с-ще Новомиколаївка
про встановлення строку на подачу заперечення
03 лютого 2025 рокуСправа № 322/2040/24
Новомиколаївський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Губанова Р.О., розглянувши в письмовому порядку питання щодо встановлення строку на подачу заперечення в рамках цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки,
встановив:
22 листопада 2024 року до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов зазначений цивільний позов.
Ухвалою судді від 27.11.2024 відкрито провадження у справі; призначено підготовче засідання; встановлено відповідачу строк на подачу відзиву.
18.12.2024 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву.
31.12.2024 від представника позивача надійшла відповідь на відзив.
Згідно з ч.ч.1 - 3 ст.174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом; заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву; підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.180 ЦПК України у запереченні відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; заперечення підписується відповідачем або його представником; до заперечення застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п'ятою статті 178 цього Кодексу; заперечення подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання заперечення, який дозволить іншим учасникам справи отримати заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Абзацом 12 ч.2 ст.197 ЦПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд: встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення.
З огляду на те, що представником позивача подано відповідь на відзив, а судом раніше не було встановлено строк на подачу даної заяви по сутті, суддя вважає за доцільне встановити відповідачу або його представнику строк на подачу заперечення десять днів з моменту отримання вказаної ухвали, що наддасть можливість останнім викласти свої міркування та аргументи щодо сутті справи.
Керуючись ст.ст.174, 180, 260, 261, 263 ЦПК України, суд
постановив:
встановити для відповідача або його представника строк для подання заперечення тривалістю десять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали Заперечення має бути подане з дотриманням вимог, передбачених частинами третьою - п'ятою статті 178 ЦПК України.
У разі подання заперечення, відповідач або його представник одночасно з його надсиланням (наданням) до суду зобов'язані надіслати копію заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи. За невиконання цього обов'язку суд може застосувати до відповідача або представника штраф в розмірі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Губанов