Постанова від 23.01.2025 по справі 749/526/21

Справа № 749/526/21

Номер провадження 1-в/749/4/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2025 року м. Сновськ

Щорський районний суд Чернігівської області складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

представника відділення поліції №2 (м. Сновськ)

Корюківського РВП

ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3

особи, щодо якої встановлюється

адміністративний нагляд ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сновськ в залі суду матеріали, які надійшли від т.в.о. начальника відділення поліції №2 (м.Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Хотуничі, Щорського (нині - Корюківського) району, Чернігівської області, мешканця АДРЕСА_1 ,раніше засуджений:

1) 12.05.2014 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням 1 рік;

2) 23.01.2015 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 70, ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ухвали Коростенського міськрайонного суду Житомирської обл. від 12.08.2020 звільнений УДО;

3) 07.06.2021 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 71 КК України до 1 року 3 місяців 10 днів позбавлення волі;

4) 16.08.2021 Щорським районним судом Чернігівської області за ч.3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі,-

ВСТАНОВИВ:

У січні 2025 року т.в.о. начальника відділення полції №2 (м.Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , оскільки останній після звільнення 17.01.2024 року з місць позбавлення волі був поставлений на облік відділення поліції №2 (м. Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області під категорією формально підпадаюча під адміністративний нагляд, але перебуваючи на обліку під категорією формально підпадаючий під адміністративний нагляд на шлях виправлення не став та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні представник відділення поліції №2 підтримав подання та просив суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечував проти встановлення над ним адміністративного нагляду.

Суд, вислухавши представника відділення поліції №2,особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, вважає поданняпро встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 24.01.2024 р., 27.05.2024 р.,31.05.2024 р., 24.04.2024 р., ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП, ч.1 ст. 173-2 КУпАП, ч.1 ст. 173-2 КУпАП, ч.1 ст. 178 КУпАП, за що останньому виносились попередження, про те якщо він не припинить вчиняти правопорушення, то йому буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд» обмежень.

Однак ОСОБА_4 на вказані попередження не відреагував та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 р. № 264/94-ВР (далі - Закон № 264) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону № 264 адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 неодноразово засуджувався до позбавлення волі, останній з яких 16.08.2021 Щорським районним судом Чернігівської області за ч.3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. 17.01.2024 року звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково, невідбутий термін 7 місяців 30 днів із застосуванням ст. 81 КК України.

Першим абзацом ст.. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Оскільки ОСОБА_4 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності та попереджалась працівниками органу поліції про недопустимість такої поведінки, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду у запропонованому у поданні вигляді.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання т.в.о. начальника відділення полції №2 (м.Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік та застосувати до нього наступні обмеження:

1. Заборонити вихід з будинку, що розташований в АДРЕСА_1 в період з 22 - ї до 6 - ї години ранку.

2. Заборонити відвідування барів, кафе, магазинів де спиртні напої продаються на розлив.

Зобов'язати прибувати на реєстрацію до відділення поліції №2 (м.Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області один раз на місяць, кожний перший вівторок місяця.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови про встановлення адміністративного нагляду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд Чернігівської області протягом семи днів з дня винесення постанови.

Суддя ОСОБА_1