Ухвала від 27.01.2025 по справі 759/1801/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2/759/2516/25

ун. № 759/1801/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2025 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравченко Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

20 січня 2025 року до суду засобами поштового зв'язку надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.01.2025 головуючим суддею визначено Кравченка Юрія Вікторовича. Справа передана судді 22.01.2025.

Дослідивши позовну заяву та додатки до неї, суддя дійшов таких висновків.

До відкриття провадження у справі, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК України), чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо у провадженні цього чи іншого суду є справа зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Предметом поданого позову є вимога ОСОБА_1 про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , зареєстрованого Кремінським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області 15.03.2017.

Позов обґрунтований тим, що шлюбні відносини між сторонами припинилися у вересні 2024 року. Відтоді позивачка і відповідач не ведуть спільне господарство і стосунків не підтримують.

Водночас 24 січня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва П'ятничук І.В. постановила ухвалу про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу з тих самих підстав.

Отже, у провадженні Святошинського районного суду міста Києва вже є справа зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

За таких обставин, у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, слід відмовити на підставі п. 3 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 186, 258, 260, 353-355ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Копію ухвали направити позивачці разом із позовними матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Суддя Ю.В. Кравченко

Попередній документ
124802428
Наступний документ
124802430
Інформація про рішення:
№ рішення: 124802429
№ справи: 759/1801/25
Дата рішення: 27.01.2025
Дата публікації: 03.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (27.01.2025)
Дата надходження: 20.01.2025
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРАВЧЕНКО ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ
суддя-доповідач:
КРАВЧЕНКО ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ
відповідач:
Молчанова Денис Юрійович
позивач:
Молчанова Інеса Юріївна