Постанова від 03.02.2025 по справі 491/1019/24

Справа № 491/1019/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2025 року Ананьївський районний суд Одеської області

в складі: головуючої у справі судді - Надєр Л.М.,

за участю секретаря судового засідання - Гула О.Р.,

за участю сторін по справі:

особи, відносно якої розглядається справа - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Південного офісу держаудитслужби Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.16414 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 25 червня 1996 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , мешканки АДРЕСА_1 , фахівця з публічних закупівель Комунального некомерційного підприємства «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», згідно протоколу протягом року не притягувалася до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИЛА:

При здійсненні моніторингу відкритих торгів з особливостями відповідно до ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» за предметом закупівлі: Капітальний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) КНП «Ананьївська багатопрофільна лікарня Ананьївської міської ради» за адресою: вул. Героїв України, 45, м. Ананьїв, Подільський район, Одеська область (ДК 021:2015: 45453000-7: Капітальний ремонт і реставрація), яка проведена Комунальним некомерційним підприємством «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», підпорядкованим Ананьївській міській раді (оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2024-07-29-006899-a), очікуваною вартістю 20 074 915,89 грн з ПДВ, знаходиться за адресою: вул. Героїв України, 45, м. Ананьїв, 66401. Порушення виявлено під час здійснення моніторингу процедури закупівлі, яке задокументовано у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 03.10.2024. Виявлено порушення законодавства про закупівлі, відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення). За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що відповідно до протокольного рішення уповноваженої особи від 21.08.2024 №6 замовником відхилено тендерну пропозицію учасника товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» у зв'язку з тим, що зазначеним учасником у підсумковій відомості ресурсів зазначено пункт 604 (електроенергія - 613,0092 кВТ-год); пункт 605 (мастильні матеріали - 6,4397 кг), пункт 606 (гідравлічна рідина - 1,3834 кг); пункт 607 (дрова - 0,6235 M3). У п.1 Розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації замовником визначено, що розрахунок ціни тендерної пропозиції (договірної ціни) з підтверджуючими розрахунками за статтями витрат договірної ціни згідно з вимогами кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості Будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» із змінами та з урахуванням Порядку застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначені вартості будівництва, який затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 25.06.2021 №162 і має бути наданий додатково в електронному вигляді в форматі інформаційного блоку даних imd у програмному АВК-5 або іншому програмному комплексі по випуску кошторисів. Крім того, згідно з вимогами п.5.1 розділу V Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ці на) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об'єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проектною документацією. Учасником ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» складено підсумкову відомість ресурсів відповідно до вимог п.1 Розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» ТД та Кошторисних норм. Учасник процедури закупівлі товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОСПЕЦМОНТАЖ», якого визначено переможцем процедури закупівлі, у складі тендерної пропозиції надав розрахунок ціни тендерної пропозиції (договірної ціни) з підтверджуючими розрахунками в електронному вигляді в форматі інформаційного блоку даних imd (файл «63 Кошторис.imd»), в якому також містяться зазначені вище показники пунктів 604-607. На запит Південного офісу Держаудитслужби від 20.09.2024 щодо відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» у зв'язку з тим, що зазначеним учасником у підсумковій відомості ресурсів зазначено пункт 604 (електроенергія - 613,0092 кВТ-год); пункт 605 (мастильні матеріали - 6,4397 кг), пункт 606 (гідравлічна рідина - 1,3834 кг): пункт 607 (дрова - 0,6235 M3), тоді як учасником складено підсумкову відомість ресурсів відповідно до вимог п.1 Розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» ТД та Кошторисних норм. Замовником в електронній системі закупівель 25.09.2024 надано пояснення, в якому зокрема зазначено: «В складі тендерної пропозиції Учасником ТОВ «ПРОЕКТНО- БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» надано підсумкову відомість ресурсів (файл «2.4. Підсумкова відомість ресурсів.pdf») та включено позиції, які не передбачено додатком №2 із змінами до тендерної документації, а саме: П.604 - електроенергія - 613,0092кВТ-год; П.605 - мастильні матеріали - 6,4397 кг; П.606 - гідравлічна рідина - 1,3834 кг; П.607 - дрова - 0,6235 м3. Технічним завданням не передбачено таких позицій та в зазначеній кількості. Враховуючи наведене, тендерна пропозиція ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Надане замовником пояснення не обґрунтовує прийняте замовником рішення щодо відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» із зазначеної підстави, оскільки надана зазначеним учасником у складі тендерної пропозиції Підсумкова відповість ресурсів складена відповідно до вимог п.1 Розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» ТД та Кошторисних норм. Отже, в порушення абзацу 2 п.п.2 п.44 особливостей публічних здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в України та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року №1178, замовних безпідставно відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд». Також, оскільки замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», остаточна цінова пропозиція якого є меншою на 1322996 гривень 60 копійок ніж пропозиція учасника процедури закупівлі ТОВ «Євроспецмонтаж», якого визначено переможцем процедури закупівлі, то замовником не дотримано принцип здійснення публічних закупівель, визначених ч.1 ст.5 Закону, зокрема: максимальна економія, ефективність та пропорційність; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

За вказаним фактом начальником відділу моніторингу та перевірки закупівель Південного офісу Держаудитслужби відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 22 листопада 2024 року №15-0214/2024/пр за ст.16414 ч.3 КУпАП.

При цьому 10 грудня 2024 року від Маковеєнко О.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі, в якому ОСОБА_1 зазначає, що протокол складено 22 листопада 2024 року та в самому протоколі представником Держаудитслужби зазначено, що адміністративне правопорушення виявлено 03 жовтня 2024 року і того ж дня в системі Прозорро був опублікований висновок Південного офісу Держаудитслужби. Згідно ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Як зазначено представником Держаудитслужби, порушення було виявлено 03 жовтня 2024 року, тобто протокол повинен був бути складений 04 жовтня 2024 року (а не після спливу понад півтора місяці - 22 листопада 2024 року). Як вбачається із змісту протоколу, Південний офіс Держаудитслужби лише 29 жовтня 2024 року направив запит №151531-14/4885-2024 замовнику торгів на отримання даних для складення протоколу, отримав на нього відповідь 08 листопада 2024 року, а сам протокол склав лише 22 листопада 2024 року. Отже, протокол про адміністративне правопорушення №15-0214/2024/пр від 22 листопада 2024 року не відповідає вимогам ст.254 КУпАП, оскільки його було складено уповноваженою посадовою особою пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила таке правопорушення. Також зазначила, що суть правопорушення в протоколі не відображена в повному обсязі та об'єктивно, оскільки Південним офісом Держаудитслужби описувалась та заперечувалась лише одна обставина для відхилення пропозиції ТОВ «ПБК «УКРІНВЕСТБУД», в той же час як підстав для відхилення пропозиції цього товариства було декілька і кожна з них була суттєвою. Крім того зазначила, що при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «ПБК «УКРІНВЕСТБУД» нею, як уповноваженою особою, було виявлено ряд недоліків тендерної пропозиції даного учасника, які призвели до відхилення його пропозиції. Таким чином вона вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.16414 ч.3 КУпАП, оскільки її дії не мали в собі порушення законодавства щодо проведення процедури закупівель.

