Рішення від 20.01.2025 по справі 160/29113/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 рокуСправа №160/29113/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

01.11.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла сформована 31.10.2024 року через систему “Електронний суд» позовна заява ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій представник позивача з урахуванням позовної заяви на виконання вимог ухвали суду від 04.11.2024 року, просить суд:

- визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

Означені позовні вимоги вмотивовані тим, що 18.10.2024 року позивач звернувся до відповідача особисто з заявою щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». До вказаної заяви позивачем були долучені наступні документи: завірена копія паспорту ОСОБА_1 ; завірена копія коду ОСОБА_1 та усі необхідні документи, які підтверджують навчання позивача на денній формі та здобуття ним фахової передвищої освіти (фаховий молодший бакалавр), яка вища за рівень освіти, здобутої позивачем раніше (повна загальна середня освіта), а саме: оригінальний екземпляр довідки про навчання ОСОБА_1 за вих. № 613 від 06.09.2024 року; оригінальний екземпляр довідки про здобувача освіти з єдиної державноїелектронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року. Однак 24.10.2024 року комісією ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатами розгляду заяви було винесене рішення, яке оформлене протоколом від 24.10.2024 року № 20, про відмову у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу. Згідно з повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_3 № 4/932 від 24.10.2024 року, яке було надано позивачу, причина відмови в наданні відстрочки: не відповідає переліку п.1 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII (із змінами та доповненнями) - відрахований із ВНЗ. Відповідно до довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року ОСОБА_1 має попередню освіту - повна загальна середня освіта, а здобуває освіту рівня - фаховий молодший бакалавр. Форма здобуття освіти - денна. Це також підтверджується довідкою № 613 від 06.09.2024 року, про те, що ОСОБА_1 у 2024 році вступив до Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» і зараз навчається на 1 курсі денного відділення. Отже, позивач є особою, яка є здобувачем фахової передвищої освіти, навчається за денною формою здобуття освіти і здобуває рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти, у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “ Про освіту» та має всі підстави для отримання відстрочки за пунктом 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Позивачем надані відповідачу всі необхідні документи та інформація для отримання відстрочки за пунктом 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Наявність такої інформації має бути перевірена районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки при розгляді заяви військовозобов'язаного про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 Закону №3543-XII. Однак відповідач усупереч вимогам абзацу першого пункту 60 Порядку №560 не надав належної оцінки наданим позивачем документам, не звертався із запитом до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, не використав інформацію з публічних електронних реєстрів та безпідставно відмовив в наданні відстрочки.

