Справа № 583/575/25
1-кс/583/202/25
"10" лютого 2025 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі :
слідчого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в м. Охтирка клопотання слідчого СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025200460000098 від 06.02.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України, -
10.02.2025 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна, погоджене з прокурором Охтирської окружної прокуратури ОСОБА_4 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025200460000098 від 06.02.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України, в якому слідчий просить накласти арешт на майно, а саме: мобільний телефон Iphone чорного кольору у чохлі чорного кольору; мобільний телефон Iphone чорного кольору; мобільний телефон Iphone білого кольору у чохлі прозорого кольору; коробку від мобільного телефону Iphone; рулон прозорої липкої стрічки типу «скотч»; фрагмент картону із нашарування речовини бурого кольору; змив нашарування речовини бурого кольору на марлевому тампоні, виявлений на підлозі багажного відділення автомобіля; змив із внутрішньої ручки водійської дверцяти на марлевий тампон; змив зі верхньої та нижньої частини керма автомобіля на двох бавовняних аплікаторах; змив з важеля перемикання передач та кнопки важеля перемикання передач на двох бавовняних аплікаторах; змив із внутрішньої ручки передніх дверцят на бавовняному аплікаторі; змив із верхньої ручки над пасажирськими дверцятами на бавовняний аплікатор; транспортний засіб Volkswagen Transporter T5 днз НОМЕР_1 (14 регіон) чорного кольору.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, в письмових заявах просять розглянути клопотання без їх участі та без фіксації за допомогою технічних засобів.
Вивчивши надані матеріали, дослідивши письмові докази, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Встановлено, що Охтирським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025200460000098 від 06.02.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.02.2025 о 15:41 надійшло повідомлення від військовослужбовців в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мешканця АДРЕСА_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 жителя АДРЕСА_2 , які повідомили що 06.02.2025 близько 13-ї години в с. Василівка, Охтирського р-н., Сумської області, невідомі особи у військовій формі із погрозою застосування зброї забрали грошові кошти, мобільні телефони, документи і особисті речі та вчинили фізичне насильство відносно останніх. Дані особи були на ТЗ Volkswagen Т-5 темного кольору 14 регіон (старої реєстрації).
08.02.2025 року на підставі ухвали слідчого судді Охтирського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 від 07.02.2025 р. № 583/575/25 1-кс/583/181/25 у м. Ізюм поблизу домоволодіння № 10 по вулиці Козацькій було проведено обшук в автомобілі Volkswagen Transporter T5 днз НОМЕР_1 (14 регіон) чорного кольору. В ході обшуку було виявлено та вилучено: мобільний телефон Iphone чорного кольору у чохлі чорного кольору; мобільний телефон Iphone чорного кольору; мобільний телефон Iphone білого кольору у чохлі прозорого кольору; коробку від мобільного телефону Iphone; рулон прозорої липкої стрічки типу «скотч»; фрагмент картону із нашарування речовини бурого кольору; змив нашарування речовини бурого кольору на марлевому тампоні, виявлений на підлозі багажного відділення автомобіля; змив із внутрішньої ручки водійської дверцяти на марлевий тампон; змив зі верхньої та нижньої частини керма автомобіля на двох бавовняних аплікаторах; змив з важеля перемикання передач та кнопки важеля перемикання передач на двох бавовняних аплікаторах; змив із внутрішньої ручки передніх дверцят на бавовняному аплікаторі; змив із верхньої ручки над пасажирськими дверцятами на бавовняний аплікатор. Окрім цього було вилучено транспортний засіб Volkswagen Transporter T5 днз НОМЕР_1 (14 регіон) чорного кольору.
Постановою слідчого від 08.02.2025 року мобільний телефон Iphone чорного кольору у чохлі чорного кольору; мобільний телефон Iphone чорного кольору; мобільний телефон Iphone білого кольору у чохлі прозорого кольору; коробку від мобільного телефону Iphone; рулон прозорої липкої стрічки типу «скотч»; фрагмент картону із нашарування речовини бурого кольору; змив нашарування речовини бурого кольору на марлевому тампоні, виявлений на підлозі багажного відділення автомобіля; змив із внутрішньої ручки водійської дверцяти на марлевий тампон; змив зі верхньої та нижньої частини керма автомобіля на двох бавовняних аплікаторах; змив з важеля перемикання передач та кнопки важеля перемикання передач на двох бавовняних аплікаторах; змив із внутрішньої ручки передніх дверцят на бавовняному аплікаторі; змив із верхньої ручки над пасажирськими дверцятами на бавовняний аплікатор; транспортний засіб Volkswagen Transporter T5 днз НОМЕР_1 (14 регіон) чорного кольору, визнано речовими доказами.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно положень ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
З огляду на викладене, враховуючи, що вилучене майно, про накладення арешту на яке порушує питання слідчий, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність арешту зазначеного майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 131, 132, 170, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно в кримінальному провадженні № 12025200460000098 від 06.02.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України, що вилучене 08.02.2025 р. під час обшуку, а саме:
1.мобільний телефон Iphone чорного кольору у чохлі чорного кольору;
2.мобільний телефон Iphone чорного кольору;
3.мобільний телефон Iphone білого кольору у чохлі прозорого кольору;
4.коробку від мобільного телефону Iphone;
5.рулон прозорої липкої стрічки типу «скотч»;
6.фрагмент картону із нашарування речовини бурого кольору;
7.змив нашарування речовини бурого кольору на марлевому тампоні, виявлений на підлозі багажного відділення автомобіля;
8.змив із внутрішньої ручки водійської дверцяти на марлевий тампон;
9.змив зі верхньої та нижньої частини керма автомобіля на двох бавовняних аплікаторах;
10.змив з важеля перемикання передач та кнопки важеля перемикання передач на двох бавовняних аплікаторах;
11.змив із внутрішньої ручки передніх дверцят на бавовняному аплікаторі;
12.змив із верхньої ручки над пасажирськими дверцятами на бавовняний аплікатор;
13.транспортний засіб Volkswagen Transporter T5 днз НОМЕР_1 (14 регіон) чорного кольору.
Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 .
Копію ухвали надіслати прокурору.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області ОСОБА_1