308/95/25
21.01.2025 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі прокурора ОСОБА_2 , за участі особи, стосовно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , розглянувши подання начальника Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області полковника поліції ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого, раніше судимого,
До Ужгородського міськрайонного суду звернувся начальник Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_5 з поданням про встановлення відносно гр. ОСОБА_3 адміністративного нагляду.
Подання про встановлення адміністративного нагляду мотивовано тим, що Громадянин ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 після звільнення з місць позбавлення волі 23.01.2012 року та прибувши для постійного місця проживання в м. Ужгород, на шлях виправлення не став, систематично порушує вимоги адміністративного законодавства України, а саме:
1. 29.03.2024 року гр. ОСОБА_3 о 11:30 год за адресою АДРЕСА_2 перебував у стані алкогольного сп'яніння у дворі квартирного будинку, чим ображав людську гідність Ла громадську мораль, у зв'язку з чим 29.03.2024 року відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 543106 за ч.3 ст. 178 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду.
2. Не дивлячись на це, 25.04.2024 року гр. ОСОБА_3 о 22:36 год був відсутній за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду, у зв'язку з чим 01.05.2024 року відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 544093 за ч.2 ст. 187 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду.
3. Втретє порушення адміністративного законодавства громадянин ОСОБА_3 допустив 20.06.2024 року, коли о 12:30 год за адресою АДРЕСА_3 викурював тютюновий виріб, а саме сигарету на автобусній зупинці, у зв'язку з чим 20.06.2024 року відносно нього було винесено постанову про адміністративне правопорушення серії ГБВ № 226772 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду.
4. Вчетверте порушення адміністративного законодавства громадянин ОСОБА_3 допустив 23.07.2024 року, коли о 00:25 год був відсутній за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду, у зв'язку з чим 24.07.2024 року відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 245093 за ч.2 ст. 187 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду.
5. Вп'яте порушення адміністративного законодавства громадянин ОСОБА_3 допустив 26.11.2024 року гр. ОСОБА_3 о 14:34 год за адресою м. Ужгород, вул. Загорська, 146 викурював тютюновий виріб, а саме сигарету на автобусній зупинці, у зв'язку з чим 26.11.2024 року відносно нього було винесено постанову про адміністративне правопорушення серії ЕГА № 1622399 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду.
Вказує, що незважаючи на винесені йому п'ять офіційних письмових попереджень 01.04.2024 року, 01.05.2024 року, 20.06.2024 року, 24.07.2024 року, 27.11.2024 року про термінове припинення антигромадського способу життя і роз'яснено йому про те, що відносно нього буде продовжено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених обмежень, його антигромадська поведінка в громадських місцях свідчить про вперте небажання стати на шлях виправлення, внаслідок чого гр. ОСОБА_3 залишається небезпечним для суспільства та може скоювати правопорушення та злочини.
Враховуючи вищенаведене, просить встановити відносно громадянина ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на один рік згідно Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» ст. 3 п. “В» від 01.12.1994 року з наступними обмеженнями:
1. Заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22.00 год. до 06.00 години наступної доби.
2. Заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та спеціалізованих відділів по реалізації спиртних напоїв.
3. Заборонити виїзд за межі м. Ужгорода в особистих справах без дозволу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області .
4. З'являтися для реєстрації в Ужгородське РУП ГУНП в Закарпатській області один раз на місяць.
Прокурор в судовому засіданні подання підтримав, просив задовольнити.
ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив, щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду заперечив.
Дослідивши подання, додані до нього документи, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні подання по наступних підставах:
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
При цьому, у порядку ч. 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
В поданні не вказано в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього та в поданні не зазначено обґрунтування доцільності встановлення визначених обмежень, оскільки виходячи зі змісту ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду.
Обмеження прав ОСОБА_3 , визначених у вказаному поданні, буде порушувати його право на свободу та особисту недоторканність, визначене ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також право на свободу пересування гарантоване ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
Крім того, суд звертає увагу про розбіжності, які містяться в поданні, а саме у вступній частині зазначено, що дане подання про продовження адміністративного нагляду, в той час як в прохальній частині просить встановити адміністративний нагляд.
Також в поданні не вказано, за яким вироком засуджений ОСОБА_3 , на який строк та не додано вказаний вирок до матеріалів подання. У разі необхідності продовження адміністративного нагляду, а не його встанволення, не додано постанову суду, якою встановлено даний адміністративний нагляд.
Враховуючи вищевикладене, та те, що подання не відповідає нормативним актам, які регулюють питання адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, що унеможливлює повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне рішення, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 .
На підставі викладеного та керуючись п. «в» ст.3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
В задоволенні подання начальника Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_4 про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1