10 січня 2025 року Справа № 480/10801/24
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Сумській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Сумській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Сумській області на загальну суму 208125,78 грн.
Ухвалою суду від 20.12.2024 позовну заяву залишено без руху та позивачу надано строк для усунення недоліків шляхом уточнення позовних вимог та надання доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Також, вказаною ухвалою було відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів.
На виконання вимог ухвали від 20.12.2024 представником позивача було подано до суду копії корінців податкових повідомлень-рішень від 26.06.2020 року № 73744-5133-1811 на суму 32464,09 грн.; від 16.06.2021 року № 538615-2404-1811 на суму 32464,09 грн; від 30.12.2022 року № 566095-2407-1811 на суму 35710,49 грн; від 21.04.2023 року № 128450-2407-1811 на суму 41067,08 грн.; від 08.05.2022 року № 47585-5433-1819 на суму 48203,56 грн. та докази направлення зазначених податкових повідомлень-рішень на адресу позивача, зазначену у позовній заяві.
Разом з тим, позивачем/представником позивача не виконано вимоги ухвали суду від 20.12.2024 щодо уточнення позовних вимог у зв'язку з наданими доказами.
Так, заявлена позивачем позовна вимога про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС у Сумській області на загальну суму 208125,78 грн. без деталізації конкретних податкових повідомлень-рішень, які позивач вважає протиправними та такими, що підлягають скасуванню, не дозволяє суду визначити предмет спору у цій справі.
Таким чином, позивачу необхідно виправити зазначені недоліки шляхом подання до суду уточненої позовної заяви (уточнених вимог) відповідно до кількості учасників справи. А також позивач повинен зазначити конкретні вимоги до суду в частині способу поновлення порушеного права, а саме, яке рішення має бути ухвалено з урахуванням наданих доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
При цьому, за правилами ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1,5 відсоток ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн.) та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осі (30280 грн.).
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Суд зазначає, що ціною позову за майновою вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, та, відповідно, базою для обчислення розміру судового збору, є сума, зазначена у оскаржуваному рішенні.
При цьому, кожне з оскаржуваних податкових повідомлень-рішень є окремим рішенням суб'єкта владних повноважень і може бути предметом окремого розгляду.
Водночас, зі змісту позовних вимог не вбачається можливим встановити, які податкові повідомлення-рішення позивач вважає протиправними і такими, що підлягають скасуванню, це у свою чергу не дозволяє суду здійснити розрахунок судового збору, який підлягає сплаті за подання цієї позовної заяви.
Таким чином, позивачу/представнику позивача необхідно врахувати, що у випадку оскарження долучених до заяви про усунення недоліків податкових повідомлень-рішень, сума судового збору буде складати 968,96 грн. (з урахуванням коефіцієнту 0,8) за кожну позовну вимогу майнового характеру.
При цьому, додаткову суму судового збору необхідно сплатити за позовні вимоги майнового характеру у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" на вказані реквізити:
Рахунок UA878999980313151206084018540
Отримувач ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код отримувача (ЄДРПОУ) 37970404
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
Відомча ознака "84" Окружні адміністративні суди.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви та встановити позивачу/представнику позивача семиденний строк для виправлення недоліків шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви (уточнених вимог) відповідно до кількості учасників справи;
- доказів сплати судового збору в розмірі відповідно до заявлених позовних вимог.
Керуючись ст. 121, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви на 7 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Д. Кравченко