Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа № 506/3/25
Провадження № 3/506/17/25
23 січня 2025 року селище Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Міністерства оборони України, військової частини НОМЕР_1 відносноОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, військовослужбовця вч НОМЕР_1 , стрільця-помічника гранатометника 3 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 1 стрілецької роки в/ч НОМЕР_1 , солдата, маючого на утриманні четверо неповнолітніх дітей, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню,
- за ч. 3 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 10.11.2024-11.11.2024 року солдат ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем за мобілізацією, проходячи військову службу у в/ч НОМЕР_1 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби та порушуючи свої статутні обов'язки, допустив відсутність на військовій службі до 3(трьох) діб, а саме у термін з 10.11.2024 року по 11.11.2024 року, чим порушив вимоги ст. ст. 1,2,4,11,12,16,49,127,127,128 ЗУ" Про Дисциплінарний статуту ЗСУ".
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом частини першої статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно диспозиції ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, відповідальність за вчинення даного правопорушення настає у разі самовільного залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов'язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
У порушення вимог ст. 256 КУпАП, зазначена у протоколі про військове адміністративне правопорушення суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 КУпАП, щодо ОСОБА_1 не відповідає диспозиції вищевказаної норми цього Кодексу.
Суд не має права самостійно змінювати суть, кваліфікацію адміністративного правопорушення, інкримінованого особі, чи збирати докази у справі. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до органу, який його склав, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.276, 278 КУпАП, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.3 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути в/ч НОМЕР_1 , для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бурдинюк О. С.