23 січня 2025 року м. Житомир справа № 240/13061/24
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Капинос О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
Визнати протиправними дії Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо зменшення ОСОБА_1 у довідці від 12.09.2023 №203-572/201 станом на 01.01.2022 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.12.2022 у справі №640/18024/22 залишеного без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.08.2023 у справі №640/18024/22, розміру надбавки за особливості проходження служби з 85% до 53,2% та премії з 130% до 51,3%.
Зобов'язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій, на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.12.2022 у справі №640/18024/22 залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.08.2023 у справі №640/18024/22 скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, в якій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Наказу ДСНС від 13.01.2022 №НС-27 "Про окремі питання грошового забезпечення осіб начальницького складу служби цивільного захисту апарату ДСНС у 2022 році", вказати розміри надбавки за особливості проходження служби - 85% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії -130% посадового окладу.
В обґрунтування позову зазначає, відповідачем протиправно, на свій розсуд встановлено грошове забезпечення у довідці для перерахунку пенсії з 01.02.2022 та протиправно зменшено розмір відсоткового значення таких складових, як надбавка за особливості проходження служби (вказано 53,2% замість 85%) і премія (вказано 51,3% замість 130%).
Провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач у відзиві просить у задоволенні позову відмовити. У наданому до суду відзиві на позов представник відповідача просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на те, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача станом на 01.01.2022 відповідачем правомірно зазначено середній розмір надбавки за особливості проходження служби та премії, що була визначена із фактично виплаченого грошового забезпечення за відповідною посадою діючим особам начальницького складу служби цивільного захисту у межах асигнувань на 2022 рік та в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням тих його видів, які визначені пунктом 5 Порядку №45.
У додаткових поясненнях позивач просить позов задовольнити.
У запереченнях на пояснення відповідач зазначив, що вимоги позивача про необхідність зазначення надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії є неправомірним, оскільки постанова №704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток та відповідно до пункту 5 постанови №704 виключними повноваженнями до визначення конкретних розмірів надбавок і доплат належить керівнику відповідача у межах кошторису та бюджетних асигнувань на виплату грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 звільнився з військової служби з посади заступника начальника квартирно-експлуатаційного відділу управління тилового забезпечення Головного управління сил Цивільної оборони Міністерства надзвичайних ситуацій , правонаступник - Державна служба України з надзвичайних ситуацій .
З 07.10.2000 позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві , отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.12.2022 у справі №640/18024/22 залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.08.2023 у справі №640/18024/22 відповідачем складено та направлено до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 від 12.09.2023 №203-572/201 в якій вказано розміри грошового забезпечення, розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01.01.2022.
У довідці розмір надбавки за особливості проходження служби вказано 53,2% премії вказано 51,3% .
Не погоджуючись з розміром визначеної надбавки за особливості проходження служби та премії, позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив скласти та подати до ГУ ПФУ довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022, в який на підставі Постанови №704 та Наказу ДСНС від 13.01.2022 №НС-27 вказати розміри надбавки за особливості проходження служби - 85% (від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), премії -130% від посадового окладу.
Відповідач листом від 31.05.2024 №20-11813/201 повідомив, що рішення від 05.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23 є зразковим у справах пенсіонерів, довідки яким видають територіальні центри комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Враховуючи вище викладене рішення Верховного суду не поширюються на пенсіонерів ДСНС, а тому немає підстав для оформлення вам оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 29.01.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022, що враховується для перерахунку пенсії на підставі рішення суду.
Вважаючи, що відповідачем неправомірно зазначено у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 відомості про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у менших відсоткових розмірах ніж встановлено вищевказаним наказом ДСНС, позивач звернувся до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон № 2262-ХІІ.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком (частина третя статті 52 Закону № 2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року № 2011- XIІ визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову КМУ № 704, якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 2 Постанови КМУ № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", визначений Порядком № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, з 05 березня 2019 року діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.
Так, пунктом 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 01 лютого 2018 року № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Стосовно розмірів такого додаткового виду грошового забезпечення як надбавка за особливості проходження служби, суд зазначає, що підпунктом 1 пункту 5 постанови КМУ №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Згідно норми абзацу четвертого підпункту 1 пункту 5 постанови КМУ № 704 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу може призначатися у розмірі від 1% (мінімальний розмір) до 100% (максимальний розмір).
Встановлення такого діапазону між мінімальним та максимальним розміром надбавки за особливості проходження служби означає, що у будь-якому випадку вказана надбавка не може перевищувати 100%.
При цьому положеннями постанови КМУ № 704 також передбачено, що вказана надбавка виплачується у порядку та умовах, визначених керівником державного органу, та залежить від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.
