Справа №443/2285/24
Провадження №3/443/38/25
15 січня 2025 рокусуддя Жидачівського районного суду Львівської області Сливка С.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої продавцем у ПП « ОСОБА_2 », яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення Серія ЛВ №000236 13.12.2024 року, 13 грудня 2024 року о 09:40 год., ОСОБА_1 , проводила реалізацію водних біоресурсів, а саме риби, виду короп, товстолоб та карась сріблястий, загальною вагою - 30 кг. (по 10 кг. кожного виду) без документів, які підтверджують право власності риби та ветеринарної довідки, чим порушила ст.7 Закону України «Про тваринний світ», п.6.1 розділу ІІ Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».
ОСОБА_1 , будучи особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, на виклик суду не з'явилася, однак від захисника - адвоката Чорненького Я.Б. надійшло клопотання, згідно якого останній просить розглянути справу без участі ОСОБА_1 та її захисника. Також просить закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що дану адміністративну справу слід повернути для належного оформлення, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи (ст. 256 КУпАП).
Всупереч вимогам статті 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення Серія ЛВ №000236 13.12.2024 року не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення.
Також, у ч. 2 ст. 251 КУпАП визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Перекладення такого обов'язку на суд не передбачено.
Із протоколу про адміністративне правопорушення Серія ЛВ №000236 13.12.2024 року видно, що до такого додається, зокрема запис з відеозйомки (в графі «до протоколу додаються»), однак зазначений додаток відсутній (не додано).
Слід зазначити, що неналежним чином оформлений протокол створює перешкоди повного і об'єктивного з'ясування всіх обставин по справі, він не може бути належним підтвердженням вчинення правопорушення. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення, здійснюється на основі додержання принципу законності (ч.1,2 статті7 КУпАП); завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Наведені порушення не можуть бути усунуті під час судового розгляду, що унеможливлює розгляд справи та прийняття відносно ОСОБА_1 обґрунтованого і законного рішення.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу, для належного оформлення.
У зв'язку з викладеним, приходжу до висновку, що матеріали адміністративної справи слід повернути до Управління державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Львівській області (Львівський рибоохоронний патруль) (79034, м.Львів, вул.Тернопільська, 2а) для додаткового оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 260, 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судя,
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.88-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення - повернути для належного дооформлення до Управління державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Львівській області (Львівський рибоохоронний патруль) (79034, м.Львів, вул.Тернопільська, 2а).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Сливка