18 грудня 2014 року до суду надійшли додаткові пояснення по справі від Південного офісу Держаудитслужби, в яких зазначено про обставини вчиненого правопорушення, які за змістом відповідають обставинам правопорушення, зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення. Окрім цього у поясненнях зазначено, що відповідно до п.43 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. На законодавчому рівні замовника зобов'язано у разі виявлення ним невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, розміщувати повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель, а учасникам надана можливість виправляти такі невідповідності в інформації та/або документах, що подані ними у своїх тендерних пропозиціях, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Таким чином невідповідність в інформації та/або документах, що подані учасником ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, в частині уточненої інформації щодо строку виконання робіт, плану фінансування робіт та показника вимірника одиничної вартості до Об'єктного кошторису №02-01 на будівництво: «Капітальний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) КНП «Ананьївська багатопрофільна лікарня Ананьївської міської ради» за адресою: вул. Героїв України, буд. 45, м. Ананьїв, Подільський район, Одеська область, може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до п.43 Особливостей, оскільки зазначені документи та інформація не є інформацією (та/або документом) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури закупівлі в його тендерній пропозиції, та виправлення зазначеної невідповідності не призведе до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Однак відповідно до даних електронної системи закупівель замовником не розміщено повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, які відображені у протокольному рішенні уповноваженої особи від 21.08.2024 року №6, щодо учасника процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» в частині надання уточненої інформації щодо строку виконання робіт, плану фінансування робіт та показника вимірника одиничної вартості до об'єктного кошторису №02-01 на будівництво. На запит Південного офісу Держаудитслужби від 20.09.2024 року щодо відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» та нерозміщення відповідно до п.43 Особливостей повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані зазначеним учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, замовником в електронній системі закупівель 25.09.2024 року надано пояснення, в якому зокрема зазначено: «Застосування Замовником п.43 Особливостей до ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» є неправомірним виходячи з того, що замовником будуть наявні порушення ст.41 Закон №922-VIII, п.17 Особливостей, та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» від 01.08.2005 року №668 та в подальшому призведе до того, що договір про закупівлю буде нікчемним оскільки укладений з порушенням вимог п.18 Особливостей». За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що до участі у процедурі закупівлі подали свої тендерні пропозиції два учасники, а саме: ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» з ціновою пропозицією 18700749,78 грн з ПДВ та ТОВ «ЄВРОСПЕЦМОНТАЖ з ціновою пропозицією 20023746,38 грн з ПДВ. Відповідно до протокольного рішення уповноваженої особи від 21.08.2024 року №6 замовником відхилено тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД», яка електронною системою закупівель визначена найбільш економічно вигідною, відповідно до п.2 п.44 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року №1178, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до п.43 цих особливостей. Отже, на порушення вимог п.43 Особливостей замовник не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення учасником процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД» невідповідностей в інформації та/або документах, що подані ним у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, а саме: щодо інформації про строк виконання робіт, план фінансування робіт та показник вимірника одиничної вартості до Об'єктного кошторису №02-01 на будівництво: «Капітальний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) КНП «Ананьївська багатопрофільна лікарня Ананьївської міської ради» за адресою: вул. Героїв України, 45, м. Ананьїв, Подільський район, Одеська область, та на порушення абзацу 2 п.п.2 п.44 Особливостей безпідставно відхилив тендерну пропозицію зазначеного учасника. Так, замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД», остаточна цінова пропозиція якого є меншою на 1322996,60 грн, ніж пропозиція учасника процедури закупівлі ТОВ «ЄВРОСПЕЦМОНТАЖ», якого визначено переможцем процедури закупівлі. Замовником не дотримано принципи здійснення публічних закупівель, визначених ч.1 ст.5 Закону, зокрема: максимальна економія, ефективність та пропорційність; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі. Безпідставними є твердження ОСОБА_1 щодо порушення вимог ст.ст.254, 256 КУпАП під час складення протоколу про адміністративне правопорушення. Так, замовник не усунув визначені у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі порушення та не оскаржив висновок до суду - останній 10 робочий день оскарження висновку до суду - 17.10.2024 року). Згідно ч.11 ст.8 Закону №922-VІІІ, якщо замовник не усунув визначене у висновку порушення, що призвело до невиконання ним вимог, передбачених цим Законом, а також висновок не оскаржено до суду, орган державного фінансового контролю після закінчення строку на оскарження до суду, визначеного у частині десятій цієї статті, за результатами моніторингу вчиняє дії щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Відповідно до ст.254 Кодексу протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування, повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП. Згідно із ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таким чином, моментом виявлення особи, що вчинила правопорушення, є отримання відомостей про таку особу, необхідних для складання протоколу. На час оприлюднення висновку про результати моніторингу процедури закупівлі у Південного офісу Держаудитслужби інформація, яка необхідна для складання протоколу про адміністративне правопорушення, була відсутня. Керуючись п.