04.12.2024 року від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача заперечив щодо задоволення позовних вимог. В обґрунтування своєї правової позиції представник відповідача зазначив наступне. Позивач відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» має статус військовозобов'язаного та перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_1 - ІНФОРМАЦІЯ_4 . Відповідно до розпорядження начальника Криворізької районної військової адміністрації від 24.05.2024 року №Р-103/0/530-24 «про участь у роботі комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки» встановлено графік роботи Комісії, склад основної та резервної комісії. Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 04.06.2024 року №300 створено комісію, призначено склад, затверджено графік засідань та порядок приймання документів. Отже, комісія при ІНФОРМАЦІЯ_3 приймає у військовозобов'язаних заяви за формою, визначеною у додатку 4 з додатками, що підтверджують право на відстрочку що п'ятниці. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Засідання комісії відбувається щочетверга з 10:00 до 12:00 години. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. Згідно підпункту 8 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а саме п. 33 ч.1 «відомості про наявність права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Позицію щодо особистого прибуття для подання заяви на відстрочку, а не направлення заяви поштою чи будь яким іншим способом викладено в рішеннях у справі № 420/13862/24 та 580/4866/24. Так, 18.10.2024 року позивач подав заяву з документами до ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час загальної мобілізації згідно пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури. Перевіривши надані заявником документи, комісією встановлено, що позивача було прийнято з порушенням вимог чинного законодавства на навчання до Боярського фахового коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України, що є підставою вважати про незаконність оформлення вступу на навчання та видачу довідок позивачу. Про що 21.10.2024 року було надіслано повідомлення до Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України». Відповідно до пункту 34 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 визначено, що з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів. В умовах правового режиму воєнного стану зарахування на навчання до закладів освіти громадян, які підлягають військовому обліку та перебувають на тимчасово окупованій території або вибули з тимчасово окупованої території та територій активних бойових дій за кордон, здійснюється з відстроченням взяття їх на військовий облік і оформлення військово-облікових документів у семиденний строк з дати припинення чи скасування правового режиму воєнного стану. У позивача при вступі до навчального закладу був відсутній дійсний військово - обліковий документ (тимчасове посвідчення військовозобов'язаного чи військовий квиток). Тобто, позивача було прийнято на навчання з грубим порушенням пункту 34 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 без наявності військового квитка та відсутності відмітки про перебування на військовому обліку без дотримання рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 13.07.2023 року. Отже, рішення, яке приймається суб'єктом владних повноважень у межах його дискреційних повноважень є правомірним лише за умови, що воно відповідає всім критеріям, що визначені частиною другою статті 2 КАС України (висновки ВС у справі №380/13558/21). Комісія при ТЦК має надзвичайно широку дискрецію у питанні схвалення чи відмови у наданні відстрочки, так як постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 не встановлено чітких підстав для відмови у наданні відстрочки. Перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється виключно комісією при ТЦК та СП з дотриманням дискреційних повноважень. Дискреційні повноваження - це повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за таких обставин. Дискреція - це не обов'язок, а повноваження адміністративного органу, оскільки юридична концепція дискреції передбачає можливість вибору між альтернативними способами дій та/або бездіяльністю. За даних обставин та правовідносин між позивачем та відповідачем юридично допустимим є рішення щодо відмови у наданні відстрочки на підставі наданих довідок, які були безпідставно видані позивачу без оформленого дійсного військово - облікового документу у відповідності до Постанови № 559 від 16.05.2024 року. Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом. Заява позивача від 18.10.2024 року була розглянута Комісією при ІНФОРМАЦІЯ_3 , за результатами розгляду протоколом №20 від 24.10.2024 року було відмовлено в наданні відстрочки, в даному випадку відсутня будь - яка бездіяльність комісії. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які не є юридичними особами публічного права, не мають самостійного балансу, реєстраційних рахунків в органах Казначейства та не мають бюджетних асигнувань. Тому, ІНФОРМАЦІЯ_5 не має права та можливості сплачувати судові збори чи компенсувати понесені витрати позивачем. Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_5 вважає позовні вимоги позивача необґрунтованими та безпідставними, а позовну заяву такою, яка задоволенню не підлягає.

04.12.2024 року від представника позивача ОСОБА_2 до суду надійшла відповідь на відзив, де зазначено, що відповідач не подав будь - якого доказу на спростування зазначених в позовній заяві обставин. Отже висновки, зазначені у відзиві на позовну заяву є необґрунтованими. Представник позивача стверджує, що позивач, як законослухняний громадянин, 24.07.2024 року отримав військово-обліковий документ в електронному вигляді (Витяг з Резерв+), в якому наявний QR код. В подальшому цей військово-обліковий документ, який має однакову юридичну силу з іншими формами військово-облікових документів, був наданий позивачем при вступі на навчання до Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж національного університету біоресурсів і природокористування України», а також наданий відповідачу для оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Також цей військово-обліковий документ позивача (Витяг з Резерв+) від 24.07.2024 року, наданий суду і присутній в матеріалах справи. Таким чином, доводи представника відповідача Петренко О.О. повністю спростовуються матеріалами позовної заяви та не підлягають врахуванню під час надання судом оцінки доказам та ухвалення судового рішення.

За відомостями з витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.11.2024 року зазначена вище справа розподілена та передана судді Пруднику С.В.

Одночасно із поданою до суду позовною заявою представником позивача ОСОБА_2 до суду подано заяву про забезпечення позову, за наслідками розгляду якої, ухвалою суду від 04.11.2024 року відмовлено повністю.

Ухвалою суду 04.11.2024 року вказану позовну заяву було залишено без руху через невідповідність вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.

У встановлений ухвалою суду від 04.11.2024 року строк позивач усунув недоліки адміністративного позову.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.11.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено розгляд за правилами спрощеного провадження без виклику учасників справи. Витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 : письмові та вмотивовані пояснення щодо не оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Витребувано у Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» інформацію про те, чи дійсно навчається та чи є студентом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України»; в разі відрахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» зобов'язано надати інформацію до суду. Витребувано у Міністерства освіти і науки України: інформацію про те, чи дійсно навчається та чи є студентом ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України»; в разі відрахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» зобов'язано надати також інформацію до суду. Судом зобов'язано витребувані судом докази слід подати до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (також шляхом направлення на електронну адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду (inbox@adm.dp.court.gov.ua; inboxdoas@adm.dp.court.gov.ua) ) у строк до 12.12.2024 року. Судом попереджено ІНФОРМАЦІЯ_2 , Міністерство освіти і науки України та Відокремлений структурний підрозділ “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» про можливість застосування судом заходів процесуального примусу, зокрема накладення штрафу та винесення окремої ухвали у разі невиконання вимог даної ухвали суду.

