Справа № 752/24569/24
Провадження №: 3/752/9440/24
Іменем України
10 грудня 2024 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бойко О.В., за участю прокурора Піуна С.П., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Шверин, Німеччина, громадянки України, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , державного реєстратора Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В провадження судді Голосіївського районного суду міста Києва Бойка О.В., з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень відносно однієї особи - ОСОБА_1 , які постановою суду від 10.12.2024 року були об'єднані в одну судову справу.
В ході розгляду даної справи суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора з питань державної реєстрацїі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи деражавним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та абзацу 2 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 29.07.2022 року припинивши діяльність, повязану з виконанням фінкцій держави або місцевого самоврядування, 17.04.2024 року о 12 год. 59 хв., несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік (після звільнення) шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адмінстративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора з питань державної реєстрацїі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи деражавним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корцпції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 29.07.2022 року припинивши діяльність, повязану з виконанням фінкцій держави або місцевого самоврядування, 17.04.2024 року о 13 год. 11 хв., несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адмінстративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора з питань державної реєстрацїі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи деражавним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог ч. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» та частини 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корцпції», 17.04.2024 року о 12 год. 10 хв., несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2021 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адмінстративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 , у судовому засідання свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення - визнала частково, вказувала, що не мала фізичної змоги приїхати до м. Києва, для подачі декларацій, оскільки у звязку з повномасштавним вторгнення рф на територію України, пербувала за містом.
Вислухавши прокурора та особи, на яку складено протокол, надходжу до висновку про наявність вини ОСОБА_1 , у скоєнні правопорушення, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юрдичної відповідальності.
Згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України Закону №1700-VII правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом №1700-VII вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч. 1 ст. 651 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності, у встановленому законом порядку.
Відповідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичної особи публічного права.
Згідно Роз'яснення Національного агенства щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) від 03.02.2021 року №1 визначено «Хто вважається «посадовими особами юридичних осіб публічного права» відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону № 1700-VII.
Як вбачається із вимоги законодавства та Роз'яснення Національного агенства щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 , лежав обовязок по дотриманню антикорупційного законодавства, зокрема в частині подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зокрема, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
З урахуванням характеру вчиненного правопорушення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, їй необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
З урахуванням характеру вчиненного правопорушення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, їй необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Отже, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 605, 60 грн., підлягає стягненню із ОСОБА_1 .
На підставі ст.172-6 КУпАП та керуючись ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 80 (вісімдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1360 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь держави, судовий збір, в розмірі 605 (шістсот п'ять гривень) грн. 60 (шістдесят) коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Голосіївський районний суд м. Києва, протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя: О.В.Бойко