Рішення від 06.02.2025 по справі 380/9497/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2025 рокусправа № 380/9497/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сидор Н.Т., розглянувши у м. Львові у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якій просить суд:

- визнати незаконною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській від 11 квітня 2024 року та від 23.04.2024 р. у видачі ОСОБА_1 довідок про заробіток ОСОБА_2 : - Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 12 квітня 2022 року та Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної за березень 2022 року, а також Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби в середніх розмірах за посадою в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області за квітень 2019;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області видати ОСОБА_1 довідки про заробіток її батька ОСОБА_2 - Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 12 квітня 2022 року та Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної за березень 2022 року, а також Довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за квітень 2019 р. в середніх розмірах за посадою в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 у справі №380/12223/22 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перевело позивача з 12.04.2022 на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України «Про державну службу». Пенсію призначено у розмірі 6097,00 грн за матеріалами пенсійної справи батька позивача, який до смерті отримував пенсії по віку відповідно до Закону України «Про державну службу». При цьому пенсія обчислена у розмірі 70% від заробітку 8710,00 грн, що був заробітком ОСОБА_2 на час його виходу на пенсію, а саме травень 2019 року. Втім, позивач вважає, що у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посад державної служби, за квітень 2019 року, розмір премії обмежений 10% розміру окладу, тобто застосовано обмежувальний розмір заробітку, а не вказано премію в середніх розмірах. Також позивач звернулась до відповідача із заявою про видачу їй довідок про заробіток її батька для призначення пенсії станом на 12.04.2022 (день звернення із заявою про призначення пенсії по втраті годувальника) у відповідності до Порядку №622. Втім, відповідач на таке звернення позивача не відреагував, відтак позивач звернулась до суду із цим позовом.

Щодо процесуальних дій, вчинених у зв'язку із розглядом цієї справи, суд зазначає наступне.

Ухвалою судді від 07.05.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Вказує, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 у справі №380/12223/22 позивачу з 12.04.2022 призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу» у розмірі 70% від суми заробітної плати померлого годувальника ОСОБА_2 . Вказує, що листом від 11.04.2024 №1300-5903-8/58347 повідомило, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за березень 2022 року в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_2 відсутні. Копії довідок станом на травень 2019 року, наявні в матеріалах справи, було надіслано позивачу.

Представник позивача подала відповідь на відзив, у якому вказує, що позивач зверталася за видачею їй довідок про заробіток її батька ОСОБА_2 станом на квітень 2022 року на час її звернення за пенсією на випадок втрати годувальника, оскільки вона має право на обчислення пенсії із заробітку годувальника (тобто ОСОБА_2 ) на час її звернення за такою пенсією (ч. 10 ст. 37 ЗУ «Про державну службу»), а зовсім не про видачу копій довідок з пенсійної справи. Видача довідок регламентується пунктами 4-6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 з наступними змінами та ПОРЯДКОМ видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, що був затверджений наказом Мінсоцполітики України № 750 від 10.05.2017 з наступними змінами.

Відповідач подав заперечення на відповідь на відзив, у якому навів доводи аналогічні тим, що наведені у відзиві на позовну заяву.

Представник скористалась правом подання пояснень на відповідь.

Всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 у справі №380/12223/22 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: вул.А.Саєнка, 10, м.Фастів, Київська область, 08500; код ЄДРПОУ: 22933548) від 15.04.2022 року №913300196691, яким відмовлено ОСОБА_1 у переході з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) призначити з 12.04.2022 року ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) пенсію у зв'язку з втратою годувальника ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ у розмірі 70 відсотків суми його заробітної плати.

На виконання вказаного рішення Головне управління Пенсійного фонду України призначило позивачу пенсію по втраті годувальника у розмірі 6097,00 грн.

Пенсію визначено у розмірі 70% заробітної плати годувальника ОСОБА_2 , зазначеної у довідці від 10.05.2019 №12079/05-54 про складові заробітної плати призначення пенсії державного службовця станом на травень 2019 року та довідці від 10.05.2019 №12080/05/54 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби станом на квітень 2019 року.

