Постанова від 14.01.2025 по справі 458/35/25

Справа № 458/35/25

3/458/59/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.01.2025 м.Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справ, які надійшли від Відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

-ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше притягався до адміністративної відповідальності згідно з постановою Турківського районного суду Львівської області від 03.01.2024 за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, КУпАП із застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 40 800,00 грн,

- за ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 КУпАП, якому роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,

встановив:

07.01.2025 до Турківського районного суду Львівської області надійшли два адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП № 458/35/25 (провадження № 3/458/59/2025) та за ч. 5 ст. 126 КУпАП № 458/36/25 (провадження №3/458/60/2025).

Оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, тому зазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження.

Обставини справи, які встановив суд.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209257 від 31.12.2024, 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 , будучи особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за ч. 1 та ч. 2 ст. 130 КУпАП, керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Також, 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 , повторно протягом року керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 а) Правил дорожнього руху.

Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП, підтвердив обставини його вчинення. Щодо притягнення його до відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, то пояснив, що дійсно відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, бо вживав спиртне, а тому не бачив у цьому потреби. Однак вказав, що протягом року він лише один раз був притягнутий до відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП, на підтвердження чого подав суду копію постанови суду в справі № 458/1193/23 від 03.01.2024. Готовий сплатити штраф, розуміє свою провину.

Докази подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209257 від 31.12.2024 за ч. 3 ст. 130 КУпАП:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР №1 № 209257 від 31.12.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП, з якого суд встановив, що 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 , будучи особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за ч. 1 та ч. 2 ст. 130 КУпАП, керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.Особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 від ознайомлення зі змістом протоколу та отримання його копії відмовився;

- Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого видно, що огляд водія ОСОБА_1 проводився у зв'язку з виявленням поліцейським у водія ознак алкогольного сп'яніння: запаху алкоголю з порожнини рота, порушення мови та координації рухів. Огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння не проводився;

- Направлення на огляд водія трансопртного засобу з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння від 31.12.2024, з якого видно, що водій ОСОБА_1 був скерований поліцейським СРПП ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Іванюком І. для проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичний заклад - КНП "Турківська центральна міська лікарня".

- копія протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209254 від 31.12.2024 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП;

- відеозапис, який міститься на компакт-диску, з якого видно, що 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 . Після виявлення ознак сп'яніння у водія ОСОБА_1 поліцейський запропонував йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального засобу, в медичному закладі та роз'яснив його право на відмову від проходження такого огляду, наслідки такої відмови. Однак, ОСОБА_1 відмовився від проходження такого огляду як на місці зупинки транспортного засобу, так і в закладі охорони здоров'я. Після цього працівник поліції склав щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 130 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за ч. 1 та ч. 2 ст. 130 КУпАП.

- інформація з ІІПС "АРМОР" відносно ОСОБА_1 ;

- копія постанови Турківського районного суду Львівської області від 21.10.2024, з якої видно, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу;

- копія постанови Турківського районного суду Львівської області від 20.09.2023, з якої видно, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1 (один) рік;

- довідка ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області від 02.01.2025 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Докази подані особою, яка притягається до адміністративної відповідальності:

- копія постанови Турківського районного суду Львівської області від 03.01.2024, згідно з якою ОСОБА_1 визнано винуватим за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 40 800,00 грн.

Оцінка судом доказів та норми права, які суд застосував, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР № 209257 від 31.12.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього рух, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 130 КУпАП.

У відповідності до положень ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Процедура проведення, проходження та направлення водіїв транспортних засобів на огляд, зокрема щодо стану алкогольного сп'яніння визначена:

- Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі по тексту Інструкція);

- Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 110 зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 57 (далі по тексту Порядок).

Так, згідно з п. 2 Розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Відповідно до п. 6 Розділу ІІ інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоров'я). (п.7 Розділу І Інструкції).

Також, згідно з п. 6 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Відповідно до п. 8 Порядку, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, як це визначено у ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За змістом ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

На підставі фактичних даних, які встановлені дослідженими та перевіреними в ході розгляду справи доказами, суд встановив наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 цих обставин не спростував, визнав свою вину.

За дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 130 КУпАП.

Однак, як видно з матеріалів справи, зокрема, з копії постанови Турківського районного суду Львівської області від 20.09.2023 (справа № 458/842/23) ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1 (один) рік (постанова набрала законної сили 03.10.2023).

З копії постанови Турківського районного суду Львівської області від 03.01.2024 (справа № 458/1193/23) видно, що ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 та ч. 2 ст. 130 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40800,00 грн (постанова набрала законної сили 16.01.2024).

