09.12.2024
Справа № 331/7002/24
Провадження № 3/331/2571/2024
09 грудня 2024 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Стратій Є.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працює, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В провадженні Жовтневого районного суду міста Запоріжжя перебуває адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №170344, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Toyota Camry НОМЕР_1 , перебуваючи у стані наркотичного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку у медичному закладі у лікаря нарколога, та підтверджується висновком медичного закладу.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а) Правил дорожнього руху України.
Дії особи кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 провину визнав.
Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Вина у вчиненні правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення, даними направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, медичним висновком на стан наркотичного сп'яніння, рапортом інспектора УПП, матеріалами відео фіксації, поясненнями ОСОБА_1 , довідкою відділу адміністративної практики.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, переглянувши відеозапис з місця події, суддя вважає доведеною провину ОСОБА_1 у скоєні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При призначенні стягнення суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, який становить підвищену суспільну небезпеку в сфері безпеки дорожнього руху, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, вважає за необхідне призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами , оскільки особа не отримувала водійського посвідчення, що буде необхідним і достатнім, з метою запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно зі статтею 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови ? не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Частиною 2 ст. 301 КУпАП, визначено, що відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 не має матеріальної можливості сплатити одразу всю суму штрафу суд вважає за можливе відсрочити виконання постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя в частині сплати суми штрафу на шість місяців.
На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір, проте враховуючи те що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, відповідно до ЗУ «Про судовий збір» вважаю за можливе звільнити останнього від сплати судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1, 40-1, 130, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
суддя, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч двісті ) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком 1 (один) рік.
Реквізити для сплати штрафу:
Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081300
Рахунок: UA708999980313000149000008001;
ЄДРПОУ: 37941997;
Банк: Казначейство України (ЕАП);
МФО: 899998.
Відстрочити виконання постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя відносно ОСОБА_1 в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень, на шість місяців, тобто до 09 травня 2025 року.
Від сплати судового збору ОСОБА_1 звільнити.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного судушляхом подачі через Жовтневий районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Є.В. Стратій