Щодо розміру премії, як додаткового види грошового забезпечення, суд вказує, що підпунктом 2 пункту 5 постанови КМУ № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Із огляду на вищевказане, суд доходить висновку, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами, і залежать від наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі відповідного органу, а також від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.
При цьому згідно положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, аналізуючи зазначений пункт Порядку № 45, Суд наголошує, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсоткове значення надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Аналогічну правову позицію щодо необхідності зазначення у відповідних довідках для перерахунку пенсій розміру премії, визначеного у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою, викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).
При розгляді даної справи судді враховує висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 05.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23, де суд дійшов висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові №704, на 50% розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом на 1 січня відповідного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, у межах спірних правовідносин розміри надбавки за особливості проходження служби та премії, як складових грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 повинні бути визначені у середньому розмірі, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 21.11.2024 у справі №620/18699/23.
Відповідно до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.
Пунктом 7 цього Положення встановлено, що ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно з пунктом 6 Порядку №45, відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.
Наказом ДСНС від 13.01.2022 № 27 "Про окремі питання грошового забезпечення осіб начальницького складу служби цивільного захисту апарату ДСНС у 2022 році" визначено граничні розміри надбавки за особливості проходження служби та преміювання, зокрема за посадою заступника начальника відділу у складі Департаменту апарату ДСНС, а саме: надбавка за особливості проходження служби становила у розмірі до 85 відсотків посадового окладу, окладу за спеціальним званням з урахуванням надбавки за вислугу років та розмір щомісячної премії - до 130 відсотків посадового окладу.
На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.12.2022 у справі №640/18024/22 залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.08.2023 у справі №640/18024/22 відповідачем складено та направлено до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 від 12.09.2023 №203-572/201 в якій вказано розміри грошового забезпечення, розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01.01.2022.
У довідці розмір надбавки за особливості проходження служби вказано 53,2% премії вказано 51,3%.
У спірному випадку право позивача на перерахунок пенсії виникло 01.01.2022, а тому у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2022 мають бути зазначені відомості про надбавку за особливості проходження служби та про щомісячну премію - у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2022 року за відповідною посадою позивача у тому державному органі, з якого його було звільнено на пенсію.
На виконання вимог ухвали про витребування доказів, відповідачем надано суду довідку від 21.11.2024 №30-118/30 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, у якій вказано, що за нормами чинними станом на 01.01.2022, за відповідною посадою діючого співробітника, яку займав ОСОБА_1 на момент звільнення становить, окрім іншого: надбавка за особливості проходження служби 85%, премія (130%).
Суд не заперечує доводи позивача, що наказами ДСНС встановлено лише граничний розмір надбавки та премії, а не обов"язковий, проте, як вже зазначалося, відомості про надбавку за особливості проходження служби та про щомісячну премію повинні бути визначені у середньому розмірі, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження обставин того, що надбавка за особливості проходження служби та щомісячна премія у довідці від 12.03.2023 №203-572/201 вказана саме у середніх розмірах, що фактично були виплачені за січень 2022 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.
З огляду на викладене вище дії ДСНСУ щодо зазначення в оновленій довідці від 12.03.2023 №203-572/201 про розмір грошового забезпечення позивача відомостей про розмір надбавки за особливості проходження служби 53,2% та щомісячної премії 51,3% суд визнає такими, що вчинені не на підставі, що визначені законами України, а тому є протиправними.
З огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов"язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022, в якій на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 вказати розмір надбавки за особливості проходження служби - 85% та премії - 130%.
Суд, беручи до уваги доводи позивача про врахування висновків, викладених у рішенні Верховного Суду у зразковій справі №380/19324/23, зауважує, що справа №240/13061/24 з огляду на її суб'єктний склад (відповідач - управління ДСНС України), не може бути визнана типовою щодо зразкової справи № 380/19324/23, водночас, враховуючи підхід Верховного Суду щодо застосування положень пункту 5 Порядку № 45, які врегульовують в тому числі і правовідносини, що виникли у справі, рішення у якій оскаржуються, суд доходить висновку, що для правильного вирішення справи слід встановити розміри надбавки за особливості проходження служби та премію, що виплачувались за прирівняною посадою, яку обіймав позивач на час призначення пенсії, станом на момент виникнення права на перерахунок.
Інші доводи та заперечення сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.
Слід зазначити, що згідно з пунктом 58 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010 у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994).
За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Наведене свідчить про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 242-246, 295 КАСУ,
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (вул. Гончара Олеся, 55А, м.Київ,01054. РНОКПП/ЄДРПОУ: 38516849) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо зменшення ОСОБА_1 відсоткового значення розміру надбавки за особливості проходження служби та розміру премії, зазначених у довідці від 12.09.2023 №203-572/201 станом на 01.01.2022.
Зобов'язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022, в якій на підставі положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 вказати розмір надбавки за особливості проходження служби - 85% та премії - 130%.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Капинос
23.01.25