Ухвала від 22.03.2010 по справі 2а-1790/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

22 березня 2010 року № 2а-1790/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі:

головуючого судді Костенка Д.А.,

при секретарі судового засідання Білову М.В.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про передачу адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із зазначеним адміністративним позовом.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 лютого 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі і призначено судовий розгляд на 16 березня 2010 року.

Під час судового засідання 16 березня 2010 року, встановлюючи особу позивача, суд виявив, що зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1.

Оскільки, відповідач явку своїх представників до судового засідання 16 березня 2010 року не забезпечив та у зв'язку з відсутністю у матеріалах справи інформації про те, що відповідачу належним чином вручено позовну заяву, додатки до неї, ухвалу суду про відкриття провадження у справі та судову повісту, суд, керуючись положеннями ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) відклав судовий розгляд справи.

До судового засідання 22 березня 2010 року позивач прибув.

Відповідач явку представників не забезпечив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Судом поставлено на обговорення питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду - Київського окружного адміністративного суду, з огляду на те, що після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Позивач не заперечувала проти передачі справи до Київського окружного адміністративного суду.

Неприбуття у судове засідання представників відповідача, відповідно до ч. 2 ст. 22 КАС не перешкоджає розгляду цього питання.

Заслухавши міркування позивача, розглянувши матеріали справи, суд уважає, що адміністративну справу слід передати на розгляд іншого адміністративного суду - Київського окружного адміністративного суду, з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Як убачається із паспорту громадянина України ОСОБА_1, копія якого міститься у матеріалах справи, зареєстроване місце проживання позивача - АДРЕСА_1. Доказів іншого зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування) або інформації про зміну та реєстрацію нового місця проживання (перебування) позивач не представила.

Відповідно до Додатку № 1 до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року № 1417/2004 на Київську область поширюються повноваження Київського окружного адміністративного суду.

Оскільки, територіальна юрисдикція Окружного адміністративного суду міста Києва не поширюється на Київську область, дана справа не підсудна цьому адміністративному суду, а підсудна Київському окружному адміністративному суду.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 19, 22, 160, 165 КАС суд

УХВАЛИВ:

Передати до Київського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили у порядку та строки встановлені ст. 254 КАС.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя Д.А. Костенко