В період з 30.12.2024 року по 12.01.2025 року суддя Прудник С.В. перебував у щорічній основній відпустці.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію позивача, викладену в позовній заяві, позицію відповідача, викладену у відзиві на позов, в оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та об'єктивному розгляді обставин справи, суд встановив наступні обставини справи.

Судом установлено, матеріалами справи підтверджено, що позивач, ОСОБА_1 , 18.10.2024 року звернувся до відповідача особисто з заявою щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

До вказаної заяви позивачем були долучені наступні документи: завірена копія паспорту ОСОБА_1 ; завірена копія коду ОСОБА_1 та усі необхідні документи, які підтверджують навчання позивача на денній формі та здобуття ним фахової передвищої освіти (фаховий молодший бакалавр), яка вища за рівень освіти, здобутої позивачем раніше (повна загальна середня освіта), а саме: оригінальний екземпляр довідки про навчання ОСОБА_1 за вих. № 613 від 06.09.2024 року; оригінальний екземпляр довідки про здобувача освіти з єдиної державної електронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року.

Як свідчать матеріали справи, 24.07.2024 року позивач отримав військово-обліковий документ в електронному вигляді (Витяг з Резерв+), в якому наявний QR код.

Як зазначено представником позивача у відповіді на відзив щодо позовної заяви, в подальшому цей військово-обліковий документ (Витяг з Резерв+), був наданий позивачем при вступі на навчання до Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж національного університету біоресурсів і природокористування України», а також наданий відповідачу для оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Також цей військово-обліковий документ позивача (Витяг з Резерв+) від 24.07.2024 року, наданий суду і присутній в матеріалах справи.

З п. 1/36 рішення, яке оформлене протоколом комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 № 20 від 24.10.2024 року вбачається, що позивачу відмовлено в наданні відстрочки. Не відповідає переліку п.1 ч. 3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (із змінами та доповненнями) - відрахований з ВНЗ. Пункт 1 частини III ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (із змінами та доповненнями) - здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Згідно з повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_3 № 4/932 від 24.10.2024 року, яке було надано позивачу, причина відмови в наданні відстрочки: не відповідає переліку п.1 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII (із змінами та доповненнями) - відрахований із ВНЗ.

Відповідно до довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року ОСОБА_1 має попередню освіту - повна загальна середня освіта, а здобуває освіту рівня - фаховий молодший бакалавр. Форма здобуття освіти - денна.

Це також підтверджується довідкою № 613 від 06.09.2024 року, про те, що ОСОБА_1 у 2024 році вступив до Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» і зараз навчається на 1 курсі денного відділення.

29.10.2024 року представником позивача адвокатом Перепелицею Ліаною Леонідівною до Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» направлено адвокатський запит №29/10, в якому представник просила надати офіційну письмову відповідь чи дійсно позивач ОСОБА_1 відрахований з навчання, в якій зазначити причини відрахування, а також надати в письмову вигляді офіційні документи, а саме: академічну довідку про результати навчання ОСОБА_1 , наказ про відрахування ОСОБА_1 .

Листом Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» від 11.11.2024 року №285 представнику позивача повідомлено, що Дирекція Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» інформує, що ОСОБА_1 , 1997 року народження, з 01.09.2024 року і по теперішній час є здобувачем фахової передвищої освіти Боярського ФК НУБіП України за освітньо-професійною програмою Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. ОСОБА_1 зарахований на денну форму навчання на базі повної середньої освіти за умовами договору №238/ОПП/24 про надання платної освітньої послуги від 21.08.2024. Завершує навчання в Боярському ФК НУБіП України 30.06.2027.

