ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
12 липня 2010 року 14:00 № 2а-3182/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М. , за участю представників сторін:
від позивача: Даниленко Ніни Миколаївни
від відповідача: не з'явився, належним чином повідомлений
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокуратури Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до Дочірнього підприємства «Кінтан Девелопментс ЛТД»
простягнення штрафних санкцій в розмірі 510,00 грн.,
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 липня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Прокуратура Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до дочірнього підприємства «Кінтан Девелопментс ЛТД»про стягнення штрафу у розмірі 510,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві в ході обстеження дочірнього підприємства «Кінтан Девелопментс ЛТД»виявлено порушення правил технічної експлуатації електроустановок споживачів. У зв'язку із невиконанням припису інспекції щодо усунення виявлених порушень, постановою від 28.04.2009 №28 до відповідача застосовано штраф у сумі 510 грн., який станом на день розгляду справи в суді відповідачем не сплачений.
Відповідач належним чином повідомлявся про судовий розгляд справи відповідно до вимог статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується матеріалами справи, проте в судові засідання не з'являвся, заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»на підставі статті 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 №929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України 13.02.2006 №131), проведено обстеження енергогосподарства відповідача, під час якого встановлено порушення правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що підтверджується актом обстеження від 29.01.2009 №8-10-12-59.
За наслідками перевірки державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві винесено припис від 29.01.2009 №8-10-12-59, якими приписано усунути порушення Закону України «Про електроенергетику»та нормативно-правових актів в енергогосподарстві, а саме: 1) надати договір на постачання теплової енергії у гарячій воді з теплопостачальною організацією; 2) надати наказ на призначення відповідальної особи за теплове господарство споживача; 3) провести атестацію відповідальної особи по ПТЕ ТУ і М; 4) надати проектно -технічну документацію на систему теплопостачання споживача (ІТП ПТЕ ТУ і М); 5) обладнати систему опалення елеватором або змішувачем; 6) встановити автоматичний регулятор витрат систем опалення; 7) в ТП споживача розмістити принципову схему системи теплопостачання (п.6.4.5 ПТЕ ТУ і М); 8) нанести на шкалу манометрів червону позначку максимально допустимого тиску (п. 7.2.19 ПТЕ ТУ і М); 9) провести державну перевірку манометрів встановлених в ТП; 10) відновити маркування на трубопроводах та арматурі вузла теплового вводу споживача; 11) нанести написи на дверях теплового пункту; 12) надати комплекти інструкцій відповідно до вимог ПТЕ і М.
Строк виконання припису визначений 23.03.2009.
Актом перевірки (протоколом) державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві від 26.03.2009 №8-10-12-19 А/П встановлено не виконання вимог припису від 29.01.2009 №8-10-12-59.
Постановою державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 28.04.2009 №28 на відповідача накладено штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510,00 грн., який підлягав сплаті до Державного бюджету України протягом тридцяти днів з дня винесення постанови.
На час розгляду справи в суді відповідачем не надано доказів про сплату штрафу у сумі 510 грн.
Закон України «Про електроенергетику»визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі та регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Частиною четвертою статті 9 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Частиною п'ятою названої статті визначено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема: отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Положеннями статті 27 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - застосовується штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до статті 121 Конституції України, на органи прокуратури покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Строки звернення до суду та застосування адміністративно-господарських санкцій позивачем не порушено.
Враховуючи, що відповідачем не сплачено самостійно суму адміністративно-господарських санкцій, постанова про накладення штрафу не оскаржувалась, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позов задовольнити.
Стягнути з дочірнього підприємства «Кінтан Девелопментс ЛТД»(03039, місто Київ, Керамічний провулок, 7-А, код ЄДРПОУ 30572361) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, банк ГУ ДКУ в місті Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК в Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф в сумі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Літвінова
Повний текст постанови складено 19.07.2010