Рішення від 20.01.2025 по справі 320/14098/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року м.Київ № 320/14098/23

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо надання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про розмір грошового забезпечення позивача, зі зменшеним розміром надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65%, виключенням надбавки за знання однієї європейської мови та інформації щодо основного розміру пенсії, що враховується для перерахунку пенсій з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі статей 43, 8, 10 та 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон Ne 2262-XII) з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

- зобов?язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві скореговану довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 5 березня 2019 р., відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», для перерахунку та виплати пенсії з 1 січня 2018 року на підставі статей 8, 10, 43, та 63 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: розмір надбавки за особливості проходження служби (90 % від посадового окладу, окладу за військовим званням), надбавки за вислугу років), надбавки за знання однієї європейської мови (у розмірі 10 % посадового окладу), визначенням основного розміру пенсії 89% (вислуга років 33), залишивши без змін розмір надбавки за вислугу років (50%), надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%), премії (35%).

Позовні вимоги ОСОБА_2 обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 видав позивачу нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для перерахунку пенсії від 14.04.2021 №ВСЗ/1390. В оновленій довідці зазначено додаткові види грошового забезпечення позивача для обчислення та перерахунку пенсії, зокрема, надбавка за особливості проходження служби у розмірі 65% та відсутня надбавка за знання однієї європейської мови - 10%. Позивач вважає, що під час складання нової довідки відповідач протиправно зменшив розмір надбавки за особливості проходження служби зі 90% до 65% від посадового окладу, та протиправно не зазначив надбавку за знання європейської мови - 10%. На цій підставі, позивач за захистом своїх прав та інтересів звернувся до суду.

Ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

Відповідач надав відзив на позов, за змістом якого заперечує проти позовних вимог, оскільки відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 (далі - Наказ № 260) - розділом VI передбачено, що військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. Окрім того, зазначено, що мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків. Отже, зазначений ІНФОРМАЦІЯ_3 розмір надбавки за особливості проходження служби відповідає вимогам чинного законодавства. Також, відповідач стверджує, що відповідно до Постанови № 704 та Наказу № 260 не передбачено такий додатковий вид грошового забезпечення як надбавка за знання однієї європейської мови. Дана надбавка була передбачена постановою КМУ від 7 листопада 2007 року № 1294, однак дана постанова втратила чинність 01.03.2018, отже її положення не застосовуються для складання довідки станом на 05.03.2019. Тому, ІНФОРМАЦІЯ_3 правомірно не зазначив дану надбавки, оскільки чинним законодавством вона не передбачена.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером Збройних Сил України та отримує пенсію з листопада 2005 року, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (надалі - Закон №2262).

Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі ФА 141167 (додаток 2 до позову), пенсія обрахована в основному розмірі 89% грошового забезпечення та складається із: посадового окладу; окладу за військове звання; процентної надбавки на вислугу років 40 %; грошової компенсації за продпайок 100%; роботи з таємними виробами, носіями, документами 15%; надбавки за знання однієї європейської мови 5%; надбавки за безперервну службу 90%; премії 33,3%.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови №704.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №103, ІНФОРМАЦІЯ_4 складено довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно якої посадовий оклад складає 8320,00 грн; оклад за військовим званням 1480,00 грн; надбавка за вислугу років (50%) 4900 грн.

На підставі зазначеної довідки органом пенсійного фонду був здійснений перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018, правомірність якого позивачем не оскаржувалась.

05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

04.09.2020 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 із заявою, в якій просив виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення із зазначенням, в тому числі, відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: роботи з таємними виробами, носіями, документами 15%; надбавку за особливо важливі завдання 90%; надбавки за знання однієї європейської мови 10%; премії 10%.

Відповідач листом від 10.09.2020 року №ВСЗ/4756 відмовив позивачу у видачі оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.03.2021 у справі №640/29066/20 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_6 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 .

На виконання вказаного рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_7 підготовлено та видано нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у якій зазначено наступні види грошового забезпечення позивача: посадовий оклад - 8320,00 грн, оклад за військове звання "полковник" - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 4900,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (65%) - 9555,00 грн, служба в умовах режимних обмежень (15%) - 1248,00 грн, премія (35%) - 2912,00 грн. Усього - 28415,00 грн.

Вважаючи дії відповідача щодо зазначення у довідці надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65%, замість 90% та не зазначення надбавки за знання іноземної мови - 10%, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлення єдиної системи їх соціального та правового захисту, гарантування військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливих умов для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулювання відносини у цій галузі визначено Законом №2011-XII.

Згідно положень ч. 2-4 ст.9 Закону №2011-XII, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються КМ України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються КМ України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, є Закон №2262-ХІІ, яким держава гарантує гідне пенсійне забезпечення, зокрема, військовослужбовцям, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Положеннями ст. 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії, зокрема, військовослужбовцям, обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому КМ України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ч. 1,4 ст. 63 Закону №2262-XII, згідно із якими перерахунок раніше призначених пенсій, зокрема, військовослужбовцям, у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку; усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМ України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій .

Відповідно до положень п.2,3 Постанови № 704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення; виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу визначено здійснювати в порядку, що затверджується, зокрема, Міністерством оборони.

Згідно п. 5, 6 Постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право: 1) установлювати: надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок №260), який визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам, дія якого (крім розділів II, V-IХ, ХІI-ХХV) поширюється на військовослужбовців, умови виплати грошового забезпечення для яких встановлено іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 2 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років; до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія; до одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Згідно п. 3 Порядку № 260 підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

За приписами п.4 Порядку № 260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа, зокрема, осіб офіцерського складу включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Крім того, п.2 розділу VІ Порядку № 260 передбачено виплату надбавки за особливості проходження служби, згідно якого розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.

Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55.

Розрахунковий розмір надбавки за особливості проходження служби, отриманий шляхом множення мінімального розміру щомісячної надбавки на відповідний коефіцієнт, округлюється в бік збільшення до одного знака після коми.

Військовослужбовцям, які одночасно мають право на отримання надбавки за особливості проходження служби за різними коефіцієнтами, ця надбавка обчислюється з урахуванням більшого коефіцієнта.

Суд зазначає, що відповідач визначив надбавку за особливості проходження служби у мінімальному розмірі - 65% без множення на відповідний коефіцієнт складності та важливості виконуваних обов'язків від 1 до 1,45.

При цьому, у суду відсутні відомості щодо відповідності посади позивача відповідному коефіцієнту складності та важливості виконуваних обов'язків відповідно до Додатку до Порядку №260.

Тому, суд дійшов висновку, що належним способом захисту позивача буде зобов'язання відповідача визначити в оновленій довідці розмір надбавки за особливості проходження служби шляхом множення 65 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на коефіцієнт надбавки від 1 до 1,55.

Разом з тим, вимоги позивача про визначення вказаної надбавки у розмірі 90% є необґрунтованими, оскільки при обрахунку даної надбавки станом на 05.03.2019 підлягають застосуванню норми Порядку № 260.

Відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 у цій частині підлягають частковому задоволенню.

Надаючи оцінку вимогам в частині зобов'язання відповідача видати нову довідку до якої включити надбавку за знання однієї європейської мови, суд зазначає про те, що при виготовленні нової довідки відповідачем повинно бути враховано Порядок №45, пунктом 5 якого передбачено, що при перерахунку пенсії враховуються інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Пунктом 5 Постанови №704 надається право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Щодо визначення розмірів додаткових видів грошового забезпечення у процентному відношенні суд зазначає, що визначення розміру додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії належить до повноважень відповідача, виходячи із розмірів, установлених Кабінетом Міністрів України, Міністерством оборони України та виходячи із середніх розмірів, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

З огляду на викладене, у нову довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1 повинна бути включена надбавки за знання європейської мови - 10%.

Щодо вимоги позивача про необхідність зазначення в оновленій довідці основного розміру пенсії позивача 89%, суд зазначає, що визначення процентного розміру пенсії відноситься до повноважень пенсійного органу, а відтак ця вимога не підлягає задоволенню.

Суд звертає увагу позивача, що предметом спору у цій справі є виключно питання вірного обрахунку відповідачем процентного розміру надбавки за особливості проходження служби та питання врахування у довідці надбавки за знання однієї європейської мови.

При цьому, розмірі інших видів грошового забезпечення (основні та додаткові) не оспорюються сторонами, а тому суд не надаватиме оцінку цим надбавках.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтується його відзив, і не довів правомірності своєї бездіяльності.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки з матеріалів справи вбачається вчинення відповідачем протиправної бездіяльності, яка полягає у не складенні довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019.

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19.

Судові витрати розподілу не підлягають в зв'язку зі звільненням позивача від сплати судового збору.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 14.04.2021 №ВСЗ/1393 надбавки за особливості проходження служби на рівні 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) станом на 05.03.2019, в якій на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", вказати надбавку за особливості проходження служби, визначену шляхом множення 65 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на відповідний коефіцієнт, зазначений у Додатку до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (пункт 1 розділу VI) від 07.06.2018 № 260 та вказати надбавку за знання однієї європейської мови - 10%, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

У задоволенні інших вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.