слідчого не підлягає до задоволення, оскільки розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу повинен проводитися за участю підозрюваного, натомість вказана ухвала Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.08.2024, на даний час не виконана, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до судового засідання не доставлений, а тому суд позбавлений можливості розгляду даного клопотання, та вважає його передчасним.

Керуючись ст. ст. 32, 110, 131-132, 176-178, 179, 181, 193-196, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п'яти днів.

Слідчий суддя ОСОБА_1