25 грудня 2024 рокуСправа №: 695/4347/24
Номер провадження 3/695/2471/24
25 грудня 2024 рокум. Золотоноша
Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Середа Л.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління Державного агентства рибного господарства у Черкаській області стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, -
ОСОБА_1 25 жовтня 2024 року о 06:00 год. на річці Довгун поблизу с. Домантове Золотоніського району Черкаської області ловив рибу вбрід за допомогою забороненого знаряддя лову, а саме: мисинової сітки, яку ставив убрід, при цьому виловив одного карася, чим порушив пп.1 п. 1 р. ІV Правил любительського та спортивного рибальства та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не прибув, вину визнав, з правопорушенням погодився, повідомив, що виловив одну рибину.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд зазначає про наступне.
У відповідності до статті 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з положеннями статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП відповідальність настає у разі грубого порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Правила любительського та спортивного рибальства затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.09.2022 року № 700 (далі - Правила).
Згідно з пп. 1 п. 1 розділу IV Правил забороняється добування (вилов) водних біоресурсів сітками та пастками усіх типів та конструкцій, а також іншими сітковими знаряддями добування (вилову) за винятком раколовок конструкції «хапка», підсак та ручних драг, встановлених цими Правилами.
Відповідно до ч. 11 ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Як вбачається із ст. 3 цього Закону риби є об'єктом тваринного світу.
На підставі наданого до суду Акту виявлення та вилучення речей з Описом та оцінкою знарядь лову від 25.10.2024 року, у ОСОБА_1 вилучено сітку мисинову, довжиною 22 м, висотою 1.7 м, вічко 60 х 60 мм.
Винуватість ОСОБА_1 , крім повного визнання ним вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних та досліджених у справі доказів, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЧК № 000645 від 25.10.2024 року;
-актом виявлення та вилучення від 25.10.2024 року;
-описом-оцінкою знарядь лову, іншого риболовного майна, плавучих транспортних засобів від 25.10.2024 року.
Будь-яких даних, які б спростовували обставини, що підтверджуються вказаними вище доказами, які були безпосередньо досліджені в судовому засіданні, та виключають винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, суду не надано.
Підстав вважати ці докази такими, що отримані з порушенням встановленого законом порядку, і давали б підстави визнавати встановлені обставини недійсними, у суду немає.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, а винуватість його у вчиненому доведено поза розумним сумнівом.
При призначенні покарання, суддя відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення та особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає визнання вини та щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Таким чином, суддя вважає за доцільне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу відповідно до санкції ч. 4 ст. 85 КУпАП з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, що були вилучені на підставі акту виявлення та вилучення від 25.10.2024 року.
Згідно з розрахунком розміру збитків, заподіяних рибному господарству, внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу згідно такс постанови КМУ від 29.09.2023 року № 1042, сума загальних збитків становить 1581.00 грн, тому з ОСОБА_1 відповідно до ст.40 КУпАП підлягає шкода в сумі 1581.00 грн.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 605.60 грн.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не надано та не названо, а відтак, з нього належить стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення у сумі 605 гривень 60 коп.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 38, 40-1, 173-2, 245, 247, 251, 252, 254, 256, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу розміром двадцять неоподаткуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340.00 (триста сорок) гривень із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, що були вилучені на підставі акту виявлення та вилучення від 25.10.2024 року, а саме: сітки мисинової, довжиною 22 м, висотою 1.7 м, вічко 60 х 60 мм.
Стягнути із ОСОБА_1 кошти в сумі 1581.00 (одну тисячу п'ятсот вісімдесят одну) гривню в рахунок відшкодування збитків, заподіяних незаконним виловом риби,які зарахувати до спеціального фонду охорони навколишнього середовища Новодмитрівської сільської ради р/р UA128999980333119331000023749, код платежу 24062100, ЕДРПО 37930566 ГУК у Черк. обл/тг с. Новодмитрівка 24062100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд протягом 10 днів.
Суддя: Середа Л.В.