03 лютого 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/8053/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Савонюка М.Я., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (надалі - відповідач), у якому просить суд:
- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту "є" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оформлену листом від 04.11.2024 №9443-9536/А-02/8-1100/24;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до спеціального ( педагогічного) стажу роботи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 періоди роботи: з 20.08.1987 по 31.08.1994 на посаді викладача по класу скрипки у Новомиргородській дитячій музичній школі, з 01.09.1994 по 31.12.2020 р. на посаді викладача по класу скрипки у Новомиргородській дитячій школі мистецтв, з 01.01.2021 р. по 06.07.2024 року на посаді викладача по класу скрипки в Новомиргородській мистецькій школі сектору культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської міської ради згідно з п. "є" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області призначити та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В обґрунтування позовних вимог зазначає про те, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та з 06.07.2024 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (надалі - Закон №1058-IV).
Вказує, що після оформлення пенсії за віком, виявила, що їй не було нараховано грошову допомогу згідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, у зв'язку з чим звернулась до відповідача із заявою в якій просила зарахувати до спеціального страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту "є" статті 55 Закону №1058-IV період роботи з 20.08.1987 по 06.07.2024 в Новомиргородській мистецькій школі Новомиргородської міської ради на посаді викладача по класу скрипки, нарахувати та виплатити грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню та виплачується під час призначення пенсії за віком, у розмірі 10 місячних пенсій станом на день її призначення, відповідно до вимог п. 7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Однак, відповідач листом №9443-9536/А-02/8-1100/24 від 04.11.2024 відмовив у такій виплаті, оскільки зазначений період роботи не підлягає зарахуванню до стажу роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років.
Вважає відмову відповідача протиправною та такою, що порушує її право на отримання пенсії в належному розмірі.
З цих підстав просить позов задовольнити.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, у якому заперечив проти задоволення позовних вимог.
На обгрунтування заперечень зазначає, що 21.10.2024 позивач звернулась до Головного управління із заявою в порядку Закону України “Про звернення громадян», з проханням надати роз'яснення про причини ненарахування їй десяти місячних пенсій. На вказану заяву була надана відповідь за вих. №9443-9536/А-02/8-1100/24 від 04.11.2024, яка не є рішеннями про відмову. Таким чином, Головне управління не приймало рішень та не вчиняло дій по відмові про зарахування стажу та призначення грошової допомоги, на умовах пункту 7-1 розділу ХV “Прикінцеві положення» Закону, а тому позовні вимоги є передчасними, необґрунтованими та безпідставними, оскільки відсутній предмет спору.
Звертає увагу, що заяву позивача про призначення пенсії за віком від 09.07.2024 розглянуто за принципом екстериторіальності головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області, рішенням якого від 17.07.2024 № 111750002036 ОСОБА_1 призначено пенсію з 06.07.2024, з урахуванням страхового стажу 44 роки 5 місяців 1 день.
Наголошує, що Новомиргородська дитяча музична школа (Новомиргородська дитяча школа мистецтв, Новомиргородська мистецька школа сектору культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської міської ради) підпорядкована сектору культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської міської ради. Крім того, посада викладача по класу скрипки, яку займає позивач починаючи з 20.08.1978 і по теперішній час, Переліком №909 не передбачена. З цих підстав зазначений період роботи не підлягає зарахуванню до стажу роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років, оскільки заклади культури і туризму не передбачені Переліком №909.
З цих підставі просить відмовити у задоволенні позову.
У відзиві на позовну заяву відповідач подав до суду клопотання про залучення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, оскільки судове рішення у справі може вплинути на його обов'язки.
Будь-яких інших заяв чи клопотань від учасників справи не надходило.
20.12.2024 ухвалою Кіровоградського окружного суду відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у порядку письмового провадження), витребувано у відповідача докази по справі.
03.02.2025 ухвалою суду відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про залучення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Установивши фактичні обставини справи, на які посилаються сторони як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши та оцінивши докази, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та 06.07.2024 їй призначено пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV з урахуванням страхового стажу 44 роки 5 місяців 1 день (а.с. 42).
