Справа № 369/93/25
Провадження № 1-в/369/13/25
Іменем України
08.01.2025 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали, що надійшли від ВП №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новоіванівка Одеської області, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Ананіївського районно суду Одеської області від 30.09.2014 за ч.1 ст. 162, ч.1 ст. 152, ч.2 ст. 153, ч.1,2,3 ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки, звільненого 19.07.2018 із Державної установи «Південна виправна колонія (№ 51)» по відбуттю покарання -
07 січня 2025 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , з мотивів того, що після відбуття покарання ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, а саме: 03.01.2025 ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу; 04.01.2025 ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу; 06.01.2025 ОСОБА_5 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
У судовому засіданні ОСОБА_5 не заперечував щодо заявленого подання.
У судовому засіданні представник ВП №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 доводи та вимоги подання підтримав, просив його задовольнити.
Вивчивши подання та матеріали справи, вислухавши думку представника ВП №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області та ОСОБА_3 , суд дійшов до висновку, що подання не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно копії довідки про звільнення серії ОДС №11941, виданої ДУ «Південна виправна колонія (№ 51)», ОСОБА_5 був звільнений за місцем відбування покарання 19.07.2018 у зв'язку з відбуттям строку покарання.
З урахуванням п. 8 ч.1 ст. 89 КК України термін погашення судимості ОСОБА_3 сплив 19.07.2024, що відповідно не дає можливості встановити адміністративний нагляд щодо останнього.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що у задоволенні подання ВП №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 3-6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд -
У задоволенні подання ВП №5 Бучанського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом семи діб з моменту її винесення.
Суддя ОСОБА_1