Справа № 755/20390/24
Провадження №: 3/755/454/25
"29" січня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Левко Віра Богданівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Дніпровського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,
встановила:
31 жовтня 2024 року близько 10 год 30 хв ОСОБА_1 перебував у сильному алкогольному сп'янінні по вул. Празька, 30, у зв'язку з чим ухилявся від виконання батьківських обов'язків та не доглядав за малолітніми дітьми.
Згідно ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
ОСОБА_1 у судові засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повідомлено про розгляд справи про адміністративне правопорушення у Дніпровському районному суді м. Києва, а дати судових засідань відображались на веб-сайті Дніпровського районного суду м. Києва в рубриці список справ, призначених до розгляду.
На кожне судове засідання ОСОБА_1 надсилав клопотання про відкладення розгляду справи, які суддею задовольнялись.
Справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 21 листопада 2024 року.
Судові засідання були призначені на 06 грудня 2024 року, 24 січня 2025 року та 29 січня 2025 року.
У жодне із судових засідань особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з'явилась, також не направлено жодних письмових пояснень чи заперечень щодо протоколу про адміністративне правопорушення.
З урахуванням викладеного, суддя створила необхідні умови для реалізації прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Неявка до суду особи у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1ст. 184 КУпАП не може виступати способом уникнення адміністративної відповідальності.
Тому суддя вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності ОСОБА_1 .
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення від 31 жовтня 2024 року серії ВАД № 622016, рапортом інспектора СЮП Дніпровського УП ГУНП у м. Києві Крупені О. на заяву, яку зареєстровано в ЄО № 56179 від 31.10.2024, з якого вбачається, що прибувши на місце виклику було виявлено ОСОБА_1 , який перебував у сильному алкогольному вигляді та спав у під'їзді будинку, з ним знаходились троє малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в подальшому на місце було викликано ССДС Дніпровської РДА та малолітніх дітей згідно розпорядження № 690 від 31.10.2024 поміщено до інфекційного відділення КМДКЛ № 2; розпорядженням Служби у справах дітей та сім'ї Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації про відібрання дітей № 690 від 31.10.2024; письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5 ; довідкою про кількість складених протоколів про адміністративне правопорушення протягом року та стан їх розгляду.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який притягується до адміністративної відповідальності, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, суддя дійшла висновку про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 33, 40-1, 184, 251, 283-285 КУпАП, суддя
постановила:
визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн 00 к.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. на користь держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя: В.Б. Левко