Справа № 285/280/25
провадження у справі 3/0285/468/25
04 лютого 2025 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Сташків Т.Б. розглянувши матеріали, що надійшли з Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
17.01.2025 від Звягельського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно із адміністративним протоколом, 14.01.2025 близько 12 год. 15 хв. гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї колишньої співмешканки ОСОБА_2 , чим завдав шкоди її психологічному здоров'ю, та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
20.01.2025 в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у інкримінованому правопорушенні не визнав та пояснив, що він домашнього насильства відносно своєї колишньої співмешканки ОСОБА_2 не вчиняв, але лише приїхав щоб побачитись з дітьми. Однак, ОСОБА_2 боячись, щоб він не забрав дітей, викликала поліцію. Пояснив, що у нього с ОСОБА_2 виникають непорозуміння щодо участі у вихованні та спілкуванні з їх спільними дітьми: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Наразі у Службі у справах дітей вирішується питання порядку участі у вихованні та спілкуванні з дітьми.
04.02.2015 в судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про день та час судового розгляду повідомлений належним чином.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що 14.01.2025 ОСОБА_1 відносно неї домашнє насильство не вчиняв. Він приїхав до дітей, але оскільки у попередній період ОСОБА_1 неодноразово вчиняв сварки та бійки, тому вона боячись за себе та дітей викликала поліцію.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідальність передбачена ст. 173-2 КУпАП наступає за вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В судовому засіданні встановлено, що відносно ОСОБА_1 14.01.2025 складено адміністративний протокол про вчинення ним домашнього насильства, однак в матеріалах справи відсутні належні, допустимі та достатні докази на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Надані в судовому засіданні покази як ОСОБА_1 , так і ОСОБА_2 не підтверджують вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Крім того, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не виконані вимоги ч. 1 ст. 256 КУпАП, а саме не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце, час вчинення адміністративного правопорушення.
Юридичний склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами адміністративного права сукупність ознак, при наявності яких інше протиправне діяння можна кваліфікувати як правопорушення. Отже, склад правопорушення містить чотири необхідні елементи: об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкта і суб'єктивну сторону правопорушення.
Повнота і цілісність цієї системи є необхідною умовою для притягнення особи до юридичної відповідальності. Відсутність хоча б одного з елементів свідчить про те, що дії (бездіяльність) особи, поведінка якої оцінюється у даному конкретному випадку, не є правопорушенням.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищевикладеного, аналізуючи всі обставини справи, наявні в справі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, 173-2, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови .
Суддя Т. Б. Сташків