Ухвала від 04.02.2025 по справі 546/6/25

єдиний унікальний номер справи 546/6/25

номер провадження 1-кп/546/30/25

УХВАЛА

04 лютого 2025 року м. Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах кримінального провадження № № 12024170000000496, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 червня 2024 року, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України,-

установив:

У провадженні Решетилівського районного суду Полтавської області перебуває на розгляді обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 червня 2024 року за № 12024170000000496, за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

Підготовче судове засідання призначене на 13 годину 10 хвилин 06 лютого 2025 року.

03 лютого 2025 року до суду надійшло клопотання представника потерпілої ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Приписами ч. 2 ст. 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв'язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен не лише попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті на сайті https://vkz.court.gov.ua, а й перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.

Враховуючи, що право на участь у розгляді справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та КПК України, беручи до уваги умови воєнного стану, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду кримінального провадження, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника потерпілої про участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та проводити підготовче судове засідання 06 лютого 2025 року в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням Підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС на сайті https://vkz.court.gov.ua.

На підставі викладеного, та керуючись ст. 336 КПК України, суд, -

постановив:

Клопотання представника потерпілої ОСОБА_3 - ОСОБА_4 про участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

Забезпечити участь представника потерпілої ОСОБА_3 - ОСОБА_4 у підготовчому судовому засідання 06 лютого 2025 року о 13 годині 10 хвилин в режимі відеоконференції з використанням Підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС на сайті https://vkz.court.gov.ua.

Роз'яснити, що участь у розгляді справи у режимі відеоконференції відбуватиметься з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв'язку.

Попередити, що відповідно до пункту 46 Положення, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали направити представнику потерпілої ОСОБА_4 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
124908014
Наступний документ
124908016
Інформація про рішення:
№ рішення: 124908015
№ справи: 546/6/25
Дата рішення: 04.02.2025
Дата публікації: 06.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Решетилівський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (16.07.2025)
Дата надходження: 06.01.2025
Розклад засідань:
06.02.2025 13:10 Решетилівський районний суд Полтавської області
14.02.2025 10:00 Решетилівський районний суд Полтавської області
17.03.2025 13:10 Решетилівський районний суд Полтавської області
24.03.2025 10:30 Решетилівський районний суд Полтавської області
26.03.2025 10:00 Решетилівський районний суд Полтавської області
30.06.2025 10:30 Полтавський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗІНЕНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
НІЗЕЛЬКОВСЬКА ЛІЛІАНА ВАЛЕНТИНІВНА
суддя-доповідач:
ЗІНЕНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
НІЗЕЛЬКОВСЬКА ЛІЛІАНА ВАЛЕНТИНІВНА
захисник:
Куляс Олексій Федорович
Штенгелов Олександр Володимирович
обвинувачений:
Короткий Руслан Євгенійович
потерпілий:
Прядко Дарина Дмитрівна
Топчій Андрій Вікторович
Топчій Віктор Васильович
Шостак Іван Миколайович
представник потерпілого:
Губа Олег Миколайович
Прядко Євген Петрович
Семеха Дмитро Сергійович
прокурор:
Полтавська обласна прокуратура
суддя-учасник колегії:
ГЕРАСИМЕНКО ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА
КОСТЕНКО ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ
цивільний відповідач:
Товариство з додатковою відповідальністю стразова компанія "Альфа-Гарант"
Товариство з додатковою відповідальністю страхова компанія "Альфа-Гарант"
цивільний позивач:
Шостак Карина Олегівна