Листом Департаменту правового забезпечення Міністерства освіти і науки України від 02.12.2024 року № 14.1/609-24 на виконання вимог ухвали суду від 12.11.2024 року повідомлено про те, що відповідно до Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018 № 620, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.10.2018 за № 1132/32584 (далі - Положення), суб'єкти освітньої діяльності та їх територіально відокремлені структурні підрозділи (відокремлені підрозділи), що надають освітні послуги у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, засновники яких не мають органів управління освітою (суб'єкти освітньої діяльності приватної форми власності), а також професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти вносять до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - ЄДЕБО) та підтримують в повному, актуальному та достовірному стані інформацію за переліком, визначеним у пунктах 6-9 розділу III цього Положення (крім інформації про сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, результати зовнішнього незалежного оцінювання, участь у вступних кампаніях до закладів освіти (коли, до яких закладів освіти, на які професії, спеціальності, спеціалізації, рівні, форми навчання особа подавала заяви в електронній формі) та інформації, зазначеної в підпункті 6 пункту 6) для таких суб'єктів освітньої діяльності. Згідно із Положенням інформація вноситься до ЄДЕБО користувачами ЄДЕБО протягом п'яти робочих днів з моменту її створення або отримання, якщо інший строк не встановлений законодавством. Відповідно до пункту 10 розділу IV Положення керівники уповноважених суб'єктів забезпечують, зокрема, достовірність, точність та повноту інформації, що міститься в ЄДЕБО, а також своєчасність її внесення. За інформацією в ЄДЕБО, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 01.09.2024 зарахований до Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти на спеціальність 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. В ЄДЕБО станом на 29.11.2024 відсутня інформація про відрахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 із Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України».

З довідки Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» від 09.12.2024 року №922 убачається, що остання видана ОСОБА_1 , 1997 року народження, в тому, що він дійсно є здобувачем фахової передвищої освіти Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» за освітньо-професійною програмою Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. ОСОБА_1 зарахований на денну форму навчання на базі повної середньої освіти за умовами договору №238/ОПП/24 про надання платної освітньої послуги від 21.08.2024. Завершує навчання в ІНФОРМАЦІЯ_8 України 30 червня 2027 року. Довідка видана для подання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

З довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної

електронної бази з питань освіти від 09.12.2024 року №542325 вбачається наступне. Інформація про поточне здобуття освіти. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Назва закладу освіти: Відокремлений структурний підрозділ “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України». Ступінь/Рівень освіти - фаховий молодший бакалавр, форма здобуття освіти - денна. Код та назва спеціальності/професії - 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. Дата початку здобуття освіти - 01.09.2024. Дата завершення здобуття освіти - 30.06.2026. Номер наказу про зарахування (поновлення, переведення) - 168-1. Дата наказу про зарахування (поновлення, переведення) - 21.08.2024. На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту" - Так, не порушує. Інформація про документи про освіту: 1. Атестат про повну загальну середню освіту (Серія НР №48010221, Криворізький науково-технічний металургійний ліцей №81 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, дата видачі - 30.05.2015. 2. Свідоцтво про базову загальну середню освіту (Серія НОМЕР_3 ), Криворізький науково-технічний металургійний ліцей №81 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, дата видачі - 11.06.2013. Довідку №542325 сформовано в Єдиній державній електронній базі з питань освіти 09.12.2024 15:07:34. Підписано - заступник директора з навчальної роботи В. Сидорко. Сертифікат 3FAA9288358EC003040000004EEA1C002684C900. Дійсний з 12.12.2023 10:58 по 12.12.2025 10:58.

Не погодившись із відмовою відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 з 24 лютого 2022 року в Україні був введений воєнний стан, який продовжувався в подальшому та діє до цього часу.

Також указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, регулюються Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» №3543- XII та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560.

Відповідно до ст.1 Закону №3543-XII мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно - рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Відповідно до ст. 22 Закону України №3543-XII під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Відповідно до п. 56 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Згідно п. 1 ч.13 ст. 23 Закону України №3543-XII, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, здобувачі професійної (професійно- технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Відповідно до додатку Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаним за п. 1 ч.3 ст. 23 Закону України №3543-XII подаються наступні документи:

довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров'я про місце роботи на посаді лікаря- інтерна.

Системний аналіз вказаної норми дає підстави для висновку, що наявність у позивача обставини, що визначена п.1 ч.3 статті 23 Закону №3543-XII (здобуття вищої освіти, за денною формою здобуття освіти, якщо рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти, у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту"), свідчить про наявність у нього окремої підстави для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а тому висновки Комісії, що викладені у відповіді на заяву ОСОБА_1 про відмову в наданні відстрочки від призову є необґрунтованими.

Відповідно до п. 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16 - 23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у справі №420/840/24 зазначив, що приписами Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабміну від 30.12.2022 №1487, не передбачено обов'язку особистого відвідування особою ТЦК для подання заяви та документів на відстрочку.