п.2 п.6 Положення про Південний офіс Держаудитслужби для забезпечення складання протоколу про адміністративне правопорушення Південним офісом Держаудитслужби листом від 15.10.2024 року №151531-14/4673-2024 на адресу замовника КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» було направлено запит про надання інформації терміном до 25.10.2024 року щодо уповноваженої особи, а саме, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, адреса реєстрації та місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податку, місце роботи, посада, чи притягалася до адміністративної відповідальності раніше і за що, яка відповідальна за проведення вказаної процедури закупівлі, а також завірені належним чином копії положення про уповноважену особу (осіб), розпорядчого документу щодо визначення або призначення замовником уповноваженої особи та протокольного рішення уповноваженої особи замовника від 21.08.2024 року №6 про відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі ТОВ «ПРОЕКТНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «УКРІНВЕСТБУД». Зазначений лист направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак на адресу Південного офісу Держаудитслужби надійшло зворотне повідомлення про вручення поштового відправлення, в якому зазначено, що лист Південного офісу Держаудитслужби від 15.10.2024 року № 151531-14/4673-2024 отримано 29.10.2024 року та проставлено відповідний штамп Укрпошти Руська Поляна Черкаської області. У зв'язку із незрозумілих причин перенаправлення Ананьївським відділенням Укрпошти листа Південного офісу Держаудитслужби від 15.10.2024 року №151531-14/4673-2024 до села Руська Поляна Черкаської області, Південний офіс Держаудитслужби на адресу замовника повторно направив лист від 29.10.2024 року №151531-14/4885-2024 про надання інформації терміном до 08.11.2024 року щодо уповноваженої особи замовника. Лист Південного офісу Держаудитслужби від 29.10.2024 року №151531-14/4885-2024 направлено спеціальним зв'язком з повідомленням про вручення. Відповідь на запити надано листом від 07.11.2024 року №341. З урахуванням наведеного Південним офісом Держаудитслужби після отримання відповіді на запити про надання інформації щодо уповноваженої особи були вжитті заходи щодо виклику ОСОБА_1 для складання та ознайомлення з протоколом. Відповідно до листів Південного офісу Держаудитслужби від 12.11.2024 року №№151531-14/5111-2024, 151531-16/5112-2024 щодо прибуття для складання та підписання протоколу згідно з ч.3 ст.16414 КУпАП уповноважену особу замовника ОСОБА_1 було запрошено прибути об 11 годині 22.11.2024 року за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, кабінет 904. На електронну адресу Південного офісу Держаудитслужби надійшов лист від замовника від 22.11.2024 року №348 про неможливість прибуття ОСОБА_1 для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення у зв'язку з виробничою необхідністю. Зазначена особа у встановлений час та місце не з'явилася, про що складено акт неявки особи для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 22.11.2024 №72. Відповідно до Порядку та КУпАП на уповноважену особу замовника ОСОБА_1 складено протокол за ч.3 ст.16414 КУпАП від 22.11.2024 року №15-0214/2024/пр. Другий примірник протоколу надіслано листом Південного офісу Держаудитслужби від 22.11.2024 року №151531-16/5258-2024 за адресою місця проживання: АДРЕСА_2 , рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Таким чином, наведене вище та матеріали справи, спростовують посилання ОСОБА_1 на несвоєчасне, з порушенням строків, передбачених ч.2 ст.254 КУпАП, складення протоколу про адміністративне правопорушення. Безпідставним є також твердження ОСОБА_1 , що «протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 Кодексу, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.16414 КУпАП від 22.11.2024 року №15-0214/2024/пр вказана дата вчинення правопорушення, а саме 21.08.2024 року, отже визначено час вчинення правопорушення, у відповідності до вимог статті 256 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.16414 КУпАП, не визнала, підтримала подане нею клопотання про закриття провадження у справі та обставини, викладені в ньому. Також пояснила, що дійсно проводився тендер, в якому брали участь два учасника - ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» та ТОВ «Євроспецмонтаж», у яких була різниця у вартості надання послуг в розмірі більш ніж один мільйон гривень. Вважає, що твердження Держаудитслужби про те, що нею на тендері відхилено пропозицію виконавця, у якого менша сума вартості послуг, суперечить законодавству. При проведенні фінансового моніторингу вони надавали відповіді на запити, однак в протоколі не врахована ще одна причина відхилення тендерної пропозиції, а саме, фінансування за рахунок обласного бюджету. Тендерна документація ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» не відповідала умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета тендерної закупівлі тендерної документації замовника, а тому підлягала відхиленню, оскільки не могла бути змінена. В технічній документації були значні, істотні помилки, які неможливо змінити протягом 24 годин, а тому вона не вважала, що є необхідність у наданні часу на їх виправлення. Тому в такому випадку можливе відхилення тендерної пропозиції навіть за умови меншої вартості за надання послуг. Також наявні порушення при складані протоколу про адміністративне правопорушення. Так, у протоколі зазначено, що правопорушення виявлено 03 жовтня 2024 року, а протокол складений 22 листопада 2024 року, а мав бути складений протягом 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення. ОСОБА_1 зазначила, що Держаудитслужба притримується позиції, що можна внести зміни до технічної документації, однак вона не погоджується з такою позицією, оскільки це протизаконно. Так, дійсно у ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» була менша пропозиція за сумою, однак технічна документація не відповідає вимогам. Крім того ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» надали документи, які істотно відрізняються від договору. Також зазначила, що своїми діями вона не заподіяла будь-якої шкоди. Її дії не були спрямовані на умисне порушення закону. Також ОСОБА_1 надала суду додаткові документи для долучення до матеріалів справи, а саме: копію листа-згоди ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» від 09 серпня 2024 року №28-А, копію проекту договору про закупівлю, копію плану фінансування робіт ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» на 2024-2025 роки, пояснення №271 від 25 вересня 2024 року на запит Південного офісу Держаудитслужби у межах проведення моніторингу UA-М-2024-09-17-000059 закупівлі ІD: UA-2024-07-29-006899-а, аргументовані заперечення до висновку №292 від 10 жовтня 2024 року КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» за результатами моніторингу закупівлі UA-2024-07-29-006899-а, вимогу №UA-2024-07-9-006899-а від 28 серпня 2024 року ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» про усунення порушення щодо рішення замовника про відхилення тендерної пропозиції, протокольне рішення №8 від 30 серпня 2024 року уповноваженої особи КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» щодо розгляду вимоги від ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», копію довідки ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» про кваліфікацію і досвід працівників, які будуть залучені до виконання робіт №1.1.1-А від 09 серпня 2024 року, копію кошторисного розрахунку №П-929 щодо коштів на відрядження працівників будівельних організацій на об'єкт будівництва, копії зведених кошторисних розрахунків вартості об'єкта будівництва, складеного КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», копію пояснювальної записки про капітальний ремонт споруди цивільного захисту (укриття) КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради».

