10 лютого 2025 року м. Житомир справа № 240/4775/24
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Чернової Г.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" Регіонального сервісного центру МВС в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (далі - відповідач 1), в якому просив:
- визнати протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" щодо не включення до довідки про розмір його грошового забезпечення сум індексації грошового забезпечення;
- зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нову оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення, для перерахунку пенсії з урахуванням індексації грошового забезпечення для перерахунку з 01.12.2019 основного розміру пенсії.
На обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що він звернувся до відповідача з вимогою видати зазначену довідку, проте, у відповідь отримав лист з відмовою, обгрунтованою тим, що згідно додатку 3 до Порядку №45 індексація не зазначена у видах грошового забезпечення, які підлягають включенню у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Позивач зазначає, що протиправними діями щодо відмови у видачі довідки та включенні до неї інформації про розмір індексації грошового забезпечення, відповідач порушує його права на належне пенсійне забезпечення. У зв'язку з цим, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Ухвалою суду провадження в адміністративній справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи (у порядку письмового провадження).
Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" подала до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечувала щодо заявлених позовних вимог. Аргументуючи свою позицію, вказала, що відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Так, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Таким чином, індексація грошового забезпечення не включена до видів грошового забезпечення, які підлягають включенню у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Крім того Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" зазначила, що згідно з частиною 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Також у відзиві Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" зауважила, що статтею 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Отже, після визначення розміру пенсії позивача її індексація буде здійснюватися у порядку, передбаченому Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.
Враховуючи вищезазначене, Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" просила відмовити у задоволенні позовних вимог.
17 травня 2024 року до суду надійшло клопотання Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" про заміну неналежного відповідача, в якому Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" просила замінити її, як неналежного відповідача у справі на належного відповідача - регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС в Житомирській області. На обґрунтування поданого клопотання зазначила, що відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22.04.2024 №259 скасовані повноваження Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" на виконання функцій з обслуговування пенсіонерів МВС з питань пенсійного забезпечення та встановлено, що з 01.05.2024 органом уповноваженим на видачу довідок про розмір грошового забезпечення за березень 2019 року та листопад 2019 року для перерахунку пенсій з урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного Суду у справі №160/8324/19 та судових рішень у справах №826/3858/18 та №826/12704/18 є регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС.
Ухвалою суду від 18 червня 2024 року клопотання представника відповідача задоволено частково. Залучено Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС в Житомирській області (далі - відповідач 2) до участі в адміністративній справі №240/4775/24, як другого відповідача.
29 липня 2024 року до суду надійшов відзив Головного сервісного центру МВС в Житомирській області на позовну заяву, в якому відповідач 2 вказав, що не визнає заявлених позовних вимог. Аргументуючи свою позицію Головний сервісний центр МВС в Житомирській області зазначив, функції з видачі довідок про розмір грошового забезпечення колишнім особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцям Національної гвардії України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, членам їх сімей передані регіональним сервісним центрам ГСЦ МВС лише з 01 травня 2024 року. При цьому, до Головного сервісного центру МВС в Житомирській області з питань, порушених у позовній заяві, позивач не звертався. Будь-яких відмов чи рішень щодо складення, внесення змін та подання до органів пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення позивача Головним сервісним центром МВС в Житомирській області не приймалось. Вказане свідчить, що між Головним сервісним центром МВС в Житомирській області та ОСОБА_1 не існує будь-яких правових відносин, тобто сервісний центр не є особою, яка не визнає, порушує або оспорює права позивача.
Також у відзиві на позовну заяву Головний сервісного центру МВС в Житомирській області вказав, що індексація грошового забезпечення не передбачена в переліках додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового начальницького складу, а отже не належать до складу грошового забезпечення, на індексацію не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відтак, підстави для складання оновленої довідки із зазначенням в ній індексації грошового забезпечення відсутні, а тому Головний сервісний центр МВС в Житомирській області просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до положень ст. 257, 262 КАС України суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України, отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Враховуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 (яке набрало законної сили 19.11.2019) та постанову Великої Палати Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, Державна установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" виготовила довідку від 08.10.2021 №33/26/117-2373 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії за прирівняною посадою поліцейського станом на листопад 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Вказана довідка включала такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 2470,00 грн, оклад за спеціальним званням "старший сержант" поліції - 1000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції (40 %) - 1388,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (39,99 %) - 1942,71 грн, премія (125,22 %) - 8515,85 грн, всього - 15316,57 грн.
Із зазначеного вбачається, що грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії відповідно до довідки від 08.10.2021 №33/26/117-2373 не включало індексації грошового забезпечення.
У зв'язку з цим, ОСОБА_1 звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" із заявою від 15.12.2023, в якій просив видати оновлену довідку та включити до неї інформацію про розмір індексації грошового забезпечення, а також надіслати оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області для здійснення йому з 01.12.2019 перерахунку пенсії.
