Ухвала від 22.02.2010 по справі 2а-15958/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 6/766

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

22 лютого 2010 рокум. Київ№ 2а-15958/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Добрянської Я.І.,

при секретарі Миронець Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «САССК»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва та Державної податкової адміністрації у м. Києві про скасування податкового повідомлення-рішення та рішень про результати розгляду скарг

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідачів, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ в Шевченківському районі м. Києва від 04.12.2009 р. №0004272309/2, визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ в Шевченківському районі м. Києва від 17.09.2009 р. про результати розгляду первинної скарги та рішення ДПА у м Києві від 26.11.2009 р. №5391/10/25-114 про результати розгляду повторної скарги.

Представник Відповідача-2 звернувся в судовому засіданні з клопотанням про закриття провадження у справі №2а-15958/09/2670 в частині скасування рішення ДПА у м. Києві про результати розгляду скарги.

Представники позивача заперечили щодо задоволення клопотання.

Представник відповідача -1 не заперечував щодо закриття провадження у справі в частині вимог до ДПА у м. Києві.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що оскаржувані документи, а саме: Рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 17.09.2009 р. №6411/10/25-026 та Рішення ДПА у м. Києві від 26.11.2009 р. №5391/10/25-114 про результати розгляду скарг позивача не являються рішеннями, які містять обов'язковість приписів для платника, а є лише листами інформаційного характеру.

Так, ч.2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії.

Враховуючи практику застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції, можна зробити висновок, що правовий акт - офіційний письмовий документ, що породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан і спрямований на регулювання суспільних відносин. Правові акти поділяються на нормативні акти, які встановлюють норми права, що регулюють певну сферу суспільних відносин, та індивідуальні акти, що породжують конкретні права та обов'язки для конкретних суб'єктів права. Нормативно-правовий акт - виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, зміст чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежень в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки не стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта /суб'єктів/, якому він адресований.

Обов'язковою ознакою як нормативно-правового так і правового акта індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта /суб'єктів/, дотримання яких забезпечується правовими механізмами.

Так згідно ст. 1 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»рішеннями податкових органів, які несуть для платника юридичні наслідки є податкові повідомлення та податкові вимоги.

Такі рішення приймаються з урахуванням пп.. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 та ст. 17 вказаного Закону.

Відповідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 17.09.2009 р. та Рішення ДПА у м. Києві від 26.11.2009 р. в силу зазначеної норми є інформаційними листами про результати розгляду скарг платника, і не можуть вважатися правовими актами індивідуальної дії, оскільки безпосередньо не стосуються прав і обов'язків платника податків, не містять обов'язкового для нього припису, а відтак не можуть бути оскаржені до адміністративного суду.

Рішення податкового органу про результати розгляду скарги платника є лише підставою для винесення податкового повідомлення-рішення з відповідним дробом за результатами узгодження сум податкового зобов'язання в апеляційному порядку, передбаченому пп.. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181-ІІІ.

Тому, оскарженню в адміністративному суді можуть підлягати податкові повідомлення-рішення, винесені контролюючим органом за результатами апеляційного узгодження сум податкового зобов'язання, оскільки вони є правовими актами індивідуальної дії.

Згідно п. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи те, що Рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 17.09.2009 р. та Рішення ДПА у м. Києві від 26.11.2009 р. про результати розгляду скарг ТОВ «САССК»на податкове повідомлення-рішення не є правовими актами індивідуальної дії, вони не можуть бути оскаржені в адміністративному суді.

Отже, керуючись ч.2 ст.2, п.1 ст. 17, п.1 ст. 157 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі №2а-15958/09/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «САССК»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва та ДПА у м. Києві про скасування податкового повідомлення-рішення та рішень про результати розгляду скарг закрити в частині скасування Рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 17.09.2009 р. №6411/10/25-026 та Рішення ДПА у м. Києві від 26.11.2009 р. №5391/10/25-114 про результати розгляду скарг позивача.

Про прийняте рішення повідомити осіб, які беруть участь у справі.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Я.І. Добрянська