Суд, заслухавши ОСОБА_1 , оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.16414 КУпАП, виходячи з наступного.

У відповідності до положень ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Судовий розгляд справ повинен відповідати загальним принципам, а саме: верховенство права, законність, рівність перед законом і судом, повага до людської гідності, забезпечення права на свободу та особисту недоторканість, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, тощо.

Згідно зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Оцінка доказів, відповідно до ст.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення та ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.

Частиною 3 ст.16414 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.

Об'єктом правопорушень, передбачених ст.16414 КУпАП, є суспільні відносини в сфері закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Такі закупівлі здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел фінансування, що залучаються для цього в порядку, визначеному законом. Сторонами у цих правовідносинах виступають державний замовник, що діє від імені держави, та суб'єкт господарювання виконавець державного замовлення, який може бути будь-якої форми власності. Між такими учасниками укладаються державні контракти договори, в яких визначаються економічні та правові зобов'язання сторін і регулюються їх господарські відносини. При цьому, порядок формування державного замовлення, безпосереднє здійснення закупівлі та виконання зобов'язань учасниками правовідносин має детальну нормативну регламентацію.

Об'єктивна сторона правопорушень, передбачених ст.16414 КУпАП, полягає у порушенні законодавства про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Суб'єктивну сторону цього правопорушення становить наявність вини як у формі умислу так і у формі необережності.

Суб'єктом правопорушення може бути лише посадова особа.

Так, протокол №15-0214/2024/пр від 22 листопада 2025 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , складений на підставі висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 03 жовтня 2024 року, який містить висновок про результати моніторингу закупівлі, а саме: встановлено порушення вимог абзацу 2 підпункту 2 пункту 44, пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) та чистини першої статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі".