Обов'язок «особисто подати» не означає «особисто прибути». При цьому згідно з матеріалами справи ТЦК та СП не ставив під сумнів факт, що заява про відстрочку була направлена військовозобов'язаним особисто. Тож особа, яка надіслала документи поштою, дотримала процедуру особистого їх подання (направлення) (постанова 5ААС від 04.06.2024).

При цьому висновки відповідача про те, позивач відрахований із ВНЗ не знайшли свого підтвердження під час розгляду даної справи, оскільки спростовуються наступним.

Так, як вже зазналось судом вище, позивач, ОСОБА_1 , 18.10.2024 року звернувся до відповідача особисто з заявою щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

До вказаної заяви позивачем були долучені наступні документи: завірена копія паспорту ОСОБА_1 ; завірена копія коду ОСОБА_1 та усі необхідні документи, які підтверджують навчання позивача на денній формі та здобуття ним фахової передвищої освіти (фаховий молодший бакалавр), яка вища за рівень освіти, здобутої позивачем раніше (повна загальна середня освіта), а саме: оригінальний екземпляр довідки про навчання ОСОБА_1 за вих. № 613 від 06.09.2024 року; оригінальний екземпляр довідки про здобувача освіти з єдиної державної електронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року.

Як свідчать матеріали справи, 24.07.2024 року позивач отримав військово-обліковий документ в електронному вигляді (Витяг з Резерв+), в якому наявний QR код.

Проте, з п. 1/36 рішення, яке оформлене протоколом комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 № 20 від 24.10.2024 року вбачається, що позивачу відмовлено в наданні відстрочки. Не відповідає переліку п.1 ч. 3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (із змінами та доповненнями) - відрахований з ВНЗ. Пункт 1 частини III ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (із змінами та доповненнями) - здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Згідно з повідомленням ІНФОРМАЦІЯ_3 № 4/932 від 24.10.2024 року, яке було надано позивачу, причина відмови в наданні відстрочки: не відповідає переліку п.1 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII (із змінами та доповненнями) - відрахований із ВНЗ.

Відповідно до довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти № 259269 від 03.09.2024 року ОСОБА_1 має попередню освіту - повна загальна середня освіта, а здобуває освіту рівня - фаховий молодший бакалавр. Форма здобуття освіти - денна.

Це також підтверджується довідкою № 613 від 06.09.2024 року, про те, що ОСОБА_1 у 2024 році вступив до Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» і зараз навчається на 1 курсі денного відділення.

Листом Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» від 11.11.2024 року №285 представнику позивача повідомлено, що Дирекція Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» інформує, що ОСОБА_1 , 1997 року народження, з 01.09.2024 року і по теперішній час є здобувачем фахової передвищої освіти Боярського ФК НУБіП України за освітньо-професійною програмою Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. ОСОБА_1 зарахований на денну форму навчання на базі повної середньої освіти за умовами договору №238/ОПП/24 про надання платної освітньої послуги від 21.08.2024. Завершує навчання в Боярському ФК НУБіП України 30.06.2027.

Листом Департаменту правового забезпечення Міністерства освіти і науки України від 02.12.2024 року № 14.1/609-24 на виконання вимог ухвали суду від 12.11.2024 року повідомлено про те, що відповідно до Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018 № 620, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.10.2018 за № 1132/32584 (далі - Положення), суб'єкти освітньої діяльності та їх територіально відокремлені структурні підрозділи (відокремлені підрозділи), що надають освітні послуги у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, засновники яких не мають органів управління освітою (суб'єкти освітньої діяльності приватної форми власності), а також професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, в тому числі післядипломної освіти вносять до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - ЄДЕБО) та підтримують в повному, актуальному та достовірному стані інформацію за переліком, визначеним у пунктах 6-9 розділу III цього Положення (крім інформації про сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, результати зовнішнього незалежного оцінювання, участь у вступних кампаніях до закладів освіти (коли, до яких закладів освіти, на які професії, спеціальності, спеціалізації, рівні, форми навчання особа подавала заяви в електронній формі) та інформації, зазначеної в підпункті 6 пункту 6) для таких суб'єктів освітньої діяльності. Згідно із Положенням інформація вноситься до ЄДЕБО користувачами ЄДЕБО протягом п'яти робочих днів з моменту її створення або отримання, якщо інший строк не встановлений законодавством. Відповідно до пункту 10 розділу IV Положення керівники уповноважених суб'єктів забезпечують, зокрема, достовірність, точність та повноту інформації, що міститься в ЄДЕБО, а також своєчасність її внесення. За інформацією в ЄДЕБО, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 01.09.2024 зарахований до Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти на спеціальність 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. В ЄДЕБО станом на 29.11.2024 відсутня інформація про відрахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 із Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України».

