справа№380/2204/25
про передачу справи до іншого адміністративного суду
05 лютого 2025 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. розглянув в порядку письмового провадження питання про передачу адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та рішень, спонукання до вчинення дій,
04 лютого 2025 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), в якій об'єднано такі позовні вимоги до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач-2, ВЧ НОМЕР_1 ):
1) визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) щодо призову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) на військову службу під час мобілізації та направлення його для проходження військової служби до ВЧ НОМЕР_1 ;
2) визнати протиправним та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) щодо призову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) на військову службу під час мобілізації та направлення його для проходження військової служби до ВЧ НОМЕР_1 ;
3) зобов'язати ВЧ НОМЕР_1 (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_4 , АДРЕСА_3 ) звільнити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) з військової служби з виключенням його зі списків особового складу ВЧ НОМЕР_1 .
Позивач стверджує, що є військовозобов'язаним та має оформлену у встановленому законом порядку відстрочку від призову за мобілізацією, оскільки є здобувачем вищої освіти, який навчається за денною формою здобуття освіти і здобуває рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту». Проте внаслідок протиправних дій посадових осіб відповідача-1 було прийняте оскаржене рішення про призов ОСОБА_1 на військову службу за мобілізацією та направлення для проходження військової служби до ВЧ НОМЕР_1 , де позивач зараз проходить військову службу. Поряд з основними вимогами до відповідача-1 (щодо оскарження дій та скасування наказу про призов на військову службу за мобілізацією) позивач також об'єднав в позовній заяві від 04.02.2025 похідні за своїм характером позовні вимоги до відповідача-2 - про зобов'язання звільнити ОСОБА_1 з військової служби з виключенням його зі списків особового складу ВЧ НОМЕР_1 .
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до статті 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою. Якщо справа щодо пов'язаних вимог територіально підсудна різним місцевим адміністративним судам, то її розглядає один з цих судів за вибором позивача.
Відповідно до частини першої статті 25, частини другої статті 26 КАС України:
- адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом;
- позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Позивач оскаржує дії та індивідуальний акт (наказ) відповідача-1, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної особи - ОСОБА_1 . Позивач проживає, а відповідач-1 знаходиться на території Закарпатської області. Щодо відповідача-2, то позивач не додав до позовної заяви будь-яких доказів на підтвердження того, що ВЧ НОМЕР_1 знаходиться на території Львівської області. Відповідно до отриманих на запит суду з ЄДР відомостей вказане позивачем місцезнаходження ВЧ НОМЕР_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_4 ) на території Львівської області не підтверджується.
Оскільки основні позовні вимоги ОСОБА_1 , котрий проживає на території Закарпатської області, про оскарження дій та індивідуальних рішень, заявлені до суб'єкта владних повноважень (відповідач-1), що також знаходиться на території Закарпатської області, то цей спір відповідно до ст.ст. 25, 26 КАС України віднесено до територіальної юрисдикції Закарпатського окружного адміністративного суду.
Об'єднання ОСОБА_1 в одній позовній заяві похідних позовних вимог до іншої юридичної особи (відповідач-2), місцезнаходження якої на території Львівської області позивач не підтверджує будь-якими доказами, не змінює територіальної підсудності цього спору.
Приписами пункту 2 частини першої статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст.ст. 19, 21, 25, 26, 29, 30, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд -
Передати матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та рішень, спонукання до вчинення дій (разом з усіма доданими до нього матеріалами) на розгляд Закарпатського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Москаль Р.М.