про закриття провадження у справі
Справа № 500/7215/24
10 січня 2025 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Юзьківа М.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
03 грудня 2024 року до Тернопільського окружного адміністративного суду, через представника - адвоката Кметика Віталія Ярославовича, звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якій позивач просив суд:
- визнати протиправною відмову ІНФОРМАЦІЯ_2 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що оформлена повідомленням № 27171 від 21.10.2024;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 оформити ОСОБА_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у зв'язку із тим, що ОСОБА_1 працює у Кремінському лiцeї № 2 Кремінської міської ради Луганської області на посаді вчителя фізики та астрономії (код KП 2320) за основним місцем роботи з повним тижневим педагогічним навантаженням у розмірі 21 година (1,2 ставки) з 01 вересня 2024 року, та, відповідно, видати Довідку за формою, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 560.
Одночасно із позовною заявою, представником - адвокатом Кметиком Віталієм Ярославовичем подано заяву про забезпечення позову. Ухвалою суду від 05.12.2024 було відмовлено в задоволенні заяви про забезпечення позову.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач працює у Кремінському лiцeї № 2 Кремінської міської ради Луганської області на посаді вчителя фізики та астрономії (код KП 2320) за основним місцем роботи з повним тижневим педагогічним навантаженням у розмірі 21 година (1,2 ставки) з 01.09.2024. у зв'язку із чим, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Однак, відповідачем повідомлено позивача, що за результатами розгляду поданої заяви протоколом від 21.10.2024 № 107 комісія ухвалила рішення про відмову у надані відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Такі дії відповідача - суб'єкта владних повноважень позивач вважає протиправними, що і слугувало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Ухвалою суду від 05.12.2024 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.
Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач у встановлений судом строк подав відзив на позовну заяву, у якому позовні вимоги не визнав та просив відмовити у їх задоволенні. В обґрунтування заперечень вказав, що за результатами розгляду заяви позивача про надання відстрочки від призову за мобілізацією комісією з питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 видана довідка від 19.12.2024 № 33865 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі абзаці 1 частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" на строк до 08.02.2025.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі з урахуванням наступного.
Завданням адміністративного судочинства, як визначено у частині першій статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у спосіб, визначений в цій статті.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Суд враховує, що кінцевою метою подання даного адміністративного позову було отримання позивачем відстрочки від призову на військову службу на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", як педагогічним працівником закладу середньої освіти на підставі його заяви від 10.10.2024.
Внаслідок надання позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, що підтверджується довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.12.2024 № 33865, усунуто порушення прав позивача, які стали підставою для звернення до суду із цим позовом.
При цьому зміст позовної заяви, характер спірних правовідносин та фактичні обставини справи не дають підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання протиправним та скасування відмови відповідача у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_1 на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що оформлена протоколом № 107 від 21.10.2024.
За наведених обставин суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини першої статті 238 КАС України.
Аналогічний підхід застосовано Верховним Судом у справі № 9901/215/21.
При цьому суд звертає увагу на те, що відповідно до частини другої статті 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
На підставі викладеного та керуючись статтями 238, 243 КАС України, суд
Провадження у адміністративній справі № 500/7215/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Копію ухвали надіслати сторонам про справі.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 10 січня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 );
відповідач:
- ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ).
Головуючий суддя Юзьків М.І.