Справа №613/2059/24 Провадження № 1-кп/613/221/24
25 грудня 2024 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Богодухові клопотання захисника та представника потерпілого про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні № 12024220000001362 від 29.11.2024,-
На розгляді Богодухівського районного суду Харківської області перебуває зазначене кримінальне провадження.
19.12.2024 від захисника ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 до Богодухівського районного суду Харківської області надійшло клопотання про участь обвинуваченого та захисника в судовому засіданні у режимі відеоконференції з приміщення Полтавського районного суду Полтавської області (м. Полтава, вул. Європейська, 154А), обґрунтоване з посиланням на введення в Україні воєнного стану.
20.12.2024 від представника потерпілої ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_7 надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення Полтавського районного суду Полтавської області (м. Полтава, вул. Європейська, 154А), обґрунтоване з посиланням на територіальну віддаленість місця проживання потерпілої від місцезнаходження суду, в якому розглядається справа.
Вислухавши думку прокурора, вивчивши доводи клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Згідно з ч.4 ст.336 КПК України учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.
Відповідно до ч.7 ст.336 КПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника кримінального провадження у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду в порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті. Допит свідка, потерпілого, спеціаліста може здійснюватися у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду, визначеному судом. У виключних випадках в умовах воєнного або надзвичайного стану суд має право допитати свідка, потерпілого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у порядку, передбаченому частинами четвертою - шостою цієї статті.
Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» на території України введено воєнний стан з 05.30 год. 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, дія якого в подальшому неодноразово продовжувалась, останнього разу Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 4024-IX від 29.10.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 год. 30 хв. 10 листопада 2024 року строком на 90 діб.
З огляду на наведені норми, враховуючи територіальну віддаленість місця проживання обвинуваченого та потерпілої, яка є особою похилого віку ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та місця роботи захисника від місцезнаходження Богодухівського районного суду Харківської області, з метою забезпечення обов'язку вказаних осіб щодо участі в судовому засіданні, для забезпечення оперативності судового провадження, недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає можливим задовольнити клопотання захисника та представника потерпілої про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом Полтавської області.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 336, 369, 372, 376 КПК України, суд, -
Клопотання захисника ОСОБА_5 та представника потерпілої ОСОБА_7 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Провести підготовче судове засідання, призначене на 25.12.2024 об 11 год. 30 хв., та інші підготовчі судові засідання у справі №613/2059/24 (кримінальне провадження № 12024220000001362) за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч.2 ст.272 КК України за участю потерпілої ОСОБА_6 , представника потерпілої ОСОБА_7 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом Полтавської області (м. Полтава, вул. Європейська. 154А).
Копію даної ухвали направити Полтавському районному суду Полтавської області та особам, які беруть участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відео конференції.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1