Згідно трудової книжки НОМЕР_2 та з урахуванням довідки від 08.07.2024 №17, позивач з 20.08.1987 по 31.08.1994 працювала на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської дитячої музичної школи. З 01.09.1994 по 31.12.2021 - на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської дитячої школи мистецтв. З 01.01.2021 по даний час - на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської мистецької школи (а.с. 12, 15-16).
Листом №9443-9536/А-02/8-1100/24 від 04.11.2024 на звернення ОСОБА_1 відповідач відмовив у виплаті грошової допомоги згідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону №1058-IV у зв'язку з відсутністю необхідних 30 років страхового стажу роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, оскільки період роботи позивача з 20.08.1987 по даний час на посаді викладача по класу скрипки у Новомиргородській мистецькій школі сектору культури, туризму та культурної спадщини Новомиргородської міської ради не підлягає зарахуванню до стажу роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років (а.с. 17).
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, визначено Законом №2262-ХІІ.
Статтею 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом №1058-IV.
Відповідно до пункту 7-1розділу XV Закону №1058-ІV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон №1788-XII) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за Переліком №909.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про освіту" від 05.09.2017 №2145-VIII позашкільна освіта є невід'ємним складником системи освіти.
Органи місцевого самоврядування створюють умови для доступності позашкільної освіти шляхом формування, утримання та розвитку мережі закладів позашкільної освіти відповідно до освітніх, культурних, духовних потреб та запитів населення. Порядок, умови, форми та особливості здобуття позашкільної освіти визначаються спеціальним законом (ч. 6-7 ст. 14 Закону №2145-VIII).
Статтею 12 Закону України "Про позашкільну освіту" від 22.06.2000 №1841-III (далі - Закон №1841-III) та пунктом 6 Переліку типів позашкільних навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2011 №433, передбачено, що до позашкільних навчальних закладів відносяться мистецькі школи: музична, художня, хореографічна, хорова, школа мистецтв тощо. Пунктом 7 вказаного Переліку встановлено, що Центр, палац, будинок, клуб художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, художньо-естетичної творчості учнівської молоді, дитячої та юнацької творчості, естетичного виховання відносяться до позашкільних навчальних закладів.
Частиною 2 статті 21 Закону №1841-III передбачено, що перелік посад педагогічних працівників системи позашкільної освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Права, обов'язки та соціальні гарантії для педагогічних працівників позашкільного навчального закладу визначаються Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугу років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років (ч. 4 ст. 21 Закону №1841-III).
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 №963 "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" викладачів всіх спеціальностей включено до переліку посад педагогічних працівників.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги та механізм виплати цієї допомоги встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1911 "Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати" (далі - Порядок №1191).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим, постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 р. №909 "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років".
Страховий стаж, передбачений пунктами 2 і 3 цього Порядку, враховується в календарному обчисленні. При цьому допускається підсумовування страхового стажу за періоди роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (пункт 4 Порядку №1191).
Згідно з пунктом 5 Порядку №1191 грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" "ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
У Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 №909, зазначено такі посади в позашкільних навчальних закладах, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років: директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.
У той же, за клопотанням Міністерства соціального захисту населення України Кабінетом Міністрів України поширено на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання Порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 №909, без внесення змін до неї (доручення Кабінету Міністрів України від 06.01.1995 №397/21).
З аналізу наведених норм законодавства суд робить висновок, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" будь-якого іншого виду пенсії.
Згідно із пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Відповідно до пункту 20 Порядку № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 позивач з 20.08.1987 по 31.08.1994 працювала на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської дитячої музичної школи, з 01.09.1994 по 31.12.2021 - на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської дитячої школи мистецтв, з 01.01.2021 по даний час - на посаді викладача по класу скрипки Новомиргородської мистецької школи.
Згідно довідки від 08.07.2024 №17 з 01.09.1994 змінено назву Новомиргородської дитячої музичної школи на Новомиргородку дитячу школу мистецтв. З 01.01.2021 змінено назву з Новомиргородської дитячої школи мистецтв на Новомиргородску мистецьку школу (а.с. 12)
Також, судом встановлено, що Новомиргородська мистецька школа належить до комунальних форми власності Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, що підтверджується довідкою від 08.07.2024 №02-12/384/1 (а.с. 13).
Згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, висловленою в постанові від 30.01.2019 у справі 442/456/17, викладач музичної школи є педагогічним працівником позашкільного навчального закладу, тобто працівником освіти, стаж роботи викладачем та концертмейстером в дитячій музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні пункту "е" статті 55 Закону №1788-ХІІ при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена затвердженим Переліком №909.
Вказані висновки відображені й у постановах Верховного Суду від 21.03.2019 у справі №758/14312/16-а, від 19.02.2019 у справі №127/159/17-а, від 20.02.2019 у справі №462/5636/16-а та від 24.12.2019 у справі №462/2743/17.
Постановляючи рішення у схожих правовідносинах Верховний Суд зробив висновок, що стаж роботи викладачем та концертмейстером у дитячій музичній школі має зараховуватись до пільгового стажу осіб у розумінні пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" при розгляді територіальними органами Пенсійного фонду України відповідних заяв про призначення пенсії навіть попри те, що зазначена посада прямо не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 №909.
Таким чином, посада викладача школи мистецтв належить до педагогічних працівників позашкільного навчального закладу, тобто працівників освіти, відтак згаданий період роботи ОСОБА_1 підлягає зарахуванню до спеціального педагогічного стажу, необхідного для призначення їй допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV.
Зважаючи на досягнення позивачем віку 60 років, призначення їй пенсії за віком вперше, а також наявність спеціального стажу роботи у закладах освіти тривалістю понад 30 років, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оформленій листом від 04.11.2024 №9443-9536/А-02/8-1100/24.
З огляду на наведене, порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Щодо доводів відповідача про звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії невстановленої форми та передчасність позовних вимог, суд зазначає наступне.
Верховний Суд у постанові від 23.09.2024 у справі №620/2027/23 навів правовий висновок, згідно якого доступ до соціальних прав, зокрема права на призначення пенсії, є важливим аспектом забезпечення гідного життя громадян. У цьому контексті можливість подання заяви у довільній формі є ключовим елементом, що спрощує процес отримання пенсійного забезпечення та сприяє реалізації такого конституційного права.
Також, Верховний Суд у постанові від 27.11.2019 у справі №748/696/17 вказав, що важливим при вирішенні спірних правовідносин є зміст заяви, який очевидно дає змогу оцінити намір заявника. Крім того, важливим є також долучення позивачем до заяви документів. На цій підставі Суд дійшов висновку про протиправну бездіяльність органу пенсійного фонду і вказав, що відмовивши позивачу в розгляді його заяви по суті, відповідач допустив надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача як пенсіонера (соціальної групи населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій у частині соціального захисту).
Як вбачається із листа Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №9443-9536/А-02/8-1100/24 від 04.11.2024 у відповідь на звернення позивача право на призначення грошової допомоги згідно пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV у неї відсутнє у зв'язку з недостатнім стажем роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років. Таким чином, звернення позивача було розглянуто по суті.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідач як суб'єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б підтверджували правомірність своїх дій у спірних правовідносинах не надав, натомість доводи позивача відповідають обставинам справи та ґрунтуються на нормах матеріального закону.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною другою статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає, що порушені права позивача підлягають захисту шляхом повного задоволення позову.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позов задоволено повністю, суд стягує на користь позивача судовий збір у сумі 1211,20 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту "є" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 , що дає право на пенсію за вислугу років, передбаченої п. "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII періоди роботи з 20.08.1987 по 31.08.1994 на посаді викладача по класу скрипки у Новомиргородській дитячій музичній школі, з 01.09.1994 по 31.12.2020 на посаді викладача по класу скрипки у Новомиргородській дитячій школі мистецтв, з 01.01.2021 по 06.07.2024 року на посаді викладача по класу скрипки в Новомиргородській мистецькій школі Новомиргородської міської ради.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі десяти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ: 20632802, вулиця Соборна, 7а, місто Кропивницький, Кіровоградська область, 25009) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 03 лютого 2025 року.
Повне найменування учасників справи:
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити (код ЄДРПОУ: 20632802, вул. Соборна, 7а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25009).
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду М.Я. САВОНЮК