про залишення позовної заяви без руху
13 січня 2025 рокусправа № 380/25703/24
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Козицького Максима Зіновійовича голови Львівської обласної військової адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, -
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Козицького Максима Зіновійовича голови Львівської обласної військової адміністрації, в якій позивач просить суд:
- Визнати бездіяльність відповідача голови Львівської обласної військової адміністрації Козицького Максима Зіновійович протиправною та зобов'язати його вчинити дію - розглянути скарги по суті ОСОБА_1 від 30.10.24р. та його представника від 24.10.2024 року відповідно до вимог ст. 40 Конституції України, ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. ст. 16, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян».
Ухвалою від 27.12.2024 суддя відкрив провадження в адміністративній справі за цим позовом, призначив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На адресу суду від відповідача надійшло клопотання про залишення позовної заяви без руху (вх.№1266 від 07.01.2025). В обґрунтування вказує, що позивачем оскаржується протиправні дії відповідача щодо не розгляду скарги від 30.10.2024, проте до матеріалів справи долучає скаргу від 30.09.2024. А також вказує на те, що у позовній заяві відповідачем визначено «Козицький Максим Зіновійович голова Львівської обласної військової адміністрації», проте не долучено жодного доказу, що ОСОБА_2 займає посаду - голова Львівської обласної військової адміністрації, з огляду на відсутність такої посади.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Пунктом 7 ч. 1. ст. 240 КАС України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
У зв'язку з перебуванням судді у відпустці за станом здоров'я з 01.01.2025 по 10.01.2025 включно клопотання у справі вирішено в перший робочий день судді - 13.01.2025.
Керуючись ст.ст. 171, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Козицького Максима Зіновійовича голови Львівської обласної військової адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з доказами на підтвердження поважності причин пропуску строку.
3. Роз'яснити, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків, позовна заява буде залишена без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяГрень Наталія Михайлівна