Позивач вважає, що у довідці від 10.05.2019 №12080/05-54 протиправно обмежено розмір премії 10% посадового окладу.

Також позивач зверталась до відповідача із заявою, про видачу їй довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за квітень 2022 року та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, за березень 2022 року, втім отримала відмову.

Наведене зумовило звернення позивача до суду зі цим позовом.

Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до п. 2 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Батько позивача - ОСОБА_2 одержував пенсію по віку як державний службовець відповідно до рішення №913060827565 від 13.05.2019 у розмірі 5226,00 грн, обчисленої у розмірі 60% від заробітку 8710,00 грн.

Частинами 10-11 статті 37 Закону №3723-XII передбачено, що у разі смерті особи у період перебування на державній службі за наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям - незалежно від того, чи були вони на утриманні померлого годувальника), призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а на двох і більше членів сім'ї - 90 відсотків. До непрацездатних членів сім'ї належать особи, зазначені у статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Право на призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника на умовах, передбачених частиною десятою цієї статті, мають також непрацездатні члени сім'ї померлої особи, яка отримувала або мала право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до п.п.1, 2 ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», непрацездатними членами сім'ї вважаються: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону; діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2022 у справі №380/12223/22 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (місцезнаходження: вул.А.Саєнка, 10, м.Фастів, Київська область, 08500; код ЄДРПОУ: 22933548) від 15.04.2022 року №913300196691, яким відмовлено ОСОБА_1 у переході з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-ІV на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; код ЄДРПОУ: 13814885) призначити з 12.04.2022 року ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) пенсію у зв'язку з втратою годувальника ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ у розмірі 70 відсотків суми його заробітної плати.

На виконання вказаного рішення Головне управління Пенсійного фонду України призначило позивачу пенсію по втраті годувальника у розмірі 6097,00 грн.

Пенсію визначено у розмірі 70% заробітної плати годувальника ОСОБА_2 , зазначеної у довідці від 10.05.2019 №12079/05-54 про складові заробітної плати призначення пенсії державного службовця станом на травень 2019 року та довідці від 10.05.2019 №12080/05/54 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби станом на квітень 2019 року.

Позивач вважає, що у довідці від 10.05.2019 №12080/05-54 протиправно обмежено розмір премії 10% посадового окладу.

У довідці від 10.05.2019 №12080/05-54 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби станом на квітень 2019 року зазначено такі відомості: премія місячна - 490,00 грн, інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю - 670,00 грн.

У довідці зазначено, що вона видана на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 №750 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їх посад» (далі Порядок №750).

Відповідно до п. 4 Порядку №750 4. Для надання довідок для призначення пенсії враховуються:

1) посадовий оклад і надбавка за ранг - в розмірах, чинних на день звернення за призначенням пенсії працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи та займаною посадою на державній службі, до яких прирівнюються посади працівників ліквідованих державних органів, згідно з переліками:

посад і постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, що наведені в додатку 1 до цього Порядку;

посад і нормативно-правових актів, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників установ та організацій до набрання чинності Законом № 889, що наведені в додатку 2 до цього Порядку;

посад і постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, посади яких у зв'язку з набранням чинності Законом № 889 не належать до посад державної служби, що наведені в додатку 3 до цього Порядку;

посад і постанов Кабінету Міністрів України та постанов правління Національного банку України, відповідно до яких посадові оклади працівників Національного банку України, які мають стаж 20 років на посадах, віднесених до посад державної служби, посади яких після набрання чинності Законом № 889 не належать до посад державної служби, віднесені до категорій посад державної служби, що наведені в додатку 4 до цього Порядку;

2) надбавка за вислугу років - на рівні 3 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби за кожен календарний рік стажу державної служби на час призначення пенсії, але не більше ніж 50 відсотків посадового окладу;

3) премія - в розмірі 10 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби;

4) грошова допомога, що надається до щорічної основної оплачуваної відпустки державним службовцям, - у розмірі 1/12 сум розмірів посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, премії, визначених відповідно до підпунктів 1-3 цього пункту;

5) надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації - у розмірах, визначених законодавством (за умови встановлення).

Відтак, зазначення премії у розмірі 10% посадового окладу відповідає положенню п. 4 Порядку №750.

Позивач у позовній заяві вказує на необхідність застосування п. 6 Порядку №750, згідно з яким, якщо особа працювала на посаді державної служби після 01 травня 2016 року в державному органі, який ліквідовано без правонаступника, або в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи в якому на час призначення пенсії відсутні посади державної служби, довідка для призначення пенсії видається органами, передбаченими абзацами другим - четвертим пункту 3 цього Порядку, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №622.

Втім, покликаючись на наведене положення, позивач не наводить жодних обставин, підтверджених доказами, що свідчили про наявність підстав для врахування п. 6 Порядку №750. У матеріалах справи відсутні докази, що ОСОБА_2 працював на посаді державної служби після 01 травня 2016 року в державному органі, який ліквідовано без правонаступника, або в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи в якому на час призначення пенсії відсутні посади державної служби.

Зважаючи на наведене, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають у зв'язку з їх необґрунтованістю та безпідставністю.

Також позивач вказує, що зверталась до відповідача із заявою про формування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця ( оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 12 квітня 2022 року та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної за березень 2022 року.

При цьому позивач покликається на положення Порядку призначення пенсії деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 (далі - Порядок №622).

Згідно з п. 4 Порядку №622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, здійснюється з урахуванням положень пунктів 4-1 і 4-2 цього Порядку.

Відтак, вказане положення визначає процедуру формування довідок про заробітну плату державних службовців для призначення пенсії державного службовця. При цьому, довідка про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) формується із даних, встановлених станом на дату звернення за призначенням пенсії державного службовця, а інші виплати визначаються в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Натомість у спірній ситуації позивачу призначається не пенсія державного службовця, а пенсія у зв'язку з втратою годувальника, підстави та порядок призначення якої регламентовано частинами 10-11 статті 37 Закону №3723-XII.

Як вже зазначалось, згідно з ч. 10 ст. 37 Закону №3723-ХІІ у разі смерті особи у період перебування на державній службі за наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям - незалежно від того, чи були вони на утриманні померлого годувальника), призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а на двох і більше членів сім'ї - 90 відсотків. До непрацездатних членів сім'ї належать особи, зазначені у статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 11 ст. 37 Закону №3723-ХІІ право на призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника на умовах, передбачених частиною десятою цієї статті, мають також непрацездатні члени сім'ї померлої особи, яка отримувала або мала право на пенсію за цим Законом.

Відтак, оскільки позивач отримує пенсію як непрацездатний член сім'ї померлого годувальника ОСОБА_2 , то розмір такої пенсії визначається ч. 10 ст. 37 Закону №3723-ХІІ і повинен становити 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника.

З матеріалів справи встановлено, що пенсію позивачу призначено у розмірі 70% заробітної плати годувальника ОСОБА_2 , зазначеної у довідці від 10.05.2019 №12079/05-54 про складові заробітної плати призначення пенсії державного службовця станом на травень 2019 року та довідці від 10.05.2019 №12080/05/54 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби станом на квітень 2019 року, що відповідає вищенаведеним нормам.

Натомість підстави для видачі позивачу довідок про розмір заробітної плати станом на звернення до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії у відповідності до Порядку №622 відсутні.

З огляду на наведене, заявлені позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч. 2 ст. 2 КАС України).

Під час судового розгляду справи судом не встановлено ознак протиправності дій відповідача в контексті спірних правовідносин. Натомість, доводи позивача, зазначені у позовній заяві є безпідставними та ґрунтуються на неправильному тлумаченні норм чинного законодавства, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити в повному обсязі.

Відшкодування судових витрат позивачу, якому у задоволенні позову відмовлено ст. 139 КАС України не передбачено, а тому такі слід покласти на позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-77, 90, 139, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії, відмовити повністю.

Судові витрати покласти на позивача.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885).

СуддяСидор Наталія Теодозіївна