Згідно п.4 ч.10 ст.11 Закону України "Про публічні закупівлі" уповноважена особа забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та відповідно до п.4.3. «Положення про уповноважену особу» уповноважена особа несе персональну відповідальність за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України.

Враховуючи встановлені обставини, а також те, що відповідно до вимог закону, зокрема ст.14 КУпАП, відповідальність посадових осіб має індивідуальний характер, у залежності від обсягу їх службових повноважень, а зважаючи на принципи змагальності та диспозитивності даного виду судочинства, обов'язок довести вказані обставини покладено на орган, який ініціює притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Крім цього, ст.16414 ч.3 передбачена відповідальність за відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення).

Вищевказана правова норма за своєю формою є бланкетною (відсилає до іншого нормативно-правового акту). Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад врегульовано Законом України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року за № 922-VIII.

Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2,4,5 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, якщо:

1) замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі;

2) відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення;

3) службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією;

4) суб'єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів;

5) фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов'язане з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

6) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов'язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

7) тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника;

8) учасник процедури закупівлі визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;

9) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів);

10) юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом);

11) учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України "Про санкції";

12) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми;

13) учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, встановлено, що ОСОБА_1 відхилила тендерну пропозицію учасника ТОВ «Проектно-будівна компанія «Укрінівестбуд», як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей.

У п.1 Розділу 3 «Інструкції з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації замовником визначено, що розрахунок ціни тендерної пропозиції (договірної ціни) з підтверджуючими розрахунками за статтями витрат договірної ціни згідно з вимогами кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості Будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» із змінами та з урахуванням Порядку застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначені вартості будівництва, який затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 25.06.2021 №162 і має бути наданий додатково в електронному вигляді в форматі інформаційного блоку даних imd у програмному АВК-5 або іншому програмному комплексі по випуску кошторисів.

Крім того, згідно з вимогами п.5.1 розділу V Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ці на) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об'єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проектною документацією.

Протокольним рішенням уповноваженої особи КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» №6 від 21 серпня 2024 року по процедурі закупівлі №UA-2024-07-29-006899-а, тендерну пропозицію ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд» відхилено у зв'язку з її невідповідністю умовах технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, та детальний опис та роз'яснення невідповідностей міститься у рішенні, яке додане до протоколу про адміністративне правопорушення та міститься в матеріалах справи.

Згідно переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг процедур закупівель у процедурі закупівлі №UA-2024-07-29-006899-а виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, що також підтверджується роздруківкою з веб-порталу «Прозорро», яка також міститься в матеріалах справи.

Пунктом 43 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Отже, на законодавчому рівні Замовника зобов'язано у разі виявлення ним невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, розміщувати повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель, а учасникам надана можливість усувати такі невідповідності в поданих ними тендерних пропозиціях, у тому числі шляхом надання документів, подання яких передбачалось тендерною документацією.

Встановлено, що відповідно до даних електронної системи закупівель порушення вимог пункту 43 Особливостей замовником не розміщено повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, які відображені у рішенні уповноваженої особи КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» №6 від 21 серпня 2024 року.

Таким чином замовником безпідставно відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», остаточна цінова пропозиція якого є меншою на 1322996 гривень 60 копійок ніж пропозиція учасника процедури закупівлі ТОВ «Євроспецмонтаж», якого визначено переможцем процедури закупівлі, та замовником не дотримано принцип здійснення публічних закупівель, визначених ч.1 ст.5 Закону, зокрема: максимальна економія, ефективність та пропорційність; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Крім цього суд вважає недоведеними доводи ОСОБА_1 про те, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушення вимог ст.ст.254, 256 КУпАП, оскільки його зміст не відповідає нормам ст.256 КУпАП. Протокол містить всі необхідні відомості про обставини вчиненого правопорушення, в тому числі, дату його вчинення та дату його виявлення.

