Справа № 686/27783/24
Провадження № 3/686/999/25
24 січня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
ОСОБА_1 ставиться у вину те, що 06.10.2024 року о 14 год. 56 хв. на А/д Н30 Стрий-Ізварине 278 км, керував транспортним засобом «BMW X5» д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи при цьому посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Правопорушення вчинено особою, яка протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про місце, день та час розгляду справи, шляхом направлення смс-повідомлення, не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. У відповідності до ч. 1 ст. 268 КУпАП вказана справа може бути розглянута за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Співробітником поліції дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 5 ст. 126 КУпАП, що не знайшло свого підтвердження у судовому засіданні, з огляду на таке.
Адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті (керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами).
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце,
час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч вказаним нормам у протоколі серії ЕПР1 №144286 від 06.10.2024 року не зазначено суть правопорушення за ч.5 ст.126 КУпАП.
Натомість у протоколі викладена суть правопорушення за ч.1 ст.126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред'явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, що не підвідомча судам.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 12.12.2024 року справу повернуто до УПП у Хмельницькій області для доопрацювання.
17.01.2025 року справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернута до Хмельницького міськрайонного суду без усунення вказаних недоліків.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному Законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі, без підтвердження іншими належними та допустимими доказами, не є безумовним та беззаперечним доказом доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, являє собою лише початковий правовий висновок щодо дій певної особи, в якому фактично формулюється обвинувачення особи у вчиненні певного правопорушення.
Окрім того, до матеріалів справи додано постанову серії ББА №306120, як доказ повторності вчинення правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП. Однак даною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП.
Вище зазначене унеможливлює притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП.
Відповідно до змісту статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи вище викладене підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності відсутні, тому провадження по справі слід закрити.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП,
постановила:
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП закрити за відсутності події та складу у його діях правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Порозова І.Ю.