Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3577/24
30 грудня 2024 року м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Кулініч Я.В., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП № 1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч. 7 ст. 121, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17.09.2024 року о 18 год. 36 хв. в м. Овруч по вул. Т. Шевченка, керував скутером Сузукі б/н без права керування транспортними засобами, а саме був позбавлений права керування Овруцьким районним судом 21.03.2023 року строком на 10 років. Правопорушення вчинено повторно протягом року, ОСОБА_1 06.07.2024 року притягався до відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, постанова серії ББА №319584, таким чином порушив п. 2.1 ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст.126 КУпАП.
Крім цього, в цей день о 18 год. 36 хв. в м. Овруч по вул. Т. Шевченка, керував скутером Сузукі б/н, який не зареєстрований у встановленому законом порядку, правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.9 в ПДР України, таким чином вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст.121 КУпАП.
Судові повістки, які направлялися за адресою вказаною ОСОБА_1 в протоколі повернулися на адресу суду з відміткою Укрпошти «адресат відсутній за вказаною адресою».
Суддя, дослідивши матеріали, дійшов наступного висновку.
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Відповідно до ч. 6 ст. 121 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку.
Частиною 7 ст. 121 КУпАП передбачено відповідальність за ті самі дії, вчинені повторно протягом року.
Згідно ч.4 ст.126 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування таким транспортним засобом.
Частиною 5 ст. 126 КУпАП передбачено відповідальність за ті самі дії, вчинені повторно протягом року.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ААД №660153 та серії ААД №660154 від 17.09.2024, в яких містяться пояснення останнього, що згоден; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА №319584 від 06.07.2024, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення в сумі 20400 грн.; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА №319584 від 06.07.2024, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП; постановою судді Овруцького районного суду Житомирської області від 21.03.2023 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність правопорушника, суддею не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате - підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи те, що адміністративні правопорушення ОСОБА_1 вчинив 17.09.2024 року, а на час розгляду справи закінчились строки накладення адміністративного стягнення, що є підставою для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст.38, 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. ч. 5 ст. 126, ч. 7 ст. 121 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку, передбаченого ст.38 цього Кодексу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня її винесення до Житомирського апеляційного суду через Овруцький районний суд.
Суддя: Я. В. Кулініч