Стосовно тверджень ОСОБА_1 про те, що протокол був складений з порушенням вимог ст.254 КУпАП, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.п.8-10 «Порядку оформлення Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення» у разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення протокол складається в органі державного фінансового контролю. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується у визначений час до органу державного фінансового контролю для складання та підписання протоколу. Запрошення надсилається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається під розписку. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами органу державного фінансового контролю та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (додаток 9). Другий примірник протоколу надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом п'яти календарних днів з дня складення протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, у разі, якщо вона: відмовляється від отримання примірника протоколу під розписку; не з'являється для ознайомлення з протоколом у визначений у запрошенні час. У разі надіслання другого примірника протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення уповноважена посадова особа зазначає про це у першому примірнику протоколу із зазначенням реквізитів такого листа.

У зв'язку з відсутністю у Південного офісу Держаудитслужби необхідної інформації про уповноважену особу, яка відповідала за проведення процедури закупівлі, до КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», що потверджується доданими до протоколу запитами Південного офісу Держаудитслужби до КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», у відповідь на які отримано відповідну інформацію від КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради», після чого ОСОБА_1 . Південним офісом Держаудитслужби було направлено повідомлення про необхідність явки до офісу на 21 листопада 2024 року на 11 годину 00 хвилин, однак 22 листопада 2024 року до офісу надійшло повідомлення від КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» у зв'язку з неможливістю явки ОСОБА_1 , внаслідок чого 22 листопада 2024 року було складено акт неявки особи для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення №72 від 22 листопада 2024 року та складено протокол про адміністративне правопорушення.

Таким чином протокол про адміністративне правопорушення складено у відповідності до вимоги ст.254 КУпАП.

Суд також зауважує, що відсутність майнової шкоди не може бути обставиною, яка пом'якшує відповідальність, зважаючи на те, що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.16414 КУпАП є формальним, а відтак відповідальність за вчинене правопорушення настає незалежно від наслідків (завдання шкоди інтересам держави, фізичним чи юридичним особам).

Таким чином суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст.16414 ч.3 КУпАП, та її вина у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується наявними в матеріалах справи доказами: вище значеним протоколом про адміністративне правопорушення, переліком процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг процедур закупівель, копією наказу Південного офісу Держаудитслужби №187 від 17 вересня 2024 року про початок моніторингу процедур закупівель, висновком від 03 жовтня 2024 року, складеним за результатами моніторингу процедури закупівлі №UA-2024-07-29-006899-а, витягом з веб-порталу «Прозоро» щодо процедури закупівлі №UA-2024-07-29-006899-а, копією протокольного рішення №6 від 21 серпня 2024 року, винесеного ОСОБА_1 про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», копією протоколу загальних зборів ТОВ «Євроспецмонтаж» від 30 червня 2020 року, копією наказу ТОВ «Євроспецмонтаж» №31-51к від 03 липня 2020 року про початок виконання обов'язків директора ОСОБА_2 , копією підсумкової відомості ресурсів до об'єктного кошторису №02-01.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Відповідно до ст.401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» установлено у 2025 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2025 року у розмірі 3028 гривень.

З наведеного вбачається, що у 2025 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 605,60 гривень (3028 гривень * 0,2 = 605,60 гривні).

Обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 згідно зі ст.34 КУпАП, під час розгляду справи не встановлено.

Обставин, які б обтяжували вину ОСОБА_1 , відповідно до положень ст.35 КУпАП, при розгляді справи не встановлено.

Враховуючи особу ОСОБА_1 , обставини скоєного ним правопорушення, ступінь вини та майновий стан, обставини, які пом'якшують його відповідальністю, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення у межах санкції ст.16414 ч.3 КУпАП у виді штрафу.

Керуючись ст.ст.7, 9, 401, 16414 ч.3, 245, 247, 251, 252, 255, 256, 276, 283-285 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 25 червня 1996 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , мешканку АДРЕСА_1 , винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 16414 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 25500 гривень.

Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA148999980313050106000015634. Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.). Код банку (МФО): 899998, Отримувач: ГУК в Од.обл./м.Ананьїв/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526.

Роз'яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету22030106, Призначення платежу*;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Повний текст постанови виготовлено 05 лютого 2025 року.

Суддя: Надєр Л.М.

Постанова вступила в законну силу «___» _______ 20___ року та може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців "__"_________20___ року.