З довідки Відокремленого структурного підрозділу “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» від 09.12.2024 року №922 убачається, що остання видана ОСОБА_1 , 1997 року народження, в тому, що він дійсно є здобувачем фахової передвищої освіти Відокремленого структурного підрозділу «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» за освітньо-професійною програмою Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок із спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. ОСОБА_1 зарахований на денну форму навчання на базі повної середньої освіти за умовами договору №238/ОПП/24 про надання платної освітньої послуги від 21.08.2024. Завершує навчання в ІНФОРМАЦІЯ_8 України 30 червня 2027 року. Довідка видана для подання до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Крім того, з довідки про здобувача освіти за даними Єдиної державної

електронної бази з питань освіти від 09.12.2024 року №542325 вбачається наступне. Інформація про поточне здобуття освіти. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Назва закладу освіти: Відокремлений структурний підрозділ “Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України». Ступінь/Рівень освіти - фаховий молодший бакалавр, форма здобуття освіти - денна. Код та назва спеціальності/професії - 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. Дата початку здобуття освіти - 01.09.2024. Дата завершення здобуття освіти - 30.06.2026. Номер наказу про зарахування (поновлення, переведення) - 168-1. Дата наказу про зарахування (поновлення, переведення) - 21.08.2024. На підставі даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту" - Так, не порушує. Інформація про документи про освіту: 1. Атестат про повну загальну середню освіту (Серія НР №48010221, Криворізький науково-технічний металургійний ліцей №81 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, дата видачі - 30.05.2015. 2. Свідоцтво про базову загальну середню освіту (Серія НОМЕР_3 ), Криворізький науково-технічний металургійний ліцей №81 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, дата видачі - 11.06.2013. Довідку №542325 сформовано в Єдиній державній електронній базі з питань освіти 09.12.2024 15:07:34. Підписано - заступник директора з навчальної роботи В. Сидорко. Сертифікат 3FAA9288358EC003040000004EEA1C002684C900. Дійсний з 12.12.2023 10:58 по 12.12.2025 10:58.

Таким чином, пункт рішення відповідача про відмову у наданні позивачу відстрочки є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки позивач особисто звернувся із заявою про надання відстрочки у встановленому законодавством порядку.

При цьому, позивачем не зазначено, в якому саме рішенні висловлена відмова ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Тому у даному випадку належним захистом порушеного права позивача є визнання протиправним та скасування п. 1/36 рішення, яке оформлене протоколом комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 № 20 від 24.10.2024 року про відмову у наданні відстрочки на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» ОСОБА_1 .

Звідси, позовна вимога щодо визнання відмови ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» протиправною не підлягає до задоволення.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), на підставі пункту 1 частини 3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», то суд зазначає таке.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим у частині другій статті 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя.

Відповідно до частини четвертої статті 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймати замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, і давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, що належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.

Відповідно до пункту 11 Положення № 154 саме на районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено обов'язок по оформленню відстрочки військовозобов'язаних від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку. Тобто, відповідач у даному випадку має виключну компетенцію в питаннях оформлення відстрочки від мобілізації.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що належним способом відновлення порушеного права позивача у спірних правовідносинах є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 18.10.2024 року про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частині третьої статті 23 Закону №3543-ХІІ і у відповідності із процедурою, передбаченою чинним законодавством, прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, враховуючи те, що відповідачем у відзиві не спростовано доводів позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.

За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Положеннями частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Водночас суд зауважує, що на користь позивача підлягає відшкодуванню вся сума судового збору в розмірі 2422,40 грн., адже незважаючи на часткове задоволення позовних вимог, суд визнав порушення законних прав позивача внаслідок протиправних дій суб'єкта владних повноважень, і спір по суті вирішено на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати пункт 1/36 рішення, яке оформлене протоколом комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 № 20 від 24.10.2024 року про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, ОСОБА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.10.2024 року про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 1 частині третьої статті 23 Закону №3543-ХІІ і у відповідності із процедурою, передбаченою чинним законодавством, прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 2422,40 грн. (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С. В. Прудник