Розглянувши вказану заяву, Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" надіслала позивачу листа від 28.12.2023 №3297/33/26-2023, в якому вказала про відсутність підстав для видачі довідки. Обґрунтовуючи таку відмову, тим, що з 19.11.2019 (дня набрання законної сили рішенням у справі №826/12704/18) діє редакція додатку 3 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, згідно з якою до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), включаються такі види грошового забезпечення: посадовий оклад. оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавки, доплати, підвищення та премія. Таким чином, індексація грошового забезпечення не зазначена у видах грошового забезпечення, які підлягають включенню у довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Крім того, вказала, що чинним законодавством передбачено, що призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Отже, після визначення розміру пенсії, її індексація буде здійснюватися у порядку, передбаченому вказаними вище правовими нормами.
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Частиною 3 статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ).
Питання перерахунку призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій унормовано статтею 63 цього Закону, частинами першою, другою якої встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Згідно із статтею 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Закон України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII) визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України. Пунктом 4 частини десятої статті 62 цього Закону, якою врегульовані гарантії професійної діяльності поліцейського визначено, що поліцейський своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України.
Статтею 94 Закону № 580-VIII регламентовано грошове забезпечення поліцейських, згідно із частиною першою якої поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України (ч.2 ст. 94 Закону №580-VIII).
Разом з цим, відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону №580-VIII грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України врегульовано Законом України від 03.07.1991 №1282-XII Про індексацію грошових доходів населення (далі - Закон №1282-XII).
Відповідно до статті 1 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Статтею 2 вказаного Закону визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення) та пенсії.
Економічною підставою для проведення індексації грошових доходів населення згідно зі ст.ст. 4,6 Закону №1282-ХІІ є факт, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Також ознаками, що характеризують індексацію доходів громадян, є місце отримання відповідних доходів, а також джерела їх фінансування (частина перша статті 9 Закону № 1282-XII).
Аналіз викладених норм, дає підстави для висновку, що індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії, оплати праці (грошового забезпечення), які мають систематичний характер, а тому, індексація є невід'ємною складовою частиною сум при розрахунку пенсії військовослужбовцям, колишнім працівникам органів внутрішніх справ, поліцейським, тощо.
Обов'язковий характер індексації визначається статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 №2017-ІІІ (далі - Закон №2017-ІІІ), у якій зазначається, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (ч.2 ст.19 Закону №2017-ІІІ).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що дійсно індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг.
У той же час, у рішенні Конституційного Суду України від 13.05.2015 № 4-рп/2015у справі №1-9/2015 Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення першого речення частини третьої статті 63 Закону №2262-ХІІ необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.
Отже, суд вважає, що індексація грошового забезпечення не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії на підставі ч.3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ.
Поряд з цим, відповідно до статті 64 Закону №2262-ХІІ у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.
Підстави для проведення індексації визначено статтею 4 Закону №1282-XII, відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначає Порядок № 1078.
Пенсії підлягали індексуванню станом на 01.03.2022, 01.03.2023 та станом на 01.03.2024, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118, від 24.02.2023 №168 та від 23.02.2024 №185.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що об'єктом здійснення індексації доходів позивача, є його дохід у формі пенсії, а не розмір грошового забезпечення діючого поліцейського за прирівняною посадою, яку обіймав позивач на момент звільнення, а тому, відсутні підстави для врахування індексації цього грошового забезпечення при формуванні довідки для перерахунку його пенсії.
Отже пенсія, яку позивач отримує, є об'єктом індексації, що має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив встановлений поріг індексації, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Крім того, приймаючи рішення у даній справі суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 30.01.2024 у справі №580/1974/23. За висновками Верховного Суду, викладеними у вказані вище постанові:
1) об'єктом здійснення індексації доходів особам, зокрема, які проходили службу в органах внутрішніх справ, пенсія яким призначена згідно із Законом №2262-XII, є їх дохід у формі пенсії (у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної соціальної групи населення), а не розмір грошового забезпечення діючого поліцейського за прирівняною посадою до тієї, яку вони обіймали на момент звільнення з відповідних органів;
2) суми індексації грошового забезпечення поліцейських не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та не підлягають зазначенню у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) при її формуванні.
Проведення індексації призначеної (перерахованої) позивачу пенсії (з урахуванням надбавок, доплат та підвищень) є встановленим механізмом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг, реалізація якого дає підстави стверджувати про дотримання державних гарантій, спрямованих на підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, у розумінні Закону України від 05.10.2020 №2017-III "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".
Проаналізувавши встановлені обставини справи та здійснивши системний аналіз наведених норм права, суд вважає за необхідне констатувати, що суми індексації грошового забезпечення поліцейських не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та не підлягають зазначенню у довідці про грошове забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" щодо не включення в довідку від 08.10.2021 №33/26/117-2373 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії за прирівняною посадою поліцейського станом на листопад 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" сум індексації грошового забезпечення діючих поліцейських відповідають критеріям, визначеним статтею 19 Конституції України та статтею 2 КАС України.
Відтак, суд, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та не підлягають задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись положеннями статей 77, 139, 242-246, 251, 262, 263, 292, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (вул. Професора Кравченка, 2, м. Житомир, 10014; код ЄДРПОУ 08734196) та до Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Житомирській області (вулиця Покровська, 96, м. Житомир, Житомирська область, 10031; код ЄДРПОУ 43611776), про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.В. Чернова
10.02.25