Справа № 523/324/25
Номер провадження 3/523/455/25
"17" січня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м.Одеси Дяченко В.Г., за участю прокурора Лялін І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до 30 червня 2022 року спеціаліста І категорії з публічних закупівель Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської област, за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №33/2025 від 04.01.2025 року, ОСОБА_1 припинивши з 30.06.2022 року діяльність на посаді спеціаліста І категорії з публічних закупівель Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно - 21.04.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Лялін І.І. в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, визнає вину у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При вказаних обставинах, суддя вважає за можливе справу розглянути на підставі матеріалів, які наявні у справі.
Оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв'язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно Розпорядження № 295/2021-кР Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області від 22 липня 2021 року, ОСОБА_1 призначена на посаду спеціаліста І категорії з публічних закупівель з 23 липня 2022 року (а.с.21).
23.07.2021 року ОСОБА_1 було ознайомлено під особистий підпис з Попередженням про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби.
Розпорядженням № 57/2022-кР-тр Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області від 09 лютого 2022 року, ОСОБА_1 звільнена за угодою сторін з 28.02.2022 року (а.с.22)
Розпорядженням №92/2022-кР-тр Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області від 24 лютого 2022 року, скасовано розпорядження № 57/2022-кР-тр (а.с.23)
Розпорядженням №218/2022-кР-тр Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області від 01 липня 2022 року, ОСОБА_1 звільнена за угодою сторін з 30.06.2022 року (а.с.23)
Декларація особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, подана ОСОБА_1 21.04.2024 року ( а.с.11)
Згідно частини першої, пункту 1, підпункту «в» ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 15 частини 1 статті 3, зобов'язані не пізніше 20 робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП №33/2025 від 04.01.2025 року, додатками до нього та письмовим поясненням ОСОБА_1 .
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Статтею 1 вищевказаного Закону визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У зв'язку з чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є всі достатні підстави для визнання винною ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП та притягнення її до адміністративної відповідальності у межах санкції встановленої цією статтею у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення - не пропущено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо нього у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33, 36, 283, 284 КУпАП, суд, -
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченою ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, її захисником - протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя