Справа № 685/1303/24
Провадження № 3/685/27/25
22 січня 2025 року
Суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Самойлович А.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 Відділу поліції №2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, працюючої продавцем магазину «Від А до Я» в АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 236324 від 29.11.2024 року, 29.11.2024 року о 12 год. 00 хв., в с.Турівка по вул.Центральна, 32 А в магазині «Від А до Я» продавець ОСОБА_1 здійснювала торгівлю сигаретами, тютюновими виробами, а саме: Прима Класична у кількості 41 пачка за ціною 38 грн. 1 пачка, Ротманс у кількості 12 пачок за ціною 62 грн 1 пачка без марок акцизного податку, чим порушила абзац 3 частини 4 ст.11 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а також п.226.5 ст.226 Податкового кодексу України. Правова кваліфікація - ч.1 ст.156 КУпАП.
ОСОБА_1 пояснила, що магазин належить її матері, а вона фактично лише працює продавцем. Сигарет без акцизних марок не продавала, а знайдені поліцейським сигарети вона придбала для себе особисто та частину, без фільтру, для батька.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з таких підстав:
Статтею 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом. Відповідно до ст. 9 ч.1 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.280 КУпАП, орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 156 КУПАП настає за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору.
Абзацом 13-тим частини першої статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» визначено, що роздрібна торгівля - це діяльність по продажу товарів, в даному випадку тютюнових виробів, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.
Термін «торгівля» передбачає саме господарську діяльність, тобто, відповідно до ст. 3, п. 2 ст. 19 Господарського кодексу України, діяльність суб'єкта господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямовану на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Тому до відповідальності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без марок акцизного збору може бути притягнута або службова особа юридичної особи, яка здійснює торгівельну діяльність, або фізична особа-підприємець.
Продавець, який є найманим працівником, та здійснює безпосередній продаж, або інша особа, не найманий працівник, не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУПАП, тому дана справа про притягнення до відповідальності продавця ОСОБА_1 , яка є найманим працівником ФОП ОСОБА_2 згідно трудового договору № 1 від 01 серпня 2024 року, підлягає закриттю.
Враховуючи обставини справи, керуючись ч.1 ст.156, 247, 283, 284, 285 КУпАП, райсуд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.156 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Теофіпольський районний суд Хмельницької області.
Суддя Самойлович А.П.