Ухвала від 23.12.2024 по справі 941/1409/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2024 рокуселище Петрове Справа №: 941/1409/24

Провадження № 1-в/941/426/24

Петрівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Петрове Кіровоградської області справу за клопотанням адміністрації Державної установи «Петрівська виправна колонія (№49)» щодо передачі мобільного телефону марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося на зберігання на склад установи, вилученого у засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 10.12.2020 Овідіопольським районним судом Одеської області за ч.3 ст.187 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, -

ВСТАНОВИВ:

До Петрівського районного суду Кіровоградської області надійшло клопотання ДУ «Петрівська виправна колонія (№49)» про вирішення питання щодо виявлення та вилучення у засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме мобільного телефону марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося.

Клопотання мотивоване тим, що вказаний мобільний телефон марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося, є забороненим для зберігання засудженими предметом, так 30.09.2024 року близько 16 години 39 хвилин під час обходу відділення СПС №3 було виявлено засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який поводив себе підозріло на, що даному засудженому було проведено особистий обшук без роздягання. В ході обшуку в правій шкарпетці було виявлено та вилучено мобільний телефон марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося. Даному засудженому було доведено та роз'яснено ст. 63 Конституції України та ст. 107 кримінально-виконавчого кодексу України та запропоновано надати письмове пояснення по даному факту порушення, на що останній погодився та вказав у поясненні, що дійсно мобільний телефон марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося належить йому.

Представник державної установи «Петрівська виправна колонія №49» в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій просив суд слухати справу без його участі, подання підтримує в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Відповідно до ч.7 ст.102 КВК України перелік і кількість предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається. Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно з п.4 розділу 2 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань України, затверджених наказом Міністерства юстиції України №2823/5 від 22 серпня 2018 року, засудженим забороняється придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в установах виконання покарань за переліком предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено(додаток 3), в тому числі: радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, Sim-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв'язку, пейджери, тощо).

Як встановлено з протоколу вилучення №121 від 30.09.2024 року, рапортом: ОСОБА_4 , протоколом вилучення забороненого предмету та письмовим поясненням засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Своїми діями засуджений ОСОБА_3 , порушив вимоги розділу ІІ Правил внутрішнього розпорядку та ст.107 КВК України.

За таких обставин суд вважає, що вилучений у засудженого ОСОБА_3 , мобільний телефон марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося, підлягає передачі на зберігання на склад установи виконання покарань до звільнення засудженого.

Керуючись розділом ІІ Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань України, затверджених наказом Міністерства юстиції України №2823/5 від 22 серпня 2018 року, п.4 ст.59, 102, 107 КВК України, ст.537 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити.

Мобільний телефон марки «NOMI» чорного кольору, модель «i144m», IMEI: якого встановити не вдалося, вилучений у засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , передати на зберігання на склад державної установи «Петрівська виправна колонія (№49)» до звільнення засудженого.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення, через Петрівський районний суд Кіровоградської області.

Суддя (підпис) ОСОБА_1

Попередній документ
123988308
Наступний документ
123988310
Інформація про рішення:
№ рішення: 123988309
№ справи: 941/1409/24
Дата рішення: 23.12.2024
Дата публікації: 25.12.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Петрівський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (02.01.2025)
Дата надходження: 07.11.2024
Розклад засідань:
23.12.2024 12:20 Петрівський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШАЄНКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ШАЄНКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Бакреу Віталій Анатолійович