Відтак, враховуючи те, що правовопорушення згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209257 від 31.12.2024 було вчинене ОСОБА_1 31.12.2024, тому в розумінні диспозиції ч. 3 ст. 130 КУпАП він не є особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного.

Відповідно до норм чинного КУпАП суд не позбавлений можливості кваліфікувати (перекваліфікувати) дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на іншу частину статті, якщо це не погіршує становище особи, тобто, якщо частиною статті, на яку суд перекваліфіковує дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не передбачено більш суворе адміністративне стягнення, ніж частиною статті, за якою щодо особи складено відповідний протокол.

Відтак, з урахуванням викладеного, дії ОСОБА_1 необхідно перекваліфікувати з ч. 3 ст. 130 КУпАП на ч. 2 ст. 130 КУпАП, якою й передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого із порушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, врахувавши постанову Турківського районного суду Львівської області від 03.01.2024 (справа № 458/1193/23).

При цьому, суд бере до уваги, що така перекваліфікація дій не погіршує становище особи, а за наявності встановленого складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП в діях ОСОБА_1 притягнення до відповідальності за вчинене відповідає меті та завданню КУпАП.

Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, вчинена такою особою повторно протягом року після вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Докази подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209254 від 31.12.2024 за ч. 5 ст. 126 КУпАП:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР №1 № 209254 від 31.12.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП, з якого суд встановив, що 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 , повторно протягом року керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 а) Правил дорожнього руху;

- інформація з ІІПС "АРМОР" відносно ОСОБА_1 ;

- копія постанови Турківського районного суду Львівської області від 21.10.2024, з якої видно, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу;

- довідка ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області від 02.01.2025 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5. ст. 126 КУпАП;

- відеозапис, який міститься на компакт-диску, з якого видно, що 31.12.2024 о 05.15 год в с. Верхня Яблунька, вул. Шевченка, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем "Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 не маючи при цьому права керування таким транспортним засобом. Після цього працівник поліції на ОСОБА_1 , який повторно протягом року керував транспортним засобом будучи особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, склав протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Оцінка судом доказів та норми права, які суд застосував, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 209254 від 31.12.2024 відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.

Відповідно до п. 1.1 Розділу І «Загальні положення» Правил дорожнього руху України ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.

Згідно з п. 1.9 Розділу І Правил особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до п. 2.1 а) Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

За повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Як видно з матеріалів справи водій ОСОБА_1 притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП, тому поліцейським щодо нього правомірно складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП.

На підставі фактичних даних, які встановлені дослідженими та перевіреними в ході розгляду справи доказами, суд встановив наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та винуватість ОСОБА_1 в його вчиненні.

ОСОБА_1 не подав до суду жодних доказів, які б спростовували чи доводили б його непричетність до скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП - повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За обставин у цій справі стягнення до ОСОБА_1 необхідно застосувати в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення, а тому з урахуванням вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КупАП ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки автомобіль"Шевроле Авео" номерний знак НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_1 , належить ОСОБА_2 .

У відповідності до ч. 2 ст. 30 КУпАП позбавлення наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом.

Згідно з ч. 3 ст. 30 КУпАП, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті (10 років).

Постановою Турківського районного суду Львівської області від 21.10.2024 до ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Постанова суду набрала законної сили 01.11.2024.

Таким чином, на підставі ч. 3 ст. 30 КУпАП, до стягнення за вчинення нових правопорушень ОСОБА_1 необхідно приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Турківського районного суду Львівської області від 21.10.2024, яка станом на час розгляду справи становить 4 роки 9 місяців 17 днів.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. 30, 40-1, ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, 251, 283, 284 КУпАП,

постановив:

Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП № 458/35/25 (провадження № 3/458/59/2025) та за ч. 5 ст. 126 КУпАП № 458/36/25 (провадження №3/458/60/2025) об'єднати в одне провадження.

Справі присвоїти № 458/35/25 (провадження № 3/458/59/2025).

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

На підставі ч. 3 ст. 30 КУпАП до адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Турківського районного суду Львівської області від 21.10.2024 у справі №458/734/24 та остаточно застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 9 (дев'ять) років 9 (дев'ять) місяців 17 (сімнадцять) днів, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Штаф має бути сплачений за реквізитами: Отримувач коштів ГУК Львiв/Турківська тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Код банку отримувача Казначейство України(ел. адм. одат.), Рахунок отримувача UA588999980314000542000013919, Код платежу 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу - Судовий збір.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.